Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek is a Keleti világ...

Szerintetek is a Keleti világ az alárendeltséget, alattvalóságot jelenti, míg a Nyugati világ a szabadságot, tiszteletet? Mit gondolnak erről a "jobberek"?

Figyelt kérdés
2015. jan. 25. 13:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%

Én "jobber" vagyok.

Azt gondolom, hogy ez nem igaz.


Szabadság, tisztelet?Az a baj, hogy a nyugati világ ezt elég sajátosan értelmezi.Illetve, nagyon erős nyugaton a szuicid-liberalizmus.

Erre a legjobb példa ez a féktelen bevándorlás, illetve a menekültkérdésnél a rosszul átgondolt humanitás.


A keletnek is megvannak a problémái.


Mikor keleti kapcsolatok szükségességéről beszélünk, akkor nem arra gondolunk, hogy iráni vallásőrületet, orosz oligarchia államot, vagy kínai típusú szocializmust vezetünk be.

Csupán kelet szövetségeseként több lehetősége van egy nemzetnek önkifejezni.


Így, nyugati szövetségesként csak és kizárólag liberális rendszerünk lehet.

Tök mindegy, hogy most Fidesz, MSZP vagy MDF.


A liberalizmus pedig felőrli a nemzetet, megsemmisíti azt.Tönkre vágja a demográfiát, a családokat.


A liberálisok megtagadják a magyaroktól és az európai népektől az identitáshoz való jogot, és eleve a népként, etnikai csoportként való létezés jogát vitatják el.



Keleten ilyen nincs.A japánoknál nagyon is erős az indentitás.

2015. jan. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Történelmi hagyományai vannak a különbségnek nem azt jelenti az ide vagy oda tartozás. Pl Franciaországot frankok meghódították és az uralmuk alatt jött létre a feudalista rendszer. Ezzel ellentétben pl Oroszországot széttagolt területekből rakták össze ott a királyság egy egyesített erős közös államot jelentett.
2015. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

igen,de ha egy külföldi,becsületes állampolgár bevándorol és rendben dolgozik akkor nincsen semmi probléma vele.

De ugyanakkor keleten sárba tiporják az embereket,akiknek az alattvalóság jut,ahogy irtad nyugaton liberális rendszerünk lehet,de ugyebár akkor keleten meg "tekintélyelvű" rendszerünk,melyben a nép majdnemhogy egésze nyomorog

Kedves 1-es válaszoló:Szivesen élnél bármelyik keleti diktatúrában??Pl.iránban vagy Oroszországban

2015. jan. 25. 14:33
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem, ha valaki bevándorol valahova, akkor fogadja el a befogadó közösség prioritásait. Amúgy szerintem a tisztelet a tekintélyelvű keletnek inkább része, mint a nyugatnak. (2. voltam)
2015. jan. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Engem ez a kelet = alárendeltség, nyugat = szabadság" nagyon emlékeztet a "négy láb jó, két láb rossz" gondolatmenetre :D.

Az ostobák nem látnak sem árnyalatot, sem átmenetet... sőt; a legostobábbak még akkor se veszik észre a kakit, amikor már teljesen beborította őket... :D

2015. jan. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Az 1. vagyok.


Kérdező, ha elolvastad volna a hozzászólásomat, akkor láthatnád, hogy nem dicsőítettem az orosz, illetve iráni rendszert.


Csupán úgy gondolom, hogy a nyugat túlliberalizálódott, már nem követendő példa.Sőt,szerintem inkább elítélendő, ez a Szuicid-liberalizmus.

2015. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező: arányaiban pl. Ausztráliában él a legtöbb hajléktalan (Az a "nyugat" része, nemdebár?).


Egyébként; hány évet éltél Iránban, hogy ennyire ismered az irániak életét? Moszkvában? Kivezényelni a hadsereget egy tüntetéshez és lelövetni 60 embert, az nem diktatúra (USA, Detroit, '69)? Vagy lelövetni 40et (Usa, LA, '92)? :D Éltél már az Usában?

2015. jan. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

4-es:Milyen kakiről beszélsz??

Szerinted az emberek a civilizált,békés nyugatra mennek vagy a "tekintélyelvű" keletre??


6-os:Értem az álláspontod és köszönöm a válaszod,de valószínű ha keleti szövetségeseink lennének

,akkor hasonló rendzserünk lenne ,mint Iránnak vagy Oroszországnak pl.

7-es:Ausztráliából érdekes módon nem szoktak kivándorolni az emberek,ellentétben Oroszországgal

A múltról nem érdemes beszélni az már nem aktuális,messzsemenő következtetéseket nem lehet levonni.

Nem éltem se az USA-ban ,se Iránban ,de ha választani kellene akkor inkább az előbbit(demokráciát)

választanám.

2015. jan. 25. 18:20
 9/18 anonim ***** válasza:

6. Miért is lenne hasonló?

Mi indokolja, hogy olyan rendszerünk legyen, mint nekik?


Talán az USA megtiltotta a nőknek az autóvezetést, amikor szövetkezett Szaúd-Arábiával?

Nem.


Én azért támogatom a keletiekkel való szövetkezést, mert, mint írtam több a lehetőség a rendszert illetően.


A kínaiakat, meg az oroszokat, perzsákat nem érdekli, hogy milyen a rendszered, milyen a belpolitikád.

Csak a pénzre és a gazdaságra koncentrálnak.


A nyugat meg igen erősen megakarja határozni, hogy milyen ideológiája, irányvonala legyen az országunknak.


Képzelj el két záróvonalat, a két záróvonal között pattog egy labda, jobbra és balra.Az a labda, mindig az aktuális párt, mely elmehet a záróvonal széléig, ha akar, de sohasem léphet ki belőle.

Ezt csinálja jelenleg a drága Fideszünk is.

A Jobbik labdája, viszont a záróvonalon kívül van.


Keleti szövetségesekkel, ezek a záróvonalak messzebb kerülnek egymástól, lehetséges, hogy el is halványulnak.

Emiatt több a lehetőség.


Például, egy liberális demokráciában soha nem fogod megfogni ezeket a korrupt gazembereket.

Egy másabb rendszerben meg,Simicska, Gyurcsány, meg akit kell, elkapva, vagyonuk jelentős része elkobozva.

2015. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek szántam a választ.
2015. jan. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!