Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Argentínában hogyhogy van...

Argentínában hogyhogy van melegházasság?

Figyelt kérdés

Argentínában a lakosság nagy része elég vallásos és fasiszta beütésű ország.

Emellett ott van még Juan Peron kultusza is, Argentínában nagyon népszerűnek a peronizmus.

Juan Peron tekintélyelvű vezető volt, olyasmi, mint Mussolini.

Sokan a mai Argentína államirányítását is Oroszországéhoz hasonlítják.



2014. ápr. 14. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Betört a liberális fertő, Latin-Amerika mentsvára Kuba!
2014. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
Vagy talán csak ezerből egy páros lesz ilyen, és ez nem akkora gáz, mintha a százból, öt!
2014. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4%
Az első jól mondja, sajnos Argentínát is egyre inkább megfertőzi a liberalizmus.
2014. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
jajj mi lesz velünk a csúnya liberalizmus megfertőz mindenkit. Istenem miért van sok ilyen hülye...
2014. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
5%

...mi lesz velünk? A liberalizmus terjedésével elveszti a világ a józan ítélőképességét, emberi mivoltát, kifordul önmagából és minden felelősség- és bűntudat nélkül tesz, gondol, vél és cselekszik az elfogadott normákkal homlokegyenest szembemenő dolgokat...


Mint az a gyerek (és persze felnőtt) aki a "csak-azért-is-megteszem-mert-ha-nem-lehet-és-tiltva-van-akkor-megosztom-a-társadalmat-és-azért-is-azt-teszem-ami-nem-normális-mégha-én-is-ezt-gondolom-erről"... Hát, röviden ez történik majd... Eljön a vég...

2014. ápr. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Mert a vezetőik nem unintelligens emberek.
2014. ápr. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

"A liberalizmus terjedésével elveszti a világ a józan ítélőképességét, emberi mivoltát, kifordul önmagából és minden felelősség- és bűntudat nélkül tesz, gondol, vél és cselekszik az elfogadott normákkal homlokegyenest szembemenő dolgokat... "


Amit itt leírtál nekem inkább más ideológiára jellemző.

2014. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
#4 Ugyanezt mondom, csak irónia nélkül.
2014. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
30%

#7/8


Kedves kérdező!


Nem más ideológia. Csupán el kell gondolkozni azon, hogy ki mit ért a liberalizmus szó jelentésén.

Lehet bárki "szabadelvű" gondolkodásmóddal rendelkező, de keretek között. Ennek megértéséhez és ehhez a szemlélethez - szerintem - nagyfokú morális és személyes öntudat kell(ene), hogy párosuljon.


A hiba az, hogy két véglet szerint próbálják az emberek működtetni és kinyilvánítani nézeteiket. Egyesek ezek szerint cselekednek, mert "jó" és számukra "hasznos", főként elfogadott a túlzott extrovertizmus... "Mindent lehet" alapelv működik. Nem kell semmiféle keretek közé szorítani ezt a fajta gondolkodást (sem), de minden ideológia határolt. Mint ez is.


Pl.: Az autópályán 130 km/h a sebességhatár. Sokakat frusztrálnak a szabályok, a szabályszerűségek amelyek kordában tartják bennünk rejlő "lázadó" énünket. Ők azt vallják - főleg ha van is alattuk lóerő - hogy mit nekem szabály... hajthatok én 190-nel is! A másik véglet, amikor akkurátusan értelmezi a KRESZ-t, mint szabályrendszert. De a szabály az szabály. 130. Kell valami visszatartó dolog, ha már íratlan szabályok nélkül valaki nem tudná magától azt, hogy ezt azért találták ki, mert így van rendjén, mert így biztonságos stb.


Szóval nincs itt semmiféle más ideológia, irónia... semmi. Egyszerűen ha a társadalmi normák szerint élek, már jól érzem magam. Miért akarnék én folyton kitörni? Én a szélsőségektől, a deviáns dolgotól nem tudok... lehet én vagyok túl "régivágású", de én még mindig tartom magam a "régi" típusú szülői neveltetéshez... Ez van. Bennem sem lenne spriritusz?


Üdv,


F.

2014. ápr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!