Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerbia komolyan azért nem...

Szerbia komolyan azért nem minősül biztonságos országnak nemzetközi hivatalos helyek szerint mert nem "nyalja ki a menekültek hátsóját"?

Figyelt kérdés
olvastam hogy most ezen megy a balhé hogy magyarország szerint biztonságos szerbia.mért, nem az? aki szerint nem az az menjen ki szomáliába vagy szíriába és hasonlítsa össze.állítólag nem kapnak minőségi ellátást.mire fel várnak a menekültek minőségi ellátást.otthon azt kaptak?örüljenek ha kapnak bármit is.
2015. júl. 23. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Tök mindegy minek fogják kikiáltani Szerbiát,ha ide visszanyomják a menekülteket innen ugyis visszamennek.Ahogy Magyarországon sem,Szerbiában sem akarnak maradni.
2015. júl. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem akarnak itt maradni(ki akar?) de szerbiát veszélyesnek nevezni...ennyire erővel mi is lehetnénk veszélyes ország
2015. júl. 23. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a veszélyeségen van a hangsuly,hanem hogy nem kapnak ellátást.
2015. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ConnectCare ***** válasza:

Ha őszintén belegondolok, átlag magyar állampolgárként sem szeretnék nagyon szerb hatósággal kapcsolatba kerülni.


Netről:

EU-s nyomásra, a szerb kormány 2008-ban kezdte el elismerni a menekültstátuszt, de védelmi rendszere még mindig embrionális állapotban van. 2014-ben a 16,500 menekültkérőből összesen négy fő kapott menekültstátuszt. További 5,000 kérelmet fogadtak be 2015 első hónapjaiban. Összesen 70 dolgozóval, tolmácsok, szociális munkások és jogászok nélkül, a megbízott szerb hatóság szenved azzal, hogy megküzdjön a kérelmek számának gyors növekedésével."


[link]


(Under EU pressure, the Serbian government began...)

2015. júl. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A biztonságos ország fogalma azt is takarja, hogy emberi körülményeket tud biztosítani a menekülteknek, illetve hogy akar is.


A menekültproblémával elsőként szembesülő országokban (Bulgária, Magyarország, Görögország) jellemzően - érthető módon - nagyon kevés menedékkérelmet fogadnak el.


Mindezek tetejébe ezek az országok nem is biztosítanak olyan ellátást, amit elvárható lenne, erről bírósági végzés is született már. Magyarország esetében még nem, de nem lennék meglepve, ha hamarosan mi is ebbe a kategóriába kerülnék, tekintettel mondjuk a túlzsúfolt debreceni táborra.

2015. júl. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ennyi erővel számomra se biztonságos az ország.most voltam állás interjún nem először akarnak nettó 75ezret fizetni.a menekültre meg kétszer ennyit költenek.éhen halni se elég ez a pénz.kivándorlok engem is befogadnak a gazdag országok?
2015. júl. 24. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen.Szegényeknek járna legalább valami üdülőhely külön házak,ingyen éttermekkel,sok jó nővel,akik nem ellenkeznek,mert az idegengyűlölet,hanem elsőre szétrakják a labaikat.Internett uszoda rekraciós központ ahol kipihenik a fáradalmaikat és némi pénzecske egy kis drogra.

Mosolygós, kedves rendőrség és lakosság, aki barmikor eltaxiztatja őket a-ból b-be,és nem molesztalja őket senki munkával,ami tilos!!

2022. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!