Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet valakinek ilyen...

Hogy lehet valakinek ilyen beteges ötlete? Normális az ilyen?

Figyelt kérdés

[link]


Stuttgart polgármestere megbüntetné azokat a városban, akiknek üres lakásuk van.


"Ezért Stuttgartban életbe léptettek egy tartományilag 2013-ban engedélyezett szabályzatot, amely szerint ha egy lakást a tulajdonosa fél évig üresen hagy, akkor akár 50 ezer euróra is megbüntethetik."


És migránsoknak adnák ki. Most nem mindegy a vezetésnek, hogy kinek hány üres lakása van? Mi köze van a polgármesternek hozzá, hogy valaki kiadja-e a lakását vagy sem? És ha valaki nem akarja kiadni?

Most ha nekem saját lakásom lenne, és édesanyám lakása megüresedne, nekem nem lenne szívem kiadni, max csak később, nem hogy még menekülteknek adják....

Meg gondolom nem azért dolgozott meg vett lakást valaki, hogy utána az állam kiadja az illegálisan Németországba özönlő embereknek.


Mit gondoltok erről?

Nem provokáció, de szerintem felháborító, hogy ilyen még csak szóba is kerülhet...



2015. szept. 29. 16:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
A németek teljesen meghibbantak. Majd felébrednek az első robbanás zajára.
2015. szept. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Ez már évtizedek óta úgy van Svájc összes városában. Ha nem lakik benne, akkor ki kell adnia.


Nálunk ezt máshogy érik el. Nem tud fenntartani senki sem egy plusz üres lakást.

2015. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Aha de ha van egy üres lakásom és mondjuk a gyerekem majd megy egyetemre és neki adom ki, de addig meg nem akarom/nem tudom kiadni senkinek pl 1 évig, akkor meg jön a büntetés?

Mármint ez csak 1 példa.

2015. szept. 29. 16:14
 4/23 anonim ***** válasza:
85%

Abból, hogy amekkora szemetet és mocskot hagytak maguk mögött a betolakodók mindenfele, ahol a sáskajárásszerű inváziójuk végig csörtetett, akkora lakásfelújítási perek jönnek majd, mind a csuda.


Kíváncsi vagyok arra, hogy amikor a tulaj újra lakni akar majd az ingatlanjában, pl amikor hazatér egy 8 hónapos kiküldetéses munkából, akkor miképpen fogják kirakni ezt a fájintos bandát a lakásból!!!? Fognak majd üres PET-es palackokat dobálni a tulaj felé?

2015. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki fizeti a közös költséget és a rezsit akkor senkinek semmi köze hozzá hogy hányan laknak benne.


Esetleg azt még elő lehet írni hogy hány fokra kell befűteni télen.

2015. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon is hasonló a helyzet. Kerületenként változó ugyan, de Budapesten fizetni kell (vagy kellett nemrég) ha olyan lakásod van, amiben nem laksz.
2015. szept. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

A közös költséget meg ilyeneket persze, hogy fizetni kell, ez vitán felül áll.

De hogy még büntessenek is, és az állam elvegye, hogy kiadja az illegális betolakodóknak....


Egyáltalán miért kéne nekik lakást biztosítani? Hisz illegálisan jöttek be, semmilyen papírjuk nincs. Aki meg legálisan jön, le akar telepedni, az meg mehet a híd alá, ha nem tudja fizetni az albérletet. Nagyon igazságos....

2015. szept. 29. 16:20
 8/23 anonim ***** válasza:

"Aha de ha van egy üres lakásom és mondjuk a gyerekem majd megy egyetemre és neki adom ki, de addig meg nem akarom/nem tudom kiadni senkinek pl 1 évig, akkor meg jön a büntetés?"


Így van. Svájcban még akkor is ki kell pl adni, ha te bérlő vagy és nem laksz egy évig benne de amúgy fizetnéd az üres lakást a tulajnak. Akkor jön egy "albérlő". De minden kijátszható. Ki bizonyítja, hogy üres?

2015. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%

"Egyáltalán miért kéne nekik lakást biztosítani?"


mert ők lesznek az új szent tehenek

szegény cigányokra nehéz idők járnak majd

2015. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Hül@ye németek,német hül@yék!
2015. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!