Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyi esélye van annak, hogy...

Mennyi esélye van annak, hogy Svédországban betiltják a svéd nyelvet is?

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak, vagy félelemkeltésnek szánom a kérdést!


Sok helyen olvastam, hogy a rengeteg migráns meg bevándorló miatt bevezették azt, hogy egyszerűen nem kötelező megtanulni svédül például a gimnáziumokban, vagy máshol, mert úgyis mindenki beszél angolul.

Akik Svédországban laknak, és már állampolgárok, azoknál ugyanez van. Vannak olyan kerületek nagyobb városokban, amik tele vannak arabokkal, pakisztániakkal, afgánokkal, vagy szomáliaiakkal. És ha választás van, a politikusok, pártok egyszerűen arab, urdu, szomáli vagy más nyelveken plakátoznak az adott kerületben. olvastam, hogy vannak olyan kerületek, ahol egy darab svéd feliratú plakát vagy reklám sincs.


De olyanról is hallottam, hogy egy átlag hivatalban ha észreveszik, hogy nem anyanyelvű svéd vagy, akkor azonnal angolra váltanak, hiába beszélsz svédül.


Miután a bevándorló szót is betiltották a TV-kben, meg a személyleírást is betiltották a rendőrségnél, ezek után mennyi az esélye, hogy a rengeteg bevándorló miatt egyszerűen törvénybe foglalják, hogy TV-ben, hivatalban iskolákban, stb. tilos svédül beszélni, mert a bevándorlók nem értik?


Tudom fura kérdés, de ezek után komolyan azt gondolom, hogy képesek ezt is meglépni. De ennek mennyi az esélye?

Svédország több mint 100.000 bevándorlót fogad évente, már minden városban vannak bevándorlók szinte, és nem európaiak, hanem arabok, afgánok, stb.



2016. jún. 17. 18:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy hogy svéd helyett angol lesz a hivatalos nyelve az országnak.
2016. jún. 17. 18:36
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

"Sok helyen olvastam"


aha oké

2016. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Baromság, te találtad ki, hogy hergeld itt a népet.

Nyugi, mindjárt törlik.

2016. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Hol olvastad ezeket?

Dehogy fogják betiltani, ilyen hülye kérdést..

2016. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
"Nem provokálásnak, vagy félelemkeltésnek szánom a kérdést!" Nem vagy te egy picit hazudos?
2016. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Semmi.
2016. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
A kerdezonek teljesen igaza van, bar nem hiszem hogy betiltanak a sved nyelvet. Ez a kerdes pedig nem provokacio hanem a valosag, nezzetek youtube videokat es olvasgassatok a sved emberek hozzaszolasait. Elemzok szerint ha Svedorszag tovabbra is ennyi migranst fogad be hamarosan Kazahsztan szintjere fog lesullyedni. Az 1900as evek eleje ota nem volt meg akkora a feher svedek kivandorlasa mint most, ekozben Malmo mar muszlim tobbsegu.. Svedorszag fog legeloszor iszlmizalodni majd koveto oket Nyugat Europa. Egy pusztulo orszag egy pusztulo kontinensen.
2016. jún. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 PresidentEvil ***** válasza:
42%

"Nem provokálásnak, vagy félelemkeltésnek szánom a kérdést!"


Ó, dehogynem, ez színtiszta provokáció. Na vajon mennyi esélye van annak, hogy egy országban betiltják a nemzet nyelvének használatát?

2016. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
8# Tenyleg nem valoszinu, de egy liberalis vezetesu orszagban elkepzelheto, ugyanis a bevandorlok tobbsege kivaloan beszel angolul, a svedek tobbsege szinten tehat egymassal is angolul kommunikalnak. El tudom kepzelni hogy a liberalis vezetes a meggyorsabb integracio erdekeben az angol nyelvet teszi hivatalossa, hogy a kulonbozo etnikumok kozott megtobb parbeszed legyen. Az angol vilagnyelv a sved meg nem..
2016. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tetro ***** válasza:
51%

"Nem provokálásnak, vagy félelemkeltésnek szánom a kérdést!"


Ez a mondat egy olyan kis táblát helyettesít a kérdések elején, mint ami a Mc-ben van az eladókon:

Jó napok, Troll vagyok, segíthetek?

2016. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!