Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kisoroszok (ukránok) és...

Progizo kérdése:

A kisoroszok (ukránok) és fehéroroszok (beloruszok) miért nem Oroszországhoz tartoznak?

Figyelt kérdés
Pedig történelmileg, kulturálisan inkább illenek oda, mint pl. az EU-ba. Miért van akkor ez a megosztottság náluk, hogy hová tartozzanak?

2014. márc. 7. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szovjetunió alatt odatartoztak ahogy megbukott a rezsim, úgy vált mindenki függetlenné, Már Ukrajna is nyugatiasabb, mint Belarus, mondhatni Ők a mini SZU.
2014. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Történelmileg a Lengyel-litván Nemzetközösséghez tartoztak, az oroszokhoz csak azután, hogy háromszor is feldarabolták Lengyelországot.
2014. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2014. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Talán mert nem oroszok.
2014. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Jó tanács: menj el Kijevbe. Estefelé ülj be egy kocsmába. Rendelj egy vodkát. Menj oda egy társasághoz. Aztán kérdezd meg tőlük ugyanezt. Felépülésed ideje alatt lesz elég időd tanulmányoznia történelmet és a jelenlegi politikát, hogy többet ne kérdezz hülyeségeket.
2014. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Belorusz és ukrán felmenőim is vannak, és jól írta az utolso, eleg hamar kozeli ismertseget kotnel az asztallal ott ezzel a hozzáállással... Megkerdezhetem, honnan vetted ezt a baromsagot,hogy kisproszok?? Szerintem egy honfitársunk sem örülne neki, ha lekisosztrakoznak, csak mert a monarchia idején a két ország története jórészt közös volt..De Belarusz és Ukrajna litván hatáskörű is volt ám. Hová kuldhetem a torikonyvet?
2014. márc. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6.: "Belorusz és ukrán felmenőim is vannak, és jól írta az utolso, eleg hamar kozeli ismertseget kotnel az asztallal ott ezzel a hozzáállással... Megkerdezhetem, honnan vetted ezt a baromsagot,hogy kisproszok??"


Az Új Magyar Lexikonban is így olvasható, mint az ukránok másik neve, valamint:

[link]

De jól van, ha ennyire az EU a szívük vágya, ám legyen, de Kárpátalját adják vissza Magyarországnak.

2014. márc. 8. 09:44
 8/9 anonim válasza:
77%
Ukrán vagyok,és nem kisorosz!!
2014. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ukránok egyfajta oroszok.
2023. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!