Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Palesztinát tulajdonképpen...

Palesztinát tulajdonképpen miért ismerik el? Miért támogatják?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom a kérdést, és nem Izrael szemszögéből nézem a dolgokat, hanem a tényeken alapulva. Ezek alapján tulajdonképpen miért ismerik el Palesztinát?

Hiszen:


-Maguk a palesztinok nem akarnak békét, minden eddigi tárgyalást megszakítottak.

-Palesztin nép még a palesztinok szerint sem létezik, ez csak egy eszköz.

-Még közös kormányt sem bír alakítani a Hamasz meg a Fatah.

-Mindig elsírják a világsajtónak, hogy ők csak önálló államért küzdenek, de ennek mindig ők tettek keresztbe minden egyes alkalommal.

-A Hamasz folyamatosan egyoldalúan rakétázik, majd sír a szájuk, ha Izrael nem hagyja magát.

-A palesztinoknak tulajdonképpen már van országa, Jordánia, ahol a többséget is a palesztin származású emberek alkotják.

-Számtalanszor lett volna lehetőségük saját államot alakítani, sosem éltek vele.

-Gázából kivonult Izrael, semmit sem oldott meg.

-A történelem folyamán sosem létezett ilyen ország, hogy Palesztina, ilyen nép meg pláne nem.

-A brit "Palesztina" mandátum terület Jordániát is magába foglalta, és az eredeti terv szerint Jordánia lett volna az "Arab Palesztina".

-A palesztin területeken rengeteg a fegyveres terrorista csoport.

-A palesztinok a gyerekeket már kiskoruktól fogva a zsidók elleni háborúra nevelik, erőszakra, kegyetlenségre.


A Fatah még viszonylag normálisan kormányozza Ciszjordániát, ott kevesebb a probléma, de a Hamasz brutálisan bánik a gázai lakossággal.

Tulajdonképpen miért ismeri el és támogatja a világ jó része (Izraellel együtt!) Palezstinát? Hisz látható, hogy pont miattuk megoldhatatlan az ottani konfliktus, ők nem akarnak békét és nem akarnak békében élni.


Nem lenne egyszerűbb vagy az egészet Izraelhez csatolni, vagy a Gázai Övezetet Egyiptomhoz, Ciszjordániát meg ismét Jordániához? Egyiptom is, meg Jordánia is békét kötött már rég Izraellel.



2016. máj. 8. 11:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
75%

Az emberek többsége nem a palesztinok mellett van, hanem a zsidók ellen.

Ha nem Izraellel lenne a konfliktus, a kutyát nem érdekelné Palesztina. Jó példa erre Nyugat-Szahara. Palesztinával ellentétben Nyugat-Szahara tényleges megszállás alatt van és a nyugat-szaharai emberek jó részét tényleg elüldözték a szülőföldjükről, ellentétben a palesztinokkal. Mégsem hallani Nyugat-Szaharáról semmit mert ott nincsenek zsidók, nem lehet zsidózni, Marokkót meg lesz@rja mindenki.

2016. máj. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
71%

1-es jól írja.


Egyébként egy átlag palesztin és egy átlag izraeli lesz@rja a konfliktust.

Ez csak ideg beteg politikusok és nacionalisták játszmája.


Üdv!

2016. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 anonim ***** válasza:
25%
Azért mert Palesztinának joga van önálló entitást alkotni. Történelem ide vagy oda minden népnek járna egy állam. Nyugat-szahara pedig azért nem érdekli az embereket mivel " arab támad arabot" (ami persze nem igaz mivel berberek) tehát ez az ő magánügyük. De mondhatnánk a rohingyákat is vagy még milllió más példát.
2016. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 anonim ***** válasza:
30%

"-Maguk a palesztinok nem akarnak békét, minden eddigi tárgyalást megszakítottak."


Tulajdonképpen ezzel megválaszoltad a kérdésed.

2016. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
30%
Bocsánat, azt olvastam az volt a kérdés, hogy miért NEM ismerik el.
2016. máj. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 meszike91 ***** válasza:
40%

Remélem érzed, hogy ez azért elég egyoldalú vélemény.


A hamaszról meg csak annyit, hogy 90%-ban szociális tevékegységet lát el, nem véletlenül ilyen népszerű gázában.

2016. máj. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 anonim ***** válasza:
58%

"arab támad arabot"


És ez enyhítő körülmény?

Nyugat-Szahara lakosságának kb a 20-30%-a az algériai Tindouf város menekülttáborában él, Marokkó pedig tudatosan telepít a területre marokkóiakat, akik ma már Nyugat-Szahara össznépességének majdnem a 40%-át adják. A palesztinoknak is joguk van önálló államot alakítani, ez igaz, mégsem élnek ezzel a lehetőséggel. Izrael többször is elismerte a független Palesztinát, nekik ez mégsem kellett. Lásd példaként: 2000-ben Camp David-ben konkrétan fel volt nekik ajánlva egy teljesen független, önálló állam EGÉSZ Ciszjordániával (+ Kelet Jeruzsálem!) és a Gázai Övezettel. Azonnal megszakították a tárgyalást, és kirobbantották az addigi legnagyobb terrorhullámot (II. Intifada), hogy minél jobban ellehetetlenítsék az egészet.

Ha a területről szólna az egész, már rég megoldódott volna a konfliktus.


Én is az elsővel értek egyet. Ha Izrael helyett egy másik (tehát nem zsidó) országgal folyna a folyamatos háború és konfliktus, a büdös életben nem érdekelne senkit sem Palesztina. Jemen érdekel valakit? Nem. Nyugat-Szahara? Nem. Szíriát és Irakot ugyanúgy le se kakálná senki, csak hát az iszlám állam már Európát is érinti, így muszáj vele foglalkozni. Ugyanúgy Líbiával sem foglalkozik senki.

A palesztinokkal csak azért foglalkozik a világsajtó, mert jó táptalaja a zsidózásnak. Arról már nem szeretnek írni, hogy a nagy arab tesók páros lábbal rúgták ki az országukból a palesztinokat. Jordániában jelenleg 400 ezer palesztin él úgy, hogy nem engedik őket letelepedni, mert nem kérnek belőlük.


Golda Meir, Izrael egyik legnagyobb miniszterelnöke is feltette már a kérdést, amire senki sem tudott válaszolni:

"What difference is there, between the arabs who live in the East-Bank (mai Jordánia) and in the West-Bank (Ciszjordánia)? When were palestinians born?"


Valamint, nagyon helyesen, ő mondta el a következőt:

"There was NO such thing in this area as jews, and arabs, and palestinians. There wer jews and arabs."


Ebből az látszik, és hiteles forrásokban is utána lehet olvasni, hogy az ott élők magukat sem hívták sosem palesztinnak, csak taktikai okokból rájuk aggatták a vezetőik ezt az elnevezést, hogy az Izrael ellenes propagandát el lehessen adni külföldön.

2016. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/113 anonim ***** válasza:
57%

"A hamaszról meg csak annyit, hogy 90%-ban szociális tevékegységet lát el, nem véletlenül ilyen népszerű gázában."


Ezt te sem gondolhatod komolyan.

Az a szociális tevékenység, hogy a saját népüket használják élő pajzsnak, hogy szétkürtölhessék a világban, hogy mennyi ember hal meg? Számtalan olyan eset történt, amikor a Hamasz nem engedte a lakosságot elmenekülni a bombázás idején, pedig Izrael még szórólapokat is dobált Gázára, amiben figyelmeztette a lakosságot, hogy hol bombáznak, keressenek menedéket.


Valamint a közös kormány alakításának mindig Hamasz tett keresztbe, és a Hamasz chartájában feketén fehéren le van írva, hogy nem hagyják abba az egyoldalú bombázást, amíg Izrael létezik. Jah, ez nagyon szociális tevékenység.

2016. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/113 anonim ***** válasza:
44%

Azért az érvek, amiket felhoztál, nagyon egyoldalúak. Csak, hogy néhányat szemezgessek:


"Maguk a palesztinok nem akarnak békét, minden eddigi tárgyalást megszakítottak. "


Azért szakítják meg a tárgyalásokat, mert nem elég nekik az, amit Izrael kínál. Mindig egy jobb alkupozícióra vágynak.


"Még közös kormányt sem bír alakítani a Hamasz meg a Fatah. "


Mert a Hamász iszlamista, a Fatah meg balos nacionalista. Alapvetően szembenálló értékek, ugyanezek a felek ideológia mentén más arab országokban polgárháborúznak.


"A palesztinoknak tulajdonképpen már van országa, Jordánia, ahol a többséget is a palesztin származású emberek alkotják. "


Az igaz, hogy Jordániában a palesztinok a többség, de viszont: ahhoz, hogy ők legyenek az államalkotó nép Jordániában, ahhoz az őslakos jordániaiaknak is lenne pár szavuk. Meg aztán, ha Jordániát kikiáltanák Palesztínaként, azzal lemondanának arról, hogy valaha a mai Izrael területét visszaszerezzék.


És szeretném hangsúlyozni, hogy az izraeli-palesztin kérdésben nem vagyok egyik oldalon sem, mert egyformán utálom mind a zsidókat, mind az arabokat.

2016. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 anonim ***** válasza:
60%

"Azért szakítják meg a tárgyalásokat, mert nem elég nekik az, amit Izrael kínál. Mindig egy jobb alkupozícióra vágynak."


Ez nem igaz.

Izrael egyetlen egy feltétele az volt, hogy a palesztinok fegyverezzék le a rengeteg terrorista csoportot, cserébe még a falat is lebontották volna, valamint 1-2 zsidó telepért cserébe Izrael odaadta volna az észak-izraeli arab többségű területeket, volt amikor még a siratófalat is odaadták volna (az egyik legszentebb zsidó vallásos hely), a palesztinoknak semmi sem kellett.

Ezek után milyen alkupozícióról beszélünk? Izrael tegyen meg mindent úgy, hogy közben a palesztinok meg semmit? Ez nem így megy. Ha nem hajlandóak azt a sok fegyveres csoportot leszerelni, akkor nem kell csodálkozni, hogy nincs előrelépés.


Adva van egy militarizált társadalom, több egymással rivális fegyveres csoporttal, amiknek a fegyvereseit jórészt kiskorúk óta a zsidók elleni vallásos szent háborúra fanatizált fegyveresek adják. Ha ebből valaki még el is tudna addig jutni, hogy egy a konfliktust lezáró békekötés Izraellel, saját állammal, akkor a rivális csoportok és a saját fegyvereseinek egy jó része is árulónak fogja kikiáltani, és az egész militarizáltság, amit eddig nagyjából az Izrael elleni harc ügye mentén lehetett hellyel-közzel kordában tartani, felrobban, és megindul a palesztin belháború (mint ahogy Gázában meg is történt a Hamasz és a Fatah között).

2016. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!