Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hitler hogy lehetett ilyen...

Hitler hogy lehetett ilyen tudatlan?

Figyelt kérdés
Volt szerencsém a "Serengeti nem halhat meg "című könyvben olvasni arról ,hogy Adolf Hitler a mein kampf nevű remekműben arról írt , hogy egy fekete ember és egy fehér ember azért ne párosodjon,mert az felér azzal, amikor egy ló és egy szamár párzik .Ebből természetesen az öszvér születik amely ugye nem képes utódokat nemzeti mert hibrid. Kérem ezek alapján Hitler alapvető biológiai tudása egy 4 évesével ér fél . Hogy kerülhet hatalomra ilyen műveletlen létére bárki is? Nyolc általánosa volt?
2015. júl. 9. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Hogyan kerülhetnek hatalomra olyanok ma, akik úgy hiszik, hogy Isten teremtette az embert porból?


Agyra nincs szükség a politikában.

2015. júl. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Hitlernek valóban nyolc általánosa volt.
2015. júl. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Úgy tudom, érettségije vagy ami annak felelt meg az volt neki, egyetemre is ment volna csak nem vették fel.


Abban a korban nem volt ám ritka, hogy így gondolkodtak.


Olvass utána Liszenkónak, szovjet biológus volt, de akkora baromságokat támogatott, hogy valami eszméletlen.


Vagy, egy plakát az USA-ból, ami a négerek kihipózását reklámozza:

[link]

2015. júl. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Kb. az egész Fidesz egyetértett azzal, hogy havi 47 000 forintból meg lehet ma élni Magyarországon.


Pont ugyanígy került hatalomra Hitler is. :-)

2015. júl. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Hitler másodikos korában hagyta ott a gimnáziumot. Nem lett meg az érettségije. Ezért is nem vették őt fel Bécsben a Festőművészeti Akadémiára, mert kellett volna az érettségi.
2015. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Nem írt ilyet Hitler. Az hamisítvány. az utókor azt ír amit akar
2015. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
A politikusok sosem az eszükről voltak híresek...
2015. júl. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mert ez hozzátartozott a fajelmélethez, nem azért mondta mert valós biológiai alapja lenne. Te műveletlennek hívod. Ez olyan mint ha te is politikus lennél, aztán azt mondanák, hogy kerülhetett hatalomra egy olyan ember aki műveletlennek tartja Hitlert.


Eleve politikusnak ment nem biológusnak, és szerintem ez a kiejelentése nagyobb hatást ért el mint akármilyen hivatalos magyarázat. Én is úgy tudom, hogy 8 általánosa volt, mert a gimnáziumot félbehagyta.

Ha olyan tudatlan volt, akármelyik paraszt átvehette volna a hatalmat.

2015. júl. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Azért azt vedd figyelembe, hogy a mein kampf 1923-ban íródott, akkoriban az általános tudás, a tudomány még más, alacsonyabb szintén volt. Pl. a rádióadás is kb.1925-ben indult Magyarországon.

Ehhez hasonló vélekedést még az '50-'60-as években amerikában is hallhattál.

Iskolákban, zőmében egyházi iskolákban a törzsfejlődés helyett a Bibliai teremtést tanították.


Hitlernek ez egy hasonlat volt, ami bár ostobaság, de a politikusok mindig ilyennel vezetik meg a népet.

(ilyesmire ma is találsz példát)


Gondolj bele, akik Galileit elítélték (~forog a föld), azok is csak az akkori világnézet alapján ítélkeztek, még ha ma már nevetséges is. Szerinted ma 100 emberből hány tudná a gravitációt, vagy a törzsfejlödést, genetikát értelmesen elmagyarázni? :)

2015. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Előrebocsátom: nem olvastam el a válaszokat a kérdésre, de BIZTOS vagyok benne, hogy a sok marha megint - mint általában - összehordott minden hülyeséget, és ezt mind alá is tudja támasztani valami bombabiztos forrással, mint mondjuk egy liberalista, cenzúrázott történelem könyv, vagy valami amerikai film.


Kérdező, talán mindőjük közül te vagy a legnagyobb idióta, ha biztosra veszel valamit, ami egy könyvben le van írva egy másik könyvről. Ráadásul egy olyan könyvről, ami a múlt évszázad legmeghatározóbb (és így legmegosztóbb) politikai ideológiájának alapjait fektette le.



Hosszú oldalakon át fejtegethetném neked, hogy miért blaszfémia, bűn és gusztustalanság négerrel (vagy bármilyen más rasszú emberrel) keveredni, de nem fogom.

Vannak dolgok, amiket vagy megért az ember mindenféle magyarázat nélkül azonnal, vagy soha nem fogja megérteni azt.


Az egyetlen dolog, amit javaslok, hogy olvasd el a Mein Kampf-ot. Van magyar kiadás, és az angolhoz képest (sajnos csak az angolt és a magyart olvastam, a németem még nincs olyan szinten) egész jó.

2015. júl. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!