Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek arról az...

Mi a véleményetek arról az elméletről, hogy Európa és az USA szemlélete azért különbözik egymástól, mert Európa az Újszövetségre, azaz Jézus szemléletére és tanításaira épül, az USA viszont az Ószövetségre, azaz Mózes és a zsidó nép törvényeire?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 28. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Mivel az állítás nem igaz, a következtetés hamis.
2016. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a vallásnak ehhez semmi köze
2016. ápr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pro Patria ***** válasza:
60%

Igaz, hogy az Egyesült Államokban az Ószövetség jóval hangsúlyosabban kap szerepet a keresztény felfogásban, mint Európában, ahol ez gyakorlatilag elvész az Újszövetség mellett.

Számomra meglepő, hogy Amerikában a kereszténység központi kérdései az Ószövetség történeteit érintik, a kivonulást, a tíz csapást, Noé bárkáját, Jerikó ostromát, a frigyláda hollétét - nálunk ezek voltaképpen marginális, nem közszájon forgó, nem is nagyon ismert kérdések. Náluk a vallásos identitás alapját képezik. Magukat elkötelezett hívőknek tartó amerikaiak képesek az életük munkájával felhalmozott pénzeket elkölteni azért, hogy felkutassák Noé bárkáját, elindulnak, és utaznak.


Éppen ezért nagyon erős az Izrael felé való szimpátia a közvéleményben (ez, és az arab világgal szembeni félelem, az ellenségem ellensége a barátom együttesen okozza), míg Európában régóta szinte csak az Újszövetség és Jézus tanításai kapnak hangsúlyt, a bibliafordításokban is ez a túlsúly dominál a kettő arányait illetően.

Számomra teljesen meglepő volt, amikor egy kanadai magyar barátom arról beszélt, hogy mennyire nagy az eltérés a felfogásban a magukat keresztényeknek mondók, és a valóban keresztények között, mondván, sokaknak annyiból áll, hogy tagadják az evolúcióelméletet, és elhiszik, hogy a világ létezése hatezer évre visszatekinthető múltat jelent.

Meglepődtem, hogy ezeket a gondolatokat osztotta meg velem, mert én ezt európaiként egyáltalán nem tapasztalom. A South Park is rendszeresen kiélezi egyébként ugyanezt a kérdést, de egy sor más filmben, sorozatban is megjelenik.

Magyarországon még a templomjáró idősek sem vitatják szerintem az evolúciót, vagy hisznek a néhányezeréve fennálló teremtésben.

Láttam videókat is, ahol amerikai tudósok vitatkoznak erről, és tényleg jelen van ez az ottani társadalomban, hallottam olyat, miszerint egy "hívő" szerint a dinoszaurusz-fosszíliákat Isten helyezte a földbe, hogy próbára tegye a hitünket (vagy a Sátán, hogy tévútra vezessen, ki hogyan véli).

Ez Európában tényleg nincs.


Ugyanakkor ez bőven kevés ahhoz, hogy az Amerika és Európa között lévő hatalmas különbséget önmagában megmagyarázza. Tehát a válasz: nem.

2016. ápr. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Viszont érdekes, hogy a zsidók körében (akiknek csak az ószövetség, a Tóra a szentírás) nem igazán vannak ilyen viták, (evolúció, dinoszauruszok) maximum az ultra-ortodox zsidóknál.
2016. ápr. 28. 22:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy zsido ismerosom ezzel kapcsolatban idezett egy reszt az Oszovetsegbol (nem emlekszem, hogy mit), es azt mondta, hogy Isten teremtette a vilagot, de ez nem azt jelenti, hogy a mi altalunk ismert vilag volt az egyetlen es elso vilag. Az idezet szerint tobbszor is probalkozott.


Arra viszont emlekszem, hogy felhivta a figyelmemet arra, hogy a teremtes leirasanal mindig ott van az a megjegyzes, hogy "es latta Isten, hogy jo". Tehat ez is arra utal, hogy voltak korabbi teremtesei is, amiket nem talalt jonak, ezert torolte.

2016. ápr. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem az a véleményem ,hogy ez is egy gyökérunatkozosbaromság ,me' há' a zsüdók vannak mindenütt! -_-

Ilyennekkel csak az a bizonyos Szaniszló és a hozzáhasonló fütyilógató (már amennyire eléri az 5 cm-et) unatkozó,sok idejű,dús fantáziájú hülyék szoktak elő állni (és még szépen fejeztem ki magam).


Üdv!

2016. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pro Patria ***** válasza:
Feltűnt neked, hogy a fölényes hangnemed ellenére, a tiédénél csak értelmesebb hozzászólások érkezetek?
2016. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!