Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki összefoglalná nekem,...

Valaki összefoglalná nekem, mi történt Ukrajnában az elmúlt egy évben?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyitottabb lenni a körülöttem levő világra, elkezdtem híreket, híroldalakat olvasni - ezt eddig csak felületesen tettem -, de bevallom, nehezemre esik felvenni a fonalat. Tudna valaki segíteni?


Akinek esetleg van kedve/ideje, írna még aktuális/az elmúlt évben aktuális problémákról, történésekről? Akár csak címszavakban, majd utána nézek.


Az orosz és az észak-koreai helyzetről, államberendezkedésről is szívesen olvasnék.


Lehet, hogy buta kérdések, de nagyon megköszönném a segítséget! Szeretném a műveltségem az olvasottságomról (könyvek) kiterjeszteni napjainkra és aktuális kérdésekre.



2015. jan. 5. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Jákob kéne piac.. majd belépnek az ukránok. Nem akarnak. Azonnal küld oda embereket pénzt meg fegyvereket és szítsatok felkelést. Na és a média? Nem átlátszó? Ne nevettess szerinted vietnámban kinek hittek?
2015. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2015. jan. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Nincs mit beszélni Oroszország és Észak Korea ról ! Észak Korea oroszbarát és kész ! Az ukránok kifognak békülni az oroszokkal és csatlakozni fognak az Eurázsiai unióba ! ( Eurázsiai unió sokkal kedvezőbb feltételeket bitosit mint az EU !
2015. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy irtam Észak Korea orosz barát , tehát elégé jobba vannak és az oroszok meg a kínaiak , támogatják! Oroszország és Dél Korea kapcsolata nem annyira jó , csak azért mert az USA támogatja Dél Koreát !
2015. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Szlávik elcsúszott a sáros járdán és kificamodott a bokája. Más jelentős esemény hirtelen nem jut eszembe.
2015. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tehát röviden hidegháború folytatódik..
2015. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon röviden.

Ukrajna nagyon megosztott volt abban a kérdésben, hogy EU- vagy oroszbarát legyen. A régi elnök, Janukovics, elzárkózott az EU-hoz való közeledéstől, ezért a Nyugat által támogatott tüntetések kezdődtek, amelyek erőszakba csaptak át. Pár hónapig verték egymást a rendőrökkel, aztán tisztázatlan(de egyre valószínűbb hogy a majdan emberei lőttek) körülmények között mesterlövészek több tucat rendőrt és tüntetőt megöltek. A helyzet kezdett tarthatatlanná válni, február 21-én megegyezett Janukovics és az ellenzék az egységkormány felállításáról, amiben EU-pártiak is kerülnek. De 22-én megpróbálták meggyilkolni az elnököt, ezért elmenekült, mint később kiderült Oroszországba. Eközben a felfegyverzett tüntetők elfoglalták a parlamentet, több képviselőt megkínoztak, ezért a kormánypártból többen szintén elmenekültek vagy beálltak a korábbi ellenzékhez. Bár semmi jogalapjuk nem volt rá, kihirdették hogy Janukovicsot leváltják és feloszlatják a készenléti rendőrséget, és sajátot szerveztek. Válaszul szintén tüntetések kezdődtek az ország délkeleti részén, amely oroszpárti, a legtöbb helyen el akartak szakadni Ukrajnától és Oroszországhoz kívántak csatlakozni, sok helyen a rendőrség is a tüntetők oldalára állt, köztük a Berkut különleges erőkből szinte mindenki. Mivel az oroszoknak alapvető fontosságú a krími katonai bázisuk, népszavazást rendeztek a félsziget hovatartozásáról, ahol többségbe kerültek az Oroszországhoz csatlakozók, így a félsziget kivált Ukrajnából. Oroszország küldött jelzés nélküli katonákat a népszavazás biztosítására, akik nem bántottak senkit, csak álldogáltak az utcákon és ukrán katonai bázisok környékén nehogy az ukrán hadsereg vérengzésbe kezdjen, mint az tette később más kelet-ukrajnai városokban. A legtöbb ország nem ismeri el a csatlakozást.

Az ország délkeleti felén tovább folytatódtak a tüntetések, amit az új ukrán kormány erővel akart leverni, a hadsereget is bevetve. Odesszában több tucat embert meggyilkoltak, Donbasszban kevesebbet, erre felfegyverezték magukat az emberek, leginkább szovjet lezárt fegyverraktárakból a rendőrség segítségével. Nyilvánvalóvá vált, hogy az ukrán hadsereg legyilkolja őket ha nem hagyják abba a tüntetéseket, ezért utat törtek az orosz határhoz, véres harcok során megszerezték az ellenőrzést így kaptak utánpótlást Oroszországtól. Az ukrán hadsereg egyre durvább haditechnikát vetett be, párhuzamosan egyre komolyabb eszközöket kaptak az oroszoktól. Most befagyott a konfliktus, két megye akar aktívan kiszakadni, ott folynak a harcok.

2015. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!