Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki összefoglalná, elfogult...

Valaki összefoglalná, elfogultság nélkül, hogy mik voltak az előzményei a Szíriai balhénak? (böv Lent)

Figyelt kérdés

Tudtommal Szíriában törvényesen megválasztott hatalom van és évek óta nem szóltak bele az ott folyó ügyekbe.Olvastam,hogy valami vegyi anyagok bevetése miatt rágott be az USA Szíriára.Pontosan mi történt?


Normális válaszokat szeretnék,lehetőleg elfogultság nélkül.



2013. aug. 28. 19:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Észak-Koreában is törvényesen megválasztott hatalom van, mégsem hiszi senki sem, hogy törvényes=demokratikus.


De a felkelők jelentős része is elborult hülye, csak egy részük akarna féleurópai, civilizált iszlám országot török módra.

2013. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

2011-ben tüntetések kezdődtek a kormány és a szír elnök ellen. Később Damaszkuszban és több vidéki városban a karhatalmi erők összecsaptak a tüntetőkkel és végül felkelés lett az egészből.


Később megalakult a Szabad Szíriai Hadsereg és polgárháborúvá fajult a konfliktus. A hírek szerint Aszad (az elnök) katonái többször követtek el kegyetlenségeket a felkelők és a civilek ellen. Legutóbb pedig valószínűleg vegyi fegyvert vetettek be. És így jutunk el a mához.

2013. aug. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És akkor Egyiptomba mi a helyzet?Ott is tömegesen ölik az embereket.
2013. aug. 28. 19:57
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

A "lázadók" valójában terroristák, akiket kívülről is felkorbácsolnak. A legnagyobb támogatóik, akik fegyverekkel/pénzzel látják el őket: usa, izrael, anglia és kenya. A nevük FSA, ami eredetileg Free Syrian Army, de hívják őket Fake Syrian Army-nek is, mert sokszor előfordult, hogy a szír hadsereg ruháit vették fel, és úgy követtek el kegyetlenségeket: civileket fejeznek le, vernek agyon, égetnek meg élve. És ezeket fel is töltik az internetre, akárki megnézheti, én is megtettem. Ezek a terroristák leginkább vallási fanatikusok, és az Al-Quaida is benne van. Magyarán a usa támogatja azokat a terroristákat, akik állításuk szerint a 9/11-et okozták.

A média persze nem a kormány oldalán áll, mert csakk nézd meg mely országok vannak ellene.. Ez a vegyifegyveres dolog nyilvánvalóan csak egy megrendezett dolog volt, hogy okot adjon magának amerika egy támadásra, ha ez megtörténik. Láttunk már ilyet..

2013. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbiakat a facebook-ról a "Szíriai Hírek" által megosztott postot másolom be, változtatás nélkül.


Nem árt ha tudjuk, hogy ami Szíriában történik már két éve, az egyszerűen példátlan a történelemben ! .....


Adva van tehát egy ország, amit az USA és csatlósai megtámadtak, hadüzenet nélkül. Azért hadüzenet nélkül, mert Oroszország, Kína és Irán ezt eddig nem hagyták, így nem tudták eljátszani azt, amit Afganisztánban, Irakban, Líbiában, csak hogy az ismertebb példákat említsük.


Így aztán, az USA és csatlósai zsoldosokat fogadtak, fogadnak most is. Fanatikus, elborult agyú muszlimokat, pont azt a fajtát, akiket máskor a legveszélyesebb terroristaként mutogatnak a tévében. A toborzást a Szaud-Arábiai Királyság, és a Qatari Emirátus végzi, a kiképzés Irakban és Törökországban történik, a legmodernebb fegyvereket, a pénzt, és a nemzetközi média hátszelet az USA és csatlósai biztosítják. Így áll össze az FSA ( Free Syrian Army ), a hivatalos szíriai rendszer ellen "lázadó" hadsereg. Aminek jellegzetessége, hogy nem egy egységes sereg, hanem több, némileg különböző csoportocska alkotja. Ezek közül több is az USA és csatlósainak országaiban a terrorista szervezetek listáján szerepelnek !


Ezek a fanatikus muszlim terroristák világosan megmondták, hogy ha megdöntik Asszad elnök egyébként világi és demokratikus hatalmát, akkor bevezetik a Sariát, az iszlám törvénykezést. Nők fejére burka, keresztények eltaposva, az ország vissza a középkorba. Nagyjából, mint amit a tálibok csináltak Afganisztánban. Ezt támogatja jelenleg az USA és csatlósai.

2013. aug. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

Na az utolsó két válasz minden csak nem elfogulatlan.


Persze van bennünk némi igazság.

2013. aug. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Miért? Mi nem elfogulatlan benne? Az, hogy leírjuk a teljesen igaz tényeket?

Hiányoltad a usa és izrael ajnározását, az a gondod?

2013. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy én vagyok csak olyan hülye, hogy nem hiszek el minden baromságot forrás nélkül.
2013. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%
:D Nem kell neked semmit bebizonyítanom. Ha nagyon érdekel, akkor utána nézhetsz te is. Az én forrásom többek között egy ott élő ember volt, de az utóbbi időben nem beszéltem már vele. De más hiteles forrásom is volt, így elég sokat tudok az ottani helyzetről, ellentétben veled, mert te semmit sem. És ha már így felhoztad, igen, hülye vagy.
2013. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként csak azért mert kíváncsi vagyok, hogy a szűk látókörűek, és a témában teljes tudatlanságot mutató emberek mit "tudnak" a dologról, megkérdezném, hogy szerintem mi nem igaz a leírtakból?
2013. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!