Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína szerintetek is lenyűgöző...

Kína szerintetek is lenyűgöző ország?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok róla?



Engem egyre jobban lenyűgöznek, régóta nagy csodálója vagyok Japánnak, illetve Kínának.

2 éve jártam Kínában, de szeretnék újra elmenni.

A város ahol jártam, minden olyan steril, rendezett volt, mintha minden photo shoppal lett volt szerkesztve.


Még vonatoztam is, a peronok a vonatok ajtajához voltak építve, megfelelő magasak voltak, a pályaudvar pedig akkora volt, hogy a keleti többször is beleférne.


Igaz, nem vagyok kommunista, de el kell ismerni, hogy Kína bizony jól működik.


A fejlődés, innováció elég nagy mértéket ölt.

Nincs olyan, hogy megszavazzuk, elbíráljuk, felülbíráljuk....stb bürokrácia.Hanem , amit a párt eltervez azt megvalósítja, bármi is történjék.

Legyen szó autópálya építésről, vasúti pálya építéséről, új lakópark építéséről.

Vagy, a a népesedési politikai "vezérléséről".

[link]



Szerintem mindenképpen pozitívum, hogy a világ új vezetője egy több ezer éves civilizáció lesz és nem egy 250 éves ex gyarmatokból, mesterségesen összefoltozott hanyatló állam.

[link]



2014. szept. 7. 19:11
1 2
 11/12 MolotovPunk ***** válasza:
USA még mindig jobb és erősebb.Ja és a legfontosabb,ott van kb 100 milliós középréteg is,míg Kínában gyakorlatilag nincs...
2014. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nos ha az egészségem engedné,s megválaszthatnám hogy M.O.-n kívül hol éljek,nos biztos hogy nem a "Népi"Kína lenne,de azt hiszem Oroszország sem!!!!!

Bizonyos tekintetben érthető,hogy sokunkban fel-felébred egy amolyan diszkrét nosztalgia a "kommunizmus"iránt,s ezenképpen "felértékelődnek"bizonyos körökben az olyan országok,mint pl:Kína,s Észak-Korea,vagy Vietnam,Laosz,Kambodzsa,vagy éppen Kuba.

Nos attól tartok,ezek közül inkább ha csak lehet,nem élnék szívesen!!!!

Baracsi Attila.2014.09.07.23:58.

2014. szept. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!