Anglia kilépése az EU-ból elindíthat egy kilépési hullámot?
Igen.
Most a Görögök, illetve a Lengyelek mehetnek ki következőleg, legalább is most ezekben az országokban áll úgy a helyzet.
Esetleg a Svédek.
Igen, de akár azt is mondhatjuk, hogy az EU bevándorláspolitikája indította el.
Csehek, Hollandok, Franciák, Olaszok, stb.
Magyarország is elég euroszkeptikus
én azt olvastam,hogy kb bármelyik ország folytathatja a népszavazást.
Németország,Franciaország,Olaszország,Dánia,Hollandia,Csehország,Magyarország lehet a következő aki népszavazásra viszi a dolgot.
de szerintem még várnak egy kicsit,hogy mi lesz az most az Egyesült Királyságban(már ha nem bomlik fel)
Szerintem senki nem akar majd magának olyan következményeket, mint ami most Angliára vár.
A Brexit inkább elrettenti majd az euroszkeptikus pártokat a kilépéstől...
Gondoljunk csak a Skót és Északír elszakadásra, a Font zuhanására, vagy például a Londoni pénzügyi központ várható leépülésére.
Nagy árat fog fizetni ezért a UK...
Eddig a történelemben UK állt szemben gazdaságilag Németországgal, Franciaországgal és a többiekkel, ezért nem okozott gondot, hogy nincsenek unióban.
Viszont most Európa vs. UK helyzet állt elő, ami változtat az erőviszonyokon.
Most minden tagország kivár, megnézik, hogy mi történik az angolokkal. Valószínűleg amikor meglátják a mélyrepülést, akkor elfelejtik a kilépősdit az unióból.
A végén kiderül, hogy Charles de Gaulle-nak volt igaza:
"1963-ban De Gaulle megvétózta a britek csatlakozását az Európai Gazdasági Közösséghez, mivel úgy vélte, hogy az Egyesült Királyságból hiányzik a szükséges politikai akarat, hogy egy erős Európa része legyen.
Úgy tekintett Nagy-Britanniára, mint az USA "trójai falovára".
Meggyőződése szerint a kontinentális és brit gazdasági érdekek között összeegyeztethetetlen ellentétek feszültek. Mindezeken túl azt követelte, hogy az Egyesült Királyság fogadja el az EEK hat tagállama (Belgium, Franciaország, Hollandia, Luxemburg, Németország és Olaszország) által lefektetett szabályokat és saját szabadkereskedelmi övezetében vonja vissza az ezekkel az országokkal szemben támasztott elvárásait. A közös piac kiterjesztése helyett annak felpörgetését és elmélyítését pártolta."
És ezt 53 évvel ezelőtt mondta!
"Meg jobban is fognak jarni mint az EUval..."
Ha annyira nagy lesz a havaj, akkor miért nyomatja még a UKIPes is, hogy az EU kereskedelmi zóna részei akarnak maradni? Indiával a fél világon keresztül kereskedni aztán marhára hatékony. Mindegy, nem tudjuk, hogy milyen megegyezéseket fognak kötni az EUval, azon múlik minden (UK és az EU sorsa).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!