Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyikbe érdemesebb kiköltözni...

Melyikbe érdemesebb kiköltözni? Izrael vagy Bolívia?

Figyelt kérdés

Izrael oké, hogy fejlettebb, de nagyon veszélyes környéken van, ráadásul aggaszt, hogy Egyiptom lakossága 2050-re 160 millió fő lesz, így gyakorlatilag bármikor lerohanhatják Izraelt. Nem?


Bolívia szegényebb, de csak 2 év kell az állampolgársághoz, és nincsenek menekültek, meg iszlám vallású fanatikusok. Plusz a közbiztonság is olyan, mint itthon kb. Csak hát eléggé messze van sajnos.


A nyelv egyiknél sem probléma.

Melyikbe éri meg kiköltözni?



2016. máj. 27. 18:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha már Dél-Amerika, akkor én Argentínát ajánlanám.

A közbiztonság, kb, mint Magyarországon.

Argentína hasonlít leginkább egy európai országhoz, az emberek is olyanok.

2016. máj. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tudom, csak nekem Bolívia tetszett meg nagyon :)
2016. máj. 27. 18:31
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Ebből a kettőből Izrael, de ha a menekültek miatt mész akkor nem lehetsz valami okos :)
2016. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem Izraelbe csak akkor menj, ha zsido vagy. Az arabok, muszlimok ugyan soha nem fogjak tudni lerohanni, de haboruk azok lesznek. Es lelkileg nem hiszem, hogy el lehet viselni egy olyan haborut, amihez semmi kozod nincs.

Ha zsido vagy, akkor pedig az a hazad, es CSAK oda erdemes menned - szerintem.

2016. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem vagyok zsidó, de tetszik az ország.

Viszont Egyiptom meg Irak is túlnépesedik, meg nem egyszer volt olyan, hogy Egyiptomban a béke felmondását követelték. A 10 milliós Izrael meg nem fog tudni megállítani 100 millió arabot. vagy hogy van ez?


És mi a helyzet Bolíviával?

2016. máj. 27. 18:54
 6/15 anonim ***** válasza:
47%
Izrael mögött ott van az USA, ha durvulna a helyzet Egyiptomban akkor szíriai sorsára juttatnák.
2016. máj. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
51%
Egyiptom nem merne ilyen radikális lépést tenni, ők sem neandervölgyiek, hogy az egész Nyugatot maguk ellen fordítsák. Persze van néha hogy Gáza meglepetésszerűen egy-két ballisztikus rakétát az égbe röppent, de ez már az idő teltével egyre inkább ritkúl. Én még így is inkább Izraelbe mennék, de nem Jeruzsálembe, ink. Tel Aviv- ba. Nekem valamiért jobban bejön, plussz ott tényleg ritkán van riadó, na meg a tengerpart. Egy a nehézség (a héber nyelv mellett), hogy oda vlszínűleg valami stabíl állást is fel kéne kapnod, nem úgy mint Bolíviában hogy felcsapsz hírtelen láma pásztornak.
2016. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem kérdezd meg Tóásó Elődöt.
2016. máj. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Egyik sem túl biztonságos választás szerintem, ha az a ő szempont. Izrael léte valóban ingatag hosszú távon, Bolívia pedig nagyon "vadkelet", lázadás is elképzelhető ott simán, azon túl, hogy a drogkereskedelemnek relatíve nagy a befolyása tudtommal a közéletre, közbiztonságra.


Paraguayból és Uruguayból nem hallani balhékat, Argentína szerintem gazdaságilag nem elég stabil, legalábbis az utolsó évtizedeket figyelembe véve.


De ha valahová tényleg ki akarsz költözni, akkor a célországoknak NAGYON alaposan nézz utána, ne jött-ment emberek véleményére hallgass a gyakorin. Én sem jártam egyik országban sem, ezért a véleményem a témában nem mérvadó.

2016. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

"A nyelv egyiknél sem probléma."


Ezzel azt a benyomast akarod kelteni az olvasoban hogy amint a spanyol ugyanugy a heber nyelvet kenyelmesen beszeled ?

2016. máj. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!