Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA-ban miért találták ki,...

Az USA-ban miért találták ki, hogy könnyen lehessen éles lőfegyverhez jutni?

Figyelt kérdés

Európában, ahogy nálunk Magyarországon is attól fröcsög minden internetes híroldal, meg újság, ha néhány idióta gázpisztollyal, meg más játékszerekkel lövöldözik a belvárosban.


Viszont szerintem ez sokkal jobb, mint az USA-ban, ahol bárki könnyedén vehet magának éles lőfegyvert. Emiatt van ott borzasztóan sok gyilkosság és más erőszakos búncselekmény, autósüldözések minden nap, meg hasonló finomságok.


Ha ott is ugyanolyan nehéz lenne éles lőfegyverhez jutni, mint Európában/Magyarországon, akkor gondolom ott is olyan lenne a helyzet, mint itt nálunk.


Ellenben ott csak pénz kell, aztán dönthet az ember, hogy kenyeret, csokit, vagy pisztolyt vesz.


Miért nem szigorítják a törvényeket?


Azért Európa ilyen szempontból mégiscsak jobb, hogy itt nem kell félni amiatt, mert bárkinél lehet pisztoly. Itt is Magyarországon maximum késekkel, viperával, gázpisztollyal járkálnak az emberek.



2015. jún. 15. 06:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A hollywoodi filmgyártás nem a realizmusáról híres, és ha ezen belül is a csihi-puhit nézed, ez lesz a véleményed. :-D
2015. jún. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Történelmi háttere van. A kolonizáció idején védeni kellett a 'saját' (irónikus, mert szerintem az ink lopott) földedet/farmodat az őslakosok ellen. Emiatt mindenkinek volt fegyvere és ez a szokás megmaradt.
2015. jún. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Az USAban tortenelmi hagyomanyai vannak a fegyverviselesnek, Europaban egy atlagember gyakorlatilag soha nem szaladgalt lofegyverrel, meg az 1800as evek vegen sem, amikor odaat ez teljesen altalanos volt, kulonosen kinn a prerin az indianok meg a vadallatok kozott.


Ez maradt meg a mai napig, bar azt hozza kell tenni, hogy az USA ilyen szempontbol nem homogen, minden allamnak sajat szabalyozasa van.


Mivel az emberek ragaszkodnak ezekhez a jogaikhoz, ezert nem is lehet megvonni toluk.

2015. jún. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát szerintem meg kéne vonni, prérire még okés, de szerintem városokba, főleg nagyvárosokba, mint Los Angeles, New York, stb, azért szerintem nagyon durva.


Itt magyarországon engednék az ilyesmit bele se merek gondolni mi lenne. Az biztos, hogy a cigányok mégjobban írtanák a magyarokat, ez 100% Aztán jönne az FBI mikor a magyar visszalő.

2015. jún. 15. 07:51
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes, mert pont Európában van olyan ország, Svájc, ahol a legtöbb háztartásban katonai (és automata) lőfegyvert tartanak, mégse jellemző annyira a bűnözés mint akár nálunk. Lehet, hogy nem közvetlen a kapcsolat a fegyvertartás és a bűnözés között?

Ha valaki meg akar ölni valakit, akkor egy kővel is agyonverheti. Bár inkább a szamurájkard és a fejsze a menő. Esetleg egy sima konyhakés.

A szomorú az, hogy valamiért mégiscsak előfordulnak lőfegyverek a bűnözőknél. Ezáltal a törvénytisztelő polgárok jócskán hátrányba kerülnek, amikor csak meg akarnák védeni magukat.

Az USA-ban vagy az alkotmányban vagy a szabadságjogaikban szerepel a fegyver tartásának lehetősége. Már voltak törekvések ennek csorbítására, és nem volt túl népszerű.

Nem a fegyver öl, hanem az azt fogó kéz.


Nekem nagyon furcsa, hogy pár ember eldönti egy egész nemzetről, hogy ők bizony nem alkalmasak a fegyvertartásra, mert "nincs meg a kultúra hozzá". Adót fizetni elég felnőtt vagyok, fegyvert tartani nem?

2015. jún. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

"Hát szerintem meg kéne vonni"


Hogy szerinted mit kellene csinalni az teljesen irrelevans, majd az amcsik eldontik hogy ok hogyan akarjak.

2015. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Rubicon87 ***** válasza:

"Az biztos, hogy a cigányok mégjobban írtanák a magyarokat, ez 100% Aztán jönne az FBI mikor a magyar visszalő."


Jézusom te hány éves vagy?

2015. jún. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Abba, hogy adót fizetsz, nem hal bele senki.


Nem hiszek abban, hogy guns don't kill people. Dehogynem.


Igen, agyonverheti egy kővel, de lenne mersze? Pisztollyal messzebbről lelőheti, és többször. Ha kicserélem a kezében a pisztolyt késre, nem biztos, hogy odaszalad, hogy leszúrja.


Ha megkéselsz valakit, ahhoz a saját testi erőd kell, de hogy lelőj valakit? Egy magadon kívül levő eszközzel ölsz meg valakit. És még csak okosnak sem kell lenni hozzá, hányszor van a hírekben, hogy totyogósok lelőtték a szülőket, tesókat, nagyszülőket.


Szerintem is sokkal jobb, hogy nálunk nem lehet minden benzinkútnál kapni. A 10 éves kis cigánygyerekek mindenkit azzal fenyegetnének.

2015. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Most kicsit rá gugliztam, hogy hány olyan gyilkosság történik az USA-ban egy év alatt, amit fegyverrel követnek el.


2012-ben 8,885 gyilkosság kapcsolható lőfegyverhez. Szerintem a 320 milliós lakosság mellett ez a szám igencsak csekély, de persze a liberálisok már egy gyilkosság után verik a nyálukat.


Az USA jogrendszerében az Alkotmány szent és sérthetetlen, ezért nem fogják megváltoztatni a fegyverviselés jogát sem. Több a támogatója mint az ellenzője.

2015. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Még azt is hozzáraknám, hogy autóbalesetben meg 33 ezren halnak meg évente az USA-ban. Tiltsuk be a járműveket!..
2015. jún. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!