Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyar kormány a délvidéki...

A magyar kormány a délvidéki "magyarverések" problémája miatt megvétózhatja-e Szerbia belépését az EU-ba?

Figyelt kérdés
Amíg ez nem oldódik meg ,tegyük hozzá jogosan.
2013. szept. 14. 19:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Megtehetné , Románia esetében is megtehette volna.


Csak, Magyarország kishal egy nagy vízben.


Papíron egyenjogúak a tagállamok, de valóságban Németország , Franciaország , Egyesült Király a domináns.

2013. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Oké.De a vétó,ha vétó akkor mindegy hogy ki adja.Elég egy is. Szlovénia évekig képes volt a horvátokat leblokkolni az

Eu-ban egy tengersáv miatt.Az EU-ban csak teljes egyetértéssel lehet szavazni,különben tárgyalni kell.Úgyhogy ez nem így van,hogy csak a nagyok számítanak.Az régen volt,hogy a szovjetek diktálnak,mi meg nézünk a "lyukon".

2013. szept. 14. 20:06
 3/23 anonim ***** válasza:
11%

Képzeld el az EU parlamentet , amint a magyarok megakarják vétózni.

Mielőtt ezt kimondanák tartanak szüntet és német, francia tőkés államok vezetői megfenyegetik Orbánt, hogy nehogy vétózni merjen, mert elveszik 1 piac...stb


Így működik ez.

2013. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát Orbánnál jóval kezdenek...elmegy és behozza a többszörösét a kinaiakkal.Igy megy ez.

A szlovénekkel akkor mi történt?...azokat is megfenyegették. 3,5 milliós ország! Na ne....

2013. szept. 14. 20:13
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

Jaj...hagyjuk már ezt a magyarbántalmazásokat......


Miért kell mindenben etnikai inditékot keresni?

Nem furcsa, hogy az esetek 90%-ban tízenéves fiúk vagy fiatal felnőttek voltak az "áldozatok"? Akik rendszerint este buliból mentek haza ittas állapotban.


Nehogy más minden suhancok közötti nézeteltérésből etnikai ügyet csináljunk!

A másik 10% meg szélsőjobboldali szerbek megnyilvánulása, és nem a komplett szerb népé. Nem szabadna kollektíven büntetni.

Ez kb. olyan mint amikor az ittas állat módjára viselkedő, romboló drukkereket "megrendszabályozzák" egyből magyargyülőletről ajvékolnak.

Miért kéne ilyen személyekkel közösséget vállalni?

2013. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nem tudom,de minden héten történik ott valami.Ez azért érdekes.

Valami azért lehet a dologban,mert eddig háromszor utaztam át az országon,és minden alkalommal megállitott a rendőr.

Az biztos hogy nem jogállam,mert nem tudta nekem bebizonyítani,hogy gyorsan mentem,hanem egy szextáns szerű középkori műszert mutatott nekem,ami szerint A-ból a B -be nem úgy értem oda,ahogy neki tetszik. Egyszer azért állítottak meg,mert a 40-es táblánál csak 35-tel mentem......Most van sapka,vagy nincs sapka. Ez a magyar odakint,ennyit a szerbekről.Ők mennének az Eu-ba.Ez egy középkori csürhe állam.

2013. szept. 14. 20:29
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

"Nem tudom,de minden héten történik ott valami"


Mutassál már ilyen cikkeket mondjuk az elmúlt 2-3 hétről, vagy akárcsak 2-3 hónapról?

A közlekedési akció meg miért lenne "magyargyülőlet"?



"Ez egy középkori csürhe állam."


Na ha ilyeneket mondasz nekik akkor ne csodálkozz, hogy bántalmazni, vagy utálni fognak. Nem kellene ezzel provokálni őket!

2013. szept. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Én nem provokáltam senkit,a családommal utaztunk nyaralni.

Én nem futballmeccsen voltam Ujvidéken... Nem szokásom magyarkodni.Akkor persze ütik a magyart.

2013. szept. 14. 20:43
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

# 7


Had világositsalak fel!


Én délvidéken élek.Ismerem az itteni viszonyokat.

Igenis van magyarellenesség!Állami kettős mérce.

Ha verekedés történik akkor mindig a magyar nemzetiségü huzza itt a rövidebbet.Ezeket az eseteket a szerb hirek föl sem emlitik.Kivéve ha a szerbeket vernek meg,akkor aztán a média már föl is hozza itt a nemzeti inditékot.

Volt olyan eset amikor ratámadtak magyar fiatalokra,de azok többen voltak és megvédték magukat és még ők kerültek a vádlottak padjára.

Szerbia minden csak nem jogállam.Ez tapasztalat.

2013. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy Szerbiában a demokrácia, jogállam még eléggé balkáni, török szinten van, még nem áll készen az EU-ra.


De a magyarverések kevés ok a vétóra, mivel itt néhány elszigetelt bűnesetről van szó. És ezeket a szerb állam is elítélte, de a szerb igazságszolgáltatás valóban nevetségesen alacsony büntetéseket (vagy semmit) szabott ki a szerb elkövetőkre, míg a temerini magyar fiúk 12 év körüli börtönbüntetést kaptak. Tehát létezik a kettős mérce.


Magyarországnak, Horvátországnak és a szerbiai magyaroknak is érdeke Szerbia csatlakozása, ez nem a magyar kormányon fog múlni.

Jelenleg még Koszovó kérdése a legnagyobb probléma, a két államnak meg kell egyezni, valószínű csak egyszerre csatlakozhatnak majd, de ez még legalább 10-20 év.

2013. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!