Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire gyakori, hogy magyaro...

Mennyire gyakori, hogy magyarországi magyarok költöznek határon túli (egykor) magyar területekre?

Figyelt kérdés
Pl. a szegényebb Szabolcsból, Békésből Nagyváradra, Szatmárnémetibe, Beregszászra etc etc
2015. jan. 22. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Ritka, általában csak akkor, ha oda házasodnak.
2015. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 eNerdzsy ***** válasza:

Csak egyetlen esetet ismerek.

Egy Romániában született fiatalember dolgozott a környékünkön néhány évig. Itt ismerkedett meg egy lánnyal, együtt is éltek.

Amikor a fiatalember munkahelye megszűnt, mindketten Romániába költöztek a fiú szüleihez.

Hogy együtt vannak e még, és ott él e a lány azóta is, nem tudom.

2015. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az utóbbi időben tapasztalható egy kisebbfajta hullám, ami Magyarország irányából Marosvásárhelyre tart.

A marosvásárhelyi orvosi és gyógyszerészeti, valamint színművészeti egyetem eléggé erős, és a felvételi ide könyebb, mint a budapesti él-egyetemekre.

Van egy közeli ismerősöm, harmadéves a vásárhelyi színművészetin, színész-képzésen, és a 11 fős csoportjukból ő az egyetlen erdélyi.

Egy másik ismerősöm a MOGYE-re jár, az ők 80 fős csoportjukban is 20-nál több a magyarországi hallgatók száma.


Ameddig a román gazdaság is bele nem fulladt a válságba, 2006-2007 környékén számtalan esetről hallottam, hogy a határmenti román településeken számos magyarországi állampolgárt alkalmaztak ilyen-olyan munkára.

2015. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!