Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mekkora az aránya a magyarokna...

Mekkora az aránya a magyaroknak napjainkban a II. bécsi döntés által visszaadott romániai területeken (Észak-Erdély)?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
5-10%
2014. aug. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2014. aug. 20. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Nehéz eligazodni rajta, mert mindenki úgy kozmetikázza a számokat, ahogy neki kedvezőbb, de 15-35% között mozog.

Persze statisztikailag lehet ilyen érdekes kérdéseket felvetni, hogy ki számít magyarnak: aki magyarul beszél, magyarnak vallja magát, vagy az is aki félig-magyar, stb.

2014. aug. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Most ez kérdés akart lenni vagy csak náciskodni szerettél volna egy jót. Mert ha utóbbi akkor meg volt mára lehet menni aludni trollocska.
2014. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Most ez kérdés akart lenni vagy csak náciskodni szerettél volna egy jót. Mert ha utóbbi akkor meg volt mára lehet menni aludni trollocska"


Megkérdeztem, hogy Észak-Erdélyben milyen arányban vannak a magyarok. Te meg már rögtön náciskodással meg mindenféle hülyeségekkel vádolsz. Jobb lett volna, hogyha csöndben maradsz.

2014. aug. 20. 22:07
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
A hivatalos statisztikával ellentétben (1,7 millió), a magyar történelmi egyházaknak 2,2 millió magyar fizet egyházadót. Ez a nemfizetőkkel együtt 2,3 millió lehet, vagyis annyi, amennyit az első válaszoló írt (10 %).
2014. aug. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én csak Észak-Erdélyre gondoltam. Ott azért szerintem több magyar él 10%-nál.
2014. aug. 21. 09:21
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Észak érdélyben most is hasonló a felállás. Regen 1.2 millio körül számlálták a magyart és kb 1 millio román. Most se lehet sok különbség, mert Székelyföld tartja magát még.
2014. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Most ez kérdés akart lenni vagy csak náciskodni szerettél volna egy jót. Mert ha utóbbi akkor meg volt mára lehet menni aludni trollocska."


Hülye majom.

2014. nov. 28. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit későn láttam a kérdést. Hát lássuk csak: 2011-ben Romániában valamivel több mint 1,2 millió magyar élt. Ebből nagyjából 1 millió az, aki az 1940-ben meghúzott határoktól északra, tehát az akkor Magyarországhoz csatolt területen él. Ennek a területnek a mai népessége megközelítőleg 3,040 millió fő. Tehát ezen a területen a magyarság aránya ma nagyjából 33%.


Azt azonban tegyük hozzá, hogy az 1941-es magyar népszámlálás sem volt a szakszerűségéről és korrektségéről híres. Az, hogy akkor 50% feletti lett volna ott a magyar lakosság, csupán politikai húzás, statisztika-hamisítás. Mentek ott is a kemény betelepítések, kényszer-kilakoltatások, erőszakos magyarosítások.

2015. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!