Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Star Wars filmek megtörtént...

A Star Wars filmek megtörtént eseményeken alapulnak?

Figyelt kérdés

Akik látták az újabb 3 részt azok tudják nagyjából arról szól hogyan veszi át a hatalmat Darth Sidius. Háborut indit úgy, hogy mindkét oldalt manipulálja a háttérből. Csak ő látja át a teljes képet, a két félnek pedig igazából fogalma sincs miért is harcol valójában. Végül mindkettő veszit de mire rájönnek erre, késő. Készült egy animációs sorozat is amiben még részletesebben látható ez, példáu hogyan veszi át a bankok és a pénzügyi rendszer irányitását meg ilyenek.


Nagyjából erről szól a film. Ezt a kérdést azért ebben a kategóriában tettem fel mert szerintem nagy hasonlóság van a film és a valóság között. Például ma már tudjuk hogy a második világháborúban ugyanazok finanszirozták a szövetségeseket és a tengelyhatalmakat. Később ugyanaz történt a hidegháború alatt, most pedig úgy tünik valaki háborut akar kirobbantani a nyugat és az iszlám országok között. Ha megnézzük az USA afganisztáni vagy iraki háborúját látható hogy az USA nem nyert ezen semmit. Több ezer halott katona és hatalmas kiadások, végül kivonulás, a két ország pedig káoszban.


Csak véletlen hogy ennyi hasonlóság van a film és a valóság között?



2015. júl. 6. 15:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Hogyne, meg az erő is létezik.
2015. júl. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

"Például ma már tudjuk hogy a második világháborúban ugyanazok finanszirozták a szövetségeseket és a tengelyhatalmakat."


Kíváncsi vagyok, hogy a mondatban szereplő szavak közül melyiknek a definícióját nem ismered.


Viszont az is érdekelne, hogy ezt honnan "tudjuk"?

2015. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Hogyne, meg az erő is létezik."


Jediket meg az erőt és a többi ilyen hülyeséget hagyjuk ki.

2015. júl. 6. 15:43
 4/23 tetro ***** válasza:
23%

15.37

pont erre akartam rákérdezni :D

azon kívül persze a star wars valóság. csak réges régen történt egy messzi messzi galaxisban.

2015. júl. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 tetro ***** válasza:
37%

15.43

"Jediket meg az erőt és a többi ilyen hülyeséget hagyjuk ki."

Hitetlen! Téged elcsábított a sötét oldal!

2015. júl. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%
A Star Wars 3. része nagyon tanulságos film.
2015. júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Viszont az is érdekelne, hogy ezt honnan "tudjuk"?"


Például svájci bankok ugyanugy intézték a nácik pénzügyeit mint a többi országét és még ki tudja hány európai bank. Csak jól járhattak mert a vesztesz felet kényszeritik hogy fizessen a gyöztes meg amugy is fizet.


Kértem hogy az ilyen sötét oldal, erő veled van hülyeségeket hagyjuk ki a dologból.

2015. júl. 6. 16:12
 8/23 anonim ***** válasza:

"Például ma már tudjuk hogy a második világháborúban ugyanazok finanszirozták a szövetségeseket és a tengelyhatalmakat"


Ez engem is érdekelne...


Egyébként én eddig csak egyetlen párhuzamról tudtam: George Lucas a náci Németországról mintázta a Galaktikus Birodalmat. Legalábbis külsőségek terén mindenképp: pl. a tisztek egyenruhája. De a Star Warsban lévő fajgyűlölet is párhuzamba állítható az antiszemitizmussal

2015. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Még a végén kiderül, hogy Svájc tör itt világuralomra, és ott fut össze minden szál. Tudtam én, hogy le kéne rohanni.
2015. júl. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A Star warsbe fajgyűlölet? Egyelőre ilyesmit nem láttam, kivéve talán a buckalakók iránt minden szereplő által érzett jogos utálatot.
2015. júl. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!