Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A magyarok többsége nem...

A magyarok többsége nem kedveli a törököket, ők hogy állnak velünk?

Figyelt kérdés

Ugye volt az a bizonyos 150 éves ittlétük. Már az oviban népdalokban találkozhatunk ezzel, ugye sós kútba meg kerék alá tesznek,meg hogy a gólya lábát török gyerek megvágta, magyar gyerek gyógyítja. Aztán jön az Egri csillagok, és a jó öreg töri óra.

Ők hogy állnak velünk?

Illetve manapság(!) pl. hogy állunk egymással? Akkori töri és friss politikai helyzet is jöhet. A ti személyes véleményetek is érdekel, illetve ha van valakinek közvetett vagy közvetlen tapasztalata arról, ők hogyan állnak hozzánk. Sztori, link, minden.

Puszta kíváncsiság.


2016. jún. 11. 01:07
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ők úgy tudják és úgy tanulják, hogy jóban vagyunk, hoztak ide kultúrát kávét, fürdőt, mecsetet. Nálunk meg a török "vész", "átok".. Egyik (egyetlen) török barátom ezen teljesen meglepődött, hogy nekünk ez mai napig ilyen zokon esik, de végülis ott tört ketté országunk karrierje... :)

Személyes kapcsolatok terén ez szerintem abszolút semleges. Nem olyan mint a trianon miatt "franciázók", vagy "románozók", "szolovákozók", leginkább manapság az az arab-migráns-muzulmán cécó miatt van gondja egy átlag magyarnak a törökkel, már akinek gondja van..

2016. jún. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Sem a magyarok, sem a törökök nem utáljuk egymást, már mint olyan értelemben, mint pl. magyar-román viszony.


A törökök nagyon jó viszonyban vannak velünk, saját tapasztalat, pár török hallgatóval beszélgettem, imádják a magyarokat és szeretnek ide jönni, nekem ezt mondták.


Ma már a török-magyar háborút, meg a 150 éves "megszállásukat" nem ellenségként, meg rossz ként tekintenek vissza rá, hanem egyfajta "baráti látogatásra" vagy is nekem ilyet mondtak.


Én véleményem, hogy szerintem mi magyarok sem rossz szemmel nézünk rájuk, sőt szerintem mi is jó "barátokként" tekintünk rájuk és szívesen látjuk őket, legalább is én tuti.

2016. jún. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Totálisan így van, ahogy az első írja, igen nekem is mondták, hogy meglepődtek, hogy rosszként tekintjük arra az időszakra mikor itt voltak, mert ők szinte csak pozitívumként gondolják azt az időszakot a magyar-török viszonyban.
2016. jún. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

A törökök testvér népként tekintenek ránk (még ha tévesen is, habár mi is afelől jöttünk), egy elszakadt népcsoportként.


Kamionos kolléga mesélte, a török a német, olasz kamionost 'barátom'-nak szólítja, a magyart 'testvérem'-nek.


A 150 év számukra pozítiv előjelű, inkább a török birodalomhoz tartozást jelenti.

2016. jún. 11. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Ez a magyad-torok rokonsag a 19. szadban letrehozott mesterseges torok enkephez tartozik. Amikor az 1. VH utan megdontottek az iszlamista szultani rendszert egy bizonyos Ataturk szakitani akart az orszag kozel keleti iszlam orientaciojaval es a Nyugathoz es Europahoz akarta huzni a torok nemzetet. Egy sor nyugati mintaju reformot vezetett be, de egy fontos dolog meg hianyzott: europai rokonok kellettek. Na ekkor jottek kepbe a magyarok, bulgarok sot meg a finnek is mint tavoli unokatestver. Ez a dolog az 1920' as evektol kezdve hivatalos ideologia es tananyag Torokorszagban. Ehhez jon meg az hogy a torokok keptelenek szembenezni sajat sotet multjukkal (lasd a mostani ormeny nepirtas ugyet) ezert hajlamosak a tortenelem hamisitasra is, pont innen jon ez a 150 eves megszallas milyen pozitiv volt, meg a torokok angyalokkent viselkedtek stb, amikor meg kozlik veluk a tenyeket akkor meg neznek mint ponty a szatyorban... Ez az egesz minden abbol jon hogy a torokoknel hamis es idealizalt tortenelem oktatas folyik.

En szemely szerint nem szeretem a torokoket, megpedig az iszlam miatt. A nagy torok hazafi Ataturk monda egyszer "az iszlam a torok nemzet rakfeneje" es teljesen igaza volt. Ha folytatodtak volna a reformjai ma mar Torokorszag egy teljesen europai kulturaju iszlam nelkuli orszag lehetne, akkor meg talan szimpatikusak is lennenek, de jelenleg sokkal inkabb tartoznak az iszlam kozel kelethez mint Europahoz.

2016. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem úgy vettem észre, hogy nem kedvelnénk őket. Jó, itt voltak 150 évig, de utána a Habsburgok meg 400 évig, és a törökök akkor velünk szimpatizáltak velük szemben, ők fogadták be a menekülő Thökölyt, Rákóczit, Kossuthot, Bem apót (utóbbi politikusi karriert is befutott náluk), és a mai napig szeretettel gondolnak ránk (megemlíted, hogy magyar vagy, és egyből kedvezményt kapsz az isztambuli bazárban :)
2016. jún. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
39%

"a tortenelem hamisitasra is, pont innen jon ez a 150 eves megszallas milyen pozitiv volt, meg a torokok angyalokkent viselkedtek stb,"


A törökök szempontjából biztos pozitív volt mivel ők voltak a hódítók. Magyar szempontból a honfoglalás is pozitív volt, az itteni népeknek nem biztos. Tehát ez nézőpont kérdése.



"A nagy torok hazafi Ataturk monda egyszer "az iszlam a torok nemzet rakfeneje"


Atatürk soha nem mondott ilyet. Saját pénzéből lefordítatta a Koránt török nyelvre. Hogy szekuláris államot hozott létre nem azt jelenti hogy vallásellenes volt.

2016. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2016. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!