Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha valaki horogkeresztet...

Ha valaki horogkeresztet tetováltat magára akkor mi a teendő, ha olyan országba utaz ahol tiltott jelképnek számít?

Figyelt kérdés

EU-s országba vagy az USA-ba vagy egy Izraelben élő muszlim barátját akarja meglátogatni..

De a mellkason egy horogkereszt villan..

Akkor mi a teendő?



2016. máj. 12. 18:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon is tiltott...

Mint még más hatalmi jelkép is.


Talán ezzel magyarázkodhatsz:

" szvasztika (卍 és 卐, a köznyelvben gyakran horogkereszt) egy egyenlő szárú kereszt, amelynek a szárai derékszögben megtörtek. Egyike a legősibb jelképeknek, számtalan kultúrkörben használták. Jelentése Indiában, az Indus menti Mohendzso Daro kultúrában (i. e. 2500-1500) jó szerencse, míg Kínában halhatatlanság volt. A magyar népművészetben is előfordul, tekerőlevél néven. Legtöbbször úgy helyezték el, hogy a vonalak vízszintesen és függőlegesen legyenek, bár néha 45 fokkal elforgatva is használják; a hindu változatban gyakran egy-egy pöttyöt is tesznek a szárak közé. Politikai és antiszemita töltését a 20. század elején kapta. Egy bizonyos Lanz von Liebenfels Ostara nevű újságjában tűnt fel, Hitler ebből kölcsönözte, s a jól ismert, sarkára állított formájában ő tette meg a német nemzetiszocializmus jelképévé."

Wikipedia

2016. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Azt tudom..

Én egy tetoválásra gondoltam a mellkason ami egy horogkeresztet ábrázol..

Mi ilyen esetben a teendő, hogy ne legyen jogi következménye?

2016. máj. 12. 18:56
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk egy pulóver vagy nyáron egy póló, mert ha csak nem félmeztelen szaladgálsz a kutya nem látja.
2016. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Tegyük fel, hogy a reptéren az ellenőrzésen félreértenek valamit a motozásnál így levetetik a felső öltözéket..tenger/óceán parton csaknem lehet valaki végig csak pólóban..

Vagy mint mondtam Izraelben élő muszlim baráttal termálfürdőbe mennek..

2016. máj. 12. 19:03
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Ha eleg nagyfiu vagy szobanacinak lenni, legyen benned annyi, hogy vallalod magadat. Ha emiatt nem engednek be egy orszagba vagy mondjuk Izraelben sz**ra vernek a rendorok vagy siman a helyiek ha meglatjak, akkor azt is vallald.


Szanalom...

2016. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így járt az illető, Japánban meg aki tetovált a legtöbb fürdőházba egyáltalán nem engedik be, függetlenül a tetoválásától!
2016. máj. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"EU-s országba vagy az USA-ba vagy egy Izraelben élő muszlim barátját akarja meglátogatni."


Szerintem a tetovált illető eltévesztette a házszámot egy kicsit.

2016. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem a tetoválás a test részének számít így nem büntetik. Magyarországon legalábbis szoktak mutatni a tévében horogkeresztes tetovált embereket, de nem mondják, hogy elő is állították őket.
2016. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

De valahol bevan tiltva a horogkereszt.

Ráadásul csak úgy senki sem tetováltat magára horogkeresztet..

2016. máj. 12. 19:28
 10/24 anonim ***** válasza:
36%
Magyarországon is be van tiltva, ezt jó ha tudod. De szerintem minden emberi jognak ellentmond, hogy valakit nyáron teljes ruházatra kényszerítsünk a kinézete miatt.
2016. máj. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!