Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit tegyek ha igen gyakran...

Mit tegyek ha igen gyakran atrocitás és diszkrimináció ér anyanyelvem használata miatt? Ukrajnában, Kárpátalján.

Figyelt kérdés
Már nem bírom tovább, idegileg tönkretesz ez a bánásmód amit az ukránok velünk szemben tesznek.

2013. jún. 1. 10:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de Ukrajnában semmit. Romániában még csak-csak valamit, mert azért csak EU-s tagállam, vállalt valamilyen szerződéseket, amiket ha valaki nagyon kitartó, akkor számon lehet kérni, de Ukrajna már minden tekintetben Kelet-Európa.
2013. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%
Sajnos semmit nem tudsz tenni,esetleg ki költözni az anya országban ott meg ukrán leszel még élsz de legaláb magyarok közt
2013. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Itt is ezt teszik a román/ukrán/szerbekkel. Ilyen az élet.
2013. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl megnyugtató, pláne az nem hogy ha pl Magyarországra költöznék KIKÖZÖSÍTETT ukrán ként tartanának számon :( :S Semmi esélyem boldog életre :(
2013. jún. 1. 12:24
 5/23 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy kiközösítenének. Annyi igaz, hogy hiába van magyar állampolgárságod, a társadalom nagy része (még azok is, akik annak idején a kettős állampolgárság mellett szavaztak, ezt tapasztalatból mondom) a közbeszédben ukránként tartana számon. Sajnos ez van, de semmilyen hátrányod nem lenne, csak biztos bosszantana. Engem is bosszantott - pedig én nem voltam annyira harciasan a kettős állampolgárság mellett, most meg főleg nem a szavazati jog miatt - mikor hallottam, hogy egy erdélyi magyarra azt mondták, hogy "tudod, az utca elején lakik az a román". Ilyenkor mindig kijavítottam őket.

Tehát ez ne keserítsen el, még a régi logika szerint működik itt az emberek agya.

Én viszont nem értek egyet azzal, amit neked tanácsoltak, hogy mindenképpen át kell költözni ide. Aztán meg siránkozuk, hogy fogy a lakosság a határon túl. Volt már nehezebb is a kárpátaljai magyarság sorsa, idővel ez is könnyebb lesz. Persze, ha mindenképpen úgy gondolod, hogy csak Magyarországon boldogulhatsz, akkor költözz, semmi megkülönböztetés nem fog érni.

2013. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igazából, orvosit végeztem itt ukrajnában viszont az ukrán nyelvvel problémáim vannak ezért orvosi pályát szeretnék kezdeni magyarországon.
2013. jún. 1. 12:41
 7/23 anonim ***** válasza:
Itthon nagyon fognak neked örülni, ha orvos vagy.
2013. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen én is figyelemmel követem a médiában, hogy Magyarországon sajnos hiány van az egészségügyesekből, főleg háziorvosokból.
2013. jún. 1. 12:48
 9/23 anonim ***** válasza:
Viszont sokkal nagyobb keresetre se kell számítani.
2013. jún. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2013. jún. 1. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!