Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína szerintetek is lenyűgöző...

Kína szerintetek is lenyűgöző ország?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok róla?



Engem egyre jobban lenyűgöznek, régóta nagy csodálója vagyok Japánnak, illetve Kínának.

2 éve jártam Kínában, de szeretnék újra elmenni.

A város ahol jártam, minden olyan steril, rendezett volt, mintha minden photo shoppal lett volt szerkesztve.


Még vonatoztam is, a peronok a vonatok ajtajához voltak építve, megfelelő magasak voltak, a pályaudvar pedig akkora volt, hogy a keleti többször is beleférne.


Igaz, nem vagyok kommunista, de el kell ismerni, hogy Kína bizony jól működik.


A fejlődés, innováció elég nagy mértéket ölt.

Nincs olyan, hogy megszavazzuk, elbíráljuk, felülbíráljuk....stb bürokrácia.Hanem , amit a párt eltervez azt megvalósítja, bármi is történjék.

Legyen szó autópálya építésről, vasúti pálya építéséről, új lakópark építéséről.

Vagy, a a népesedési politikai "vezérléséről".

[link]



Szerintem mindenképpen pozitívum, hogy a világ új vezetője egy több ezer éves civilizáció lesz és nem egy 250 éves ex gyarmatokból, mesterségesen összefoltozott hanyatló állam.

[link]



2014. szept. 7. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lenyűgöző, ez tény, de sajnos sok tájékozatlan ember mossa össze őket az oroszokkal. Miközben sok közük nincs egymáshoz a gazdasági kapcsolatokon kívül, ugyanis nem katonai szövetségesek. Sőt, katonai konfliktusok is voltak közöttük, legutóbb egészen pontosan 1969-ben. Kis híján volt Oroszország attól, hogy atomtámadást indítson Kína ellen akkoriban.

Ha Oroszország háborút indítana, Kína kihátrálna mellőle. És ez épp elég indok arra, hogy ne történjen háború, mivel egyik fél se járna jól. Ez a kölcsönösség az, ami életben tartja a bolygónkat. Bárki kezdi az egészet, mindenkinek fájna, így inkább senki se kezdi.

2014. szept. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól működik.
2014. szept. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
5%
Na meg egy kommunista. :-\
2014. szept. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Kína nem kommunista, hanem államkapitalista, a 19. századi Nagy-Britannia berendezkedésére hasonlít a leginkább, azaz egyszerre van abszolutista diktatúra és a világ egyik legkeményebb kapitalizmusa. A mai USÁ-ban több támogatást, segélyt, ellátást kapnak a szegények, mint Kínában.


Kína akkora ország, mint az USA, a világ legnagyobb népességével rendelkezik. Pont emiatt a központi irányítás miatt vannak steril kinézetű ultramodern nagyvárosok és a többi rész, Mao-korabeli gyárvárosok, vidéki putrik, amiken olyan nyomor uralkodik, ami Európában elképzelhetetlen. A kínai minimálbér kb. 100 euró, az árak olyanok, mint nálunk plusz az állami TB és egyéb juttatások hiánya miatt fizethetsz magadnak biztosítást. Szerinted ebből hogyan élsz meg? Ha elmentél volna egy gyárhoz, láttad volna, ahogy az emeleti ablakok előtt biztonsági hálók vannak kifeszítve az öngyilkosok miatt. A nagyvárosokban, főleg az észak-keleti iparrégióban hatalmas mértéket ölt a légszennyezés, mivel a legtöbb gyár 50-es évekbeli technikával dolgozik, az áramuk nagyrészét szénerőművekkel állítják elő. Magyarországon is lehetne steril photosoppolt Budapest, 1000-rel menő vonatokkal, csak akkor Nyíregyházán éppen szmogba fulladó öngyilkos munkások robotolnának a gyárakban éhbérért, Mátészalkán pedig nem lenne áram, műút és autók.


1980-ban Magyarország egy normális életkörülményekkel rendelkező, civilizált európai ország volt. Bár kommunista volt, jobb volt az élet, mint Olaszországban, Spanyolországban és Portugáliában. Amikor a 80-as évek elején Jean-Michel Jarre francia zenész Pekingben adott koncertet, csak úgy volt elég áram a koncertterem ellátására, hogy három kerületben le kellett kapcsolni az áramot.


Magyarországon már úgy a háború óta nincsenek halálos járványok, iható a csapvíz. Kínában még városokban sem ajánlják a csapvízivást, a higiéniai körülmények borzalmasak, olyan járványok ütik fel a fejüket, mint a madárinfluenza.

2014. szept. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pörög ott a gazdaság, minden rendben lenne, ha az embereknek nem lenne mániája a túlnépesedés, és még a szigorú "anti-túlnépesedés" törvények ellenére is annyi gyerek... Nameg nagy a szegénység, meg látszik, hogy azaz ál-kommunista rendszer, ami megy, nem megy olyan jól...
2014. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éve jártam Kínában, de szeretnék újra elmenni.

A város ahol jártam, minden olyan steril, rendezett volt, mintha minden photo shoppal lett volt szerkesztve.

Még a válság előtt 2x voltam Bulgáriában, épültek a hotelek, éttermek, bárok minden, igaz, hogy ez sunny beachen volt de mégis Bulgária, aztán Burgasban viszont nem volt ilyen fényes a helyzet, a vonatok rozsdásak, az utak rendezetlenek stb. Érzed a hasonlóságot? Az, hogy egy város szép, tiszta volt nem jelenti azt, hogy a többi is ilyen.


"Még vonatoztam is, a peronok a vonatok ajtajához voltak építve, megfelelő magasak voltak, "

Akkor te biztos hanyatt esnél attól, hogy Londonban a jubilee line(ha a többi is akkor pontosítsatok, mert csak ezzel az eggyel utaztam) úgy van kiépítve, hogy a peronnal párhuzamosan plexi fal van amiken automata ajtók vannak és, a metró ajtaja pont ott nyílik, ahol a plexin is az ajtó van. Zseniális!;)



"A fejlődés, innováció elég nagy mértéket ölt.

Nincs olyan, hogy megszavazzuk, elbíráljuk, felülbíráljuk....stb "

A Kínaiak meghagyták a hanyatló nyugatnak ezeket a furfangos liberális dolgokat..;)

A 18-19. században sem kellett szavazgatni meg egyeztetni, igaz, hogy akkor azt abszolút királyságnak nevezték de mind1 is hiszen az volt az igazán jólét!


Hanem , amit a párt eltervez azt megvalósítja, bármi is történjék.

Legyen szó autópálya építésről, vasúti pálya építéséről, új lakópark építéséről.

Vagy, a a népesedési politikai "vezérléséről".

Így van, ha véletlen meghal 5-6 ember az építkezésen, akkor is folytatjuk max befalazzuk őket.Mellesleg itthon is hasonló dolog megy, hiszen a mindenkori 2/3-al rendelkező pártnak megvan a lehetősége, ahhoz, hogy mindent véghez vigyen ha kapitális baromság(emlékmű, stadionok,stb.)ha nem. Láthaatod milyen jó világ van.:|


"Szerintem mindenképpen pozitívum, hogy a világ új vezetője egy több ezer éves civilizáció lesz és nem egy 250 éves ex gyarmatokból, mesterségesen összefoltozott hanyatló állam. "

Ha jól tudom azt a mesterségesen összefoltozott hanyatló államot, konkrétan Európaiak hozták létre, tehát nem egy 250 éves szarról beszélünk(mellesleg elég sok Kínai is él ott, vajon miért nem maradtak az óhazában?:) ) Aztán a másik, hogy az USA GDP-je még mindig majdnem 2x akkora mint Kínáé, plusz Kína már nem növekszik évi 10% körül, ráadásul arról is jelentek meg cikkek, hogy a reportolt adatok hamisak voltak.

2014. szept. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A foxcon gyárban voltál már (meg a munkásszálon) ahol az IPhone meg a PlayStation készül???

Ott van a Kína másik arca!

2014. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Meg kérdezd meg hogy mennyit keres egyes helyeken egy Kínai főparancsnok!

Ha 60 ezer Ft-ot mondok nem sokat tévedek!

2014. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs olyan, hogy megszavazzuk, elbíráljuk, felülbíráljuk....stb bürokrácia.Hanem , amit a párt eltervez azt megvalósítja, bármi is történjék."


Persze, lehet így nézni, csak elég összehasonlítani velünk, itt mindenkinek sír a szája hogy többet akar, kevesebb munkáért, addig Kínában telibe szarják az emberi jogokat, kb úgy kell elképzelni, hogy napi órákat ingázol, napi 10 órában dolgozol, heti 6 napot, és épp annyit keresel hogy megélj belőle...és akkor ez egy nagy városban van.


Sokra mennek a lakóparkokkal, autópályákkal, ha nincs ember akinek legyen pénze kocsira meg lakásra...

2014. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Elhiszem,hogy szép ország,de bérekben és emberi jogokban nulla.Minőségben pláne nulla.Munkakörülmények sem túl jók.

Gyakorlatilag nincs segély,se nyugdíjrendszer,még a 70 éves kínai nagyik is dolgoznak a cipőgyárakban...

Semmi pénzért nem élnék ott.

Kína is azért fejlődik gyorsan lépcsősen,mert nekik van hova fejlődni a nyugathoz képest.

2014. szept. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!