Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolja sok oroszbarát,...

Miért gondolja sok oroszbarát, hogy ukrajnai helyzet az orosz siker? Szerintem Putyin eddigi legnagyobb kudarca, ami ott történt.

Figyelt kérdés

Vegyük sorra a tényeket orosz szempontból: Ukrajna, ami eddig végig orosz csatlós volt, most nyíltan a nyugati hatalmakhoz dörgölőzik, és le akarja rázni magáról az "orosz gyarmat" státuszt, tehát Oroszország három legkomolyabb szövetségese közül egy nem szimplán függetlenedett, hanem a Krím annexiójával átkergették a NATO és az EU karjaiba az oroszok.

A donyecki és luhaszki helyzet senkinek sem jó igazán, Ukrajna és Oroszország is önti oda a pénzt és az embert, miközben az egész ügy elült volna, ha Sztrelkov és csapata nem kezdi heccelni az ottani orosz kisebbséget, és ne jöjjön senki azzal, hogy ukrán fasiszták vannak a hatalomban, mert a Jobb Szektor és társai be sem jutottak az ukrán parlamentbe, pedig korábban a szélsőjobbos Szabadság párt Janukovics idején bent volt az ukrán törvényhozásban, mégsem mészárolták halomra az oroszokat keleten, tehát ez egy felfújt mese.

A többi orosz lakta vidéken, pl Harkov és Odessza, ami nem volt fontos az oroszoknak, ott "valamiért" nem kezdett el égni a szabadságvágy az orosz kisebbségben, és néhány tüntetés után az ukrán karhatalom szépen "lenyugtatta" az ottani oroszokat, minimális veszteséggel, azok csendben is vannak azóta.


De vissza az oroszokhoz, az Eurázsiai Uniójuk négy alappillére Oroszország, Kazahsztán, Fehéroroszország és Ukrajna lett volna, ennek a tervnek lőttek. Ukrajna érthető módon már nem játszik, és Fehéroroszország valamint Kazahsztán is elég hűvös hangnemet üt meg Putyinnal újabban, tehát újabb potenciális gazdasági lehetőségeket vert szét a putyini ámokfutás.

De nézzük tovább, gazdasági szankciók, lehet úgy csinálni, meg azt hazudni, hogy ez Oroszországnak nem fáj, de valójában nagyon is fáj, ráadásul az olajár lenyomásával a "haldokló nyugat" szép méretes lyukat ütött az orosz büdzsén, lényegében véve Oroszország ütőerét szorongatják éppen.

De mondják erre az oroszmániákusok Visszatért a Krím! -ja, csak ezzel az a baj, hogy semmit nem nyernek vele, ugyanis Oroszország eddig is üzemeltethetett egy nagyon komoly tengerészeti támaszpontot a Krímen, tehát katonai értelemben is vereség, mert hiába övék a Krím, ha Ukrajna NATO tag lesz, akkor egy puskalövés nélkül eljutnak oda a nyugati csapatok, ami Hitlernek fél évébe került 1941-ben.


Összefoglalva én frusztráltságot és haragot látok az oroszokon, és ez legalább akkora megalázás nekik mint Kuba volt az USA-nak 62-ben.

Ennek ellenére valamiért sokan úgy állítják be ezt, mintha ez orosz siker lenne, pedig egy hatalmas zakó valójában! Tehát szerintetek miért hiszi sok hibbant (főleg szélsőjobbos), hogy ez jó Oroszországnak, miközben egyértelmű, hogy hatalmas bukta.


2014. nov. 23. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Mert annyira gyűlölik a gonosz USA-t, az EU-t és a zsidókat, hogy valamiben kell hinniük szegényeknek.


Ilyenkor felmennek a Kurucinfóra vagy a Hídfőre és mit látnak?

"Éljen Putyin, hajrá Kína! A zösszes zsidót ki fogjuk irtani és a világ végre a béke és jólét szigete lesz!! Hajrá Kelet, legyőzzük a Zizráhelt!!!"


Ehhez hasonló baromságokat olvasgatnak 1-2 hónapig és aztán teljesen becuppantja őket, majd végül bumm, így lesznek a Chocapic nácik.

2014. nov. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem olvastam el amit írtál,de a történetnek még közel nincs vége és Putyin 2 két alatt elfoglalná Kijevet.
2014. nov. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
Valóban nem olyan nagy siker, mint amilyennek látszik, de nem is olyan kudarc, mint amilyennek te látod. A másodiknak igaza van, ha igazi háborúra kerülne sor, Ukrajnának vége lenne, de Putyin nem akar háborút. Amúgy nem az oroszok lökték Ukrajnát az EU-NATO karjaiba, nem tudom mennyire vagy tisztában vele, de éppenhogy az EU-barát pártok államcsínye után indult be az orosz gépezet, reakcióként a nyugati beavatkozásra. Ez a konfliktus tipikusan az a helyzet, amikor nincs jó meg rossz. Az oroszok érdekből cselekednek, ez tény, és sok mindenért felelősek, de az amerikaiak voltak, akik pénzelni kezdték az ukrán ellenzéket, hogy megdönthessék Janukovics rendszerét. Most pedig a Nyugat egy olyan ország mellett áll ki, amelyet lakóinak nagy része tényleg nem érez a hazájának (tudom, hiszen én is itt élek sajnos). Az oroszok csak reagáltak, ugyanúgy, ahogy az ország nyugati fele az EU-hoz akart csatlakozni, ők (mármint az ukrajnai oroszok) ezt nem akarták, mert őket kulturális, rokoni és gazdasági kapcsolataik az Eurázsiai Unióhoz kötik. A nagy demokrata forradalom során pedig vagy ugyanazok kerültek ismét helyzetbe, csak más logó alatt, akik korábban is hatalmon voltak, vagy még nagyobb szemetek. Viszont a maradék stabilitásnak is lőttek, idén 25% az infláció. Úgyhogy köszi, Nyugat.
2014. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

"Putyin 2 két alatt elfoglalná Kijevet."


3. nap pedig olyan szankciókat hoznának az oroszok ellen, hogy 4. napra össze is omlana Oroszország, 4. napra pedig még Krím is visszakerülne az Ukránokhoz. Ha ilyet tudna csinálni, már rég megtette volna. Lehet h nem a fegyverek tartják vissza, de akkor sem képes rá. A háborúkat már rég nem fegyverrel vívják.

2014. nov. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

"3. nap pedig olyan szankciókat hoznának az oroszok ellen, hogy 4. napra össze is omlana Oroszország, 4. napra pedig még Krím is visszakerülne az Ukránokhoz. Ha ilyet tudna csinálni, már rég megtette volna. Lehet h nem a fegyverek tartják vissza, de akkor sem képes rá. A háborúkat már rég nem fegyverrel vívják."


Most komolyan egy jobbikost akarsz meggyőzni arról, hogy Putykó cár nem egy élő isten?

2014. nov. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jelenleg az ukrajnai háborúnak polgárháború a státusza. A NATO pedig nem szólhat bele polgárháborúba, szóval ezt felejthetik az ukránok. Mondjuk nem is akarnak NATO tag lenni.
2014. nov. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"A NATO pedig nem szólhat bele polgárháborúba, szóval ezt felejthetik az ukránok."


Ne haragudj meg, de rohadtul naiv vagy, mi az, hogy nem szólhat bele? Egy fegyveres konfliktusba egy katonai szövetség miért ne szólhatna bele? Most komolyan soroljam föl neked, hogy hány polgárháborúban harcolt idegen nagyhatalom? Elég ha csak Líbiára gondolsz, vagy épp most az Iszlám Állam elleni fellépésre.


"nem is akarnak NATO tag lenni"

Eddig egy kő alatt laktál internet nélkül ugye? Már ne sértődj meg, de mióta Janukovicsot megbuktatták azóta a NATO tagság állandó cél Ukrajna számára pl:

[link]


Az már egy más kérdés, hogy ebből egyhamar csatlakozás nem lesz, a NATO-ba eleve csak stabil helyzetű, hadat nem viselő ország léphet be elvben, és a NATO tagok többsége jelenleg nem támogatja -nyíltan- Ukrajna felvételét.


Egyébként ezektől függetlenül a NATO tagok rengeteg kimustrált, de még működő technikát, és "hasznos holmikat" pl. éjjellátók, golyóálló mellény, lokátorrendszer, sisakok adtak "ajándékba" az ukrán hadseregnek.

2014. nov. 26. 12:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem haragudtam meg. A NATO nem avatkozhat bele részt eléggé benéztem bocsi. Hirtelen kevertem az ENSZ-el. (fáradtan szokásom keverni a dolgokat :) )


De egyébként én úgy tudtam az ukránok csak az EU csatlakozást sürgetik, és függetlenek szeretnének maradni, hogy elkerüljék az eddigi szerepet, miszerint egy előretolt bázis lenne Ukrajna.


[link]


Természetesen nem zárom ki, hogy megváltoztatták a véleményüket.

2014. nov. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4, Lol xd Nagyon össze van omolva
2017. nov. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!