Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nyugat-Európában miért divat...

Nyugat-Európában miért divat a melegházasság és a transzneműek teljesen?

Figyelt kérdés

Korábban ott is csak a baloldaliak támogatták az ilyesmiket, ma már sajnos az ottani konzervatívok (pl. CDU) ill. "szélső"jobbos pártok is átvették az ilyesmik támogatását, ami engemet más szintén konzervatív, jobboldalit elborzaszt.


Szerencsére az USA-ban a konzervatívok, a Republikánus párt még a normalitás talaján maradtak, ők nem hódoltak be és nem is terveznek behódolni az ilyesminek.


2015. jún. 21. 00:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%

"Most te miért véded ennyire őket ? Illetve miért csak ebben a két végletben gondolkodsz, hogy "jól" szituált homokos pár kontra részeges, asszonyverő családapa ? "


Most te miért támadod ennyire őket?


Nem tudom miért lenne véglet a jól szituált meleg pár, sok ilyen van. Szerintem ez a norma. Az egyik legkiválóbb nyelvtudósunk is egy ilyen kapcsolatban él évek óta. Ő szokta azt hangsúlyozni, hogy a melegházasság pont hogy egy konzervatív dolog. Betagozódni a társadalmi rendszerbe, családot alapítani, a legkonzervatívabb életpálya.


A részeges, asszonyverő családapa meg nagyon sok helyen előfordul. Tőlük érdekes módon senki sem félti a gyereket, ellentétben a meleg pároktól.


"Sok olyan hetero pár van, akinek valamilyen természetes ok (az asszony meddő vagy a férfi ondóvezetéke sérült egy műtét során és képtelen gyermek nemzésére) miatt nem lehet gyermeke, ők fogadjanak örökbe gyermeket."


És ők örökbe is fogadhatnak. Mindemellett rengeteg gyerek nő fel állami gondozásban, ahol finoman szólva sem biztosított az egészséges légkör. Szerintem sokkal jobban járnának azok, akiket akár egy meleg pár fogadna örökbe.


Itt meg van egy csomó tanulmány, ami az ellenkező következtetésre jut: [link]

2015. jún. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező,nyugat-európában ez más teljesen. Ott más az életfelfogás,máshol kezdődnek a bal-jobbooldali eszmék,stb. A melegházasságot meg minden értelmes ember támogatja,arrafele ez már nem téma.

Az USA republikánusait meg hagyjuk. Az egy viccpárt.

2015. jún. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

"A kutatásnak, amelyet a Mercatornet ismertetett, azért állt neki az Amerikai Katolikus Egyetem szociológusa, aki egyébként katolikus pap és háromgyermekes családapa (korábban episzkopális lelkipásztor volt és katolizált)"

Szerintem ez mindent elmond erről a kutatásról.

Egyébként nem tudom, mire gondolsz, amikor azt írod, divat, ugyanis legjobb tudomásom szerint sehol sem az. Az emberek egyszerűen nem foglalkoznak vele, ugyanis egy olyan jelenségről van szó, ami az emberiség történetével egyidős.

A hollandiai szélsőjobbos pártnak pl. sokáig egy meleg férfi volt az elnöke. Hogy miért? Mert ő éppen azt a liberálisabb európai értékrendet akarta megvédeni az Európán kívüli bevándorlókkal szemben, akik számára ez az ördögtől való dolog. Tudod, Nyugat-Európában nem csak annyiból áll a jobboldal/szélsőjobboldal, hogy fröcsögnek és utálnak mindenkit. Valóban nem lehet egy lapon említeni őket a hazai jobboldallal. No de korántsem azért nem, mert a hazai jobboldal az etalon.


Az USA pedig mindig is kakukktojás volt a fejlett világon belül, a mai napig ott az egyik legmagasabb a vallásosak aránya (Olaszország mellett). Ennek ellenére Obama elnökségének kezdete óta ott is rohamosan nő a melegházasságot támogatók száma.

2015. jún. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
70%
A kérdező homofób,a saját begyöpösödött értékrendjét akarja csak terjeszteni.
2015. jún. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
30%

Nem divat, inkább úgy van ez a dolog is, ahogy ahogy a bevándorlók kérdése, csak utóbbiból most már ügy lett.


Én mondjuk komolyan nem értem a homókat sem, minek nekik olyan dolog, ami alapvetően nem nekik lett kitalálva?

2015. jún. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#65%-os:


Már alapból a homoszexualitás is egy deviancia, betegség, azon a szinten van az egész, mint pl. valamilyen hetero párnál a BDSM gyakorlása.


Végletet meg úgy értettem, hogy miért csak "normális" homokos párt és részeges, hetero családapa közül lehet választani ?


Azért háborgok ellene, mert undorítónak találom, és szembe megy azzal, amit évezredek óta csinálunk. Az én "maradi", konzervatív felfogásom szerint a házasság egy férfi-női érzelmi, anyagi és szociális kapcsolat, melynek EGYIK fő céljai a fajfenntartás, a közös gyermeknevelés és a két fél kapcsolatának megerősítése.



Jól sejtem, homokos vagy, hogy ennyire kiállsz mellettük ?

2015. jún. 21. 14:02
 17/25 A kérdező kommentje:

#12:


Miért lenne a Republikánus Párt viccpárt ?

2015. jún. 21. 14:03
 18/25 A kérdező kommentje:

#14:


Miért primitív, aki "homofób" ? Az olyasfajta homofób, aki ki akarja végeztetni a homokosokat, az tényleg primitív, de aki csak békésen találja undorítónak az egészet, közben a házasságon kívül nem akarja őket máshogy korlátozni, azzal nincs semmi baj.


Azt talán nem kell ecsetelnem, hogy a homoszexualitás gyakorlata - férfi szemszögből tudok nyilatkozni - egy heterónak visszataszító, olyasmi, mintha valaki túrná az orrát, s megenné amit talált. Sajnálom, ez van, ez nem nagyon fog megváltozni.


Még a látszólag melegházassággal kampányoló "balliberális" politikusok, pl. Bajnai is undorítónak találja a homokozást.


Szerinted milyen érzések kavarogtak Bajnaiban ezen a videón?


http://www.youtube.com/watch?v=hQkn1xA0rLg#at=85


A dicső, vonagló, homoszexuális hősünk tánca a színpadon, csodálatos és kulturált nótánkra nyilvánvalóan nem nyűgözte le, ellentétben a körülötte ülőkkel. A háta közepére sem kívánta az egészet és ezt nagyon rosszul leplezte. Rá volt írva az arcára. De hát aki szavazót és pénzt akar nyerni, annak hirdetnie kell az ilyen vadliberális mocskot. Mi, konzervatívok, nem akarunk senkit megégetni, csak emberi kereteket akarunk a társadalomban.


Én büszkén vállalom, hogy "homofób" vagyok. Undorítónak, betegesnek találom, amit leművelnek, de nem szólok be nekik, nem próbálom heteróvá téríteni őket, sőt megégetni és jogfosztani sem akarom őket, mármint házasságot a kivéve, ha rajtam múlna, soha sem házasodhatnának, elégedjenek meg a bejegyzett élettársi kapcsolattal. Csak az erőszakos, vonulgató melegeknek szólok be, akik csendesen, 4 fal között (otthon vagy szórakozóhely) élik meg szexualitásukat, illetve csak véletlenszerűen, a "Van-e barátnőd" típusú beszélgetések során hozzák elő másságukat, azokkal nincsen semmi bajom.

2015. jún. 21. 14:06
 19/25 A kérdező kommentje:
Bónusz kérdés, akik pártolják a homokozást, maguk is homokoznak ?
2015. jún. 21. 14:06
 20/25 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, te látens b..i vagy. Valószínű a szado mazoról is fantáziálsz. Különben nem foglalkoznál ennyit a témával. Még videókat is nézel, aztán ráfogod, hogy csak a közönség reakciója érdekel. Egyértelmű mi van a háttérben.
2015. jún. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!