Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mivel lehetne a latin-amerikai...

Mivel lehetne a latin-amerikai drogkartellek között folyó háborút megfékezni?

Figyelt kérdés

Az életkedvem elmegy,amikor olvasok Argentínáról,Mexikóról vagy El Salvadorról.


Amit ott művelnek a drogkartellek az minősíthetetlen!Pár éve még az volt a 10 éves terv,hogy latin-amerikai körutazásra fogunk menni.Most úgy vagyunk vele,hogy nem mennék ki még,akkor sem,ha olcsóbb lenne,mint egy Spanyol nyaralás...


Egy ismerősöm volt kint 2 éve és elég rémisztő dolgokat mesélt.Lefejezett turisták,akik rosszkor voltak rossz helyen,próbafülkéből elrabolt emberek stb.


Mivel nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz én csak 2 dologra tudok gondolni,amivel vissza lehetne szorítani(talán).


-Megerősíteni a rendőrséget:

Sokkal több rendőr,komolyabb eszközök,jobb kiképzések,korrupt rendőrök kiszűrése.

-Elrettentően komoly büntetések kiszabása a drogkartellek vezetőire.

Bár akik ott ilyenbe keverednek,nem hiszem,hogy nagyon félnek a haláltól.Nagyjából akármikor lefejezhetik őket.



2013. ápr. 21. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Talán, ha az emberek leszoknának az anyagról azzal jól le lehetne fékezni őket. De ne remélj, a könnyű drogok nagy részét már legális úton be lehet szerezni és miután azokhoz hozzászoknak a kedves fogyasztók, jöhetnek a kemény drogok.

Aztán a rengeteg segg hülye akik bedrogozva ülnek volán mögé vagy lerágják a fél arcodat(volt már rá precedens nem egy), már csak a végterméke az egésznek.

2013. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha a bandák között van háború ,akkor miért turistàkat fejeznek le? Amúgy szerintem nem elég oda a sima rendőrség,hanem Mexikói,brazil,kubai katonaság rájuk
2013. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ez a turistalefejezés úgy volt,hogy egy étteremszerben voltak az emberek,köztük pár drogdíler.Bementek és megöltek mindenkit.Mivel az a jól bevált szokásuk,hogy levagdossák az emberek fejét,így szerencsétlen turistákkal is ez történt.Szimplán csak azért,mert rosszkor voltak rossz helyen.Az ajtóba kitett levágott fejeket az ismerősöm is láttam,szóval már ő sem akar oda menni többet...


Azt sem nagyon értem,hogy miért nem tesznek lépéseket a politikusok.

2013. ápr. 22. 08:03
 4/18 anonim ***** válasza:
30%
a szabadkőművesek célja ez a zűrzavar
2013. ápr. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes kérdés! Ezen én is sokat agyaltam. A helyzet valószínűleg az, hogy ezek a kartellek, bűnszövetkezetek egy idősek ezekkel az államokkal, vagy akár még idősebbek is. Mikor függetlenedni kezdek a Közép- és Dél Amerikai államok ezek a szervezettek már az elején kezdtek beépülni az akkor kezdetlegesen jelen levő állam apparátusba, így gyakorlatilag már 100 éve együtt vannak jelem.


Hogy mi jelent megoldást? Az általad leírtak biztos nem, mert azok a fentebb leírt okok miatt megvalósíthatatlanok. Az egyetlen megoldás szerintem egy nagyon kemény, feddhetetlen állami vezető aki a hadsereg(!) segítségével képes azt kitakarítani és természetesen statárium, zéró tolerancia. De ez is csak átmenetileg! Mivel a drogban nagyon, nagy pénzek vannak és még nagyobb érdekeltség, hogy ez így is maradjon teljesen kiirtani nem lehet. Sajnos....

2013. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A valódi megoldás az lenne, ha a fogyasztók úgy döntenének, hogy nincs szükségük többé ilyen pótszerekre. Hiába vadásznak le a hatóságok egy drogbárót, ha azonnal lesz helyette tíz másik, még nagyobb szemétláda.
2013. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

melyik lenne a megoldás?:


1.Legalizálni az összes drogot és az csapja szét magát halálra aki akarja (milliárdokat lehetne spórolni ha megszűnne a drogellenes háború)


2.Olyan környezetet teremteni az embereknek, ahol élvezik hogy élnek és nem fogják egy szerben keresni az élvezetet.

2013. ápr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

a) Nem betépni.

b) Legalizálni a drogokat.


Ennyi. Még választási lehetőség is van. Minden más csak tüneti kezelés.

2013. ápr. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"2.Olyan környezetet teremteni az embereknek, ahol élvezik hogy élnek és nem fogják egy szerben keresni az élvezetet."


Ez nagyrészt az embereken múlik. Az USA az egyik leggazdagabb ország, és mégis a legmagasabb drogfogyasztású országok közé tartozik. Egy újgazdag vagy jómódú ember, akinek látszólag mindene megvan, miért kokainozna? Inkább szemléletmód kérdése a dolog.

2013. ápr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igazad van. Sok pénze lehet bárkinek, de ha sok pénzzel sem képes élvezni az életét ott már baj van.
2013. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!