Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Külföldi politika

A kérdés

A Margaréta-hadműveletet miért pont margarétának nevezték el?

Keress kérdéseket hasonló témákban: margaréta, Hitler, II. világháború, margaréta-hadművelet

2013. jún. 11. 16:47  Privát üzenet  

A válaszok
Mert egy hadművelet volt és ezeknek ilyen nevet szoktak adni.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2013. jún. 11. 17:52 Privát üzenet

Előző vagyok véletlen elküldtem még folytatódik:

Anglia megszállásának tervének a neve pedig Seelöwe (Oroszlánfóka) hadművelet volt. Románia megszállásának terve pedig Margretha II volt. Sőt Svájcot is meg akarták szállni annak a neve pedig Tannenbaum (Fenyőfa) hadművelet. Persze ezt a hármat soha nem hajtották végre.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2013. jún. 11. 17:56 Privát üzenet

Már majdnem írtam, hogy azért, mert Mária Terézia osztrák császárnő és magyar királynő kedvenc virága a margaréta volt, ami megmutatkozott a magyarországi toborzású 22. Maria Theresia önkéntes SS-lovashadosztály felvarróján is, mely szintén egy margarétavirág volt, de most leellenőrizve azt láttam, hogy nem margaréta, hanem búzavirág volt a felvarró is, és Mária Terézia kedvence is.

Úgyhogy nincs ötletem...

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2013. jún. 11. 18:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor gondolom azért adtak ilyen neveket, hogy ha beszélgetnek más ne tudja miről van szó.

Köszi :)

# 4/4Időpont 2013. jún. 11. 18:58 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért pont Szerbiában gyűlölik ennyire a magyarokat?
Miért pont a zsidókat szedték össze a II. vilagháborúban a nácik? Kire voltak azok veszélyesek?
A törökök miért pont Németországba és Ausztriába vándorolnak be?
Hamasz megkezdte a szárazföldi hadműveletet is?
Hogyan lehet az, hogy pont Olaszországban az egyik legalacsonyabb a gyermekvállalási kedv?
Ausztriának miért pont Magyarországon van a legtöbb befektetése?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Külföldi politika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!