Ma bebizonyosodott, hogy a demokrácia nem mindig a járható út? (brexit)
Már máshol is leírtam, le is pontoztak érte, de leírom újra:
A modern demokrácia nem azt jelenti, h az emberek szabadon döntenek mindenről.
A modern demokrácia lényege, h az emberek szabadon választanak maguknak vezetőket, akiket felhatalmaznak rá, h helyettük döntsenek. Ha pedig nincsenek megelégedve a döntéseik eredményével, akkor lehetőségük van új vezetőket választani.
Ez a demokrácia.
A másik demokrácia, vagyis, h mindenről az emberek döntenek, az a demokráciának egy régi és kóros felfogása, amit az ókori görög filozófusok is úgy neveztek: a csőcselék diktatúrája.
Sajnos a demokraciaban valoban, a hulyek is, ha elegen vannak donthetnek.
Ez van, utana vallaljak a kovetkezmenyeket.
Szóval csak az demokratikus, ha a hülyék úgy szavaznak, hogy a felső tízezernek legyen jó ?
:DDD
"Szóval csak az demokratikus, ha a hülyék úgy szavaznak, hogy a felső tízezernek legyen jó ?"
Senki sem mondta, h nem demokratikus, ha hülyeséget szavaznak meg.
Azt mondtuk: ha hülyeséget szavaznak meg, akkor hülyék.
5-ös: a baj az, hogy ezzel mindenki rosszul jár. A brit gazdaság egy nap alatt 12%-ot esett vissza. Amikor legutóbb ez történt, a tőzsde összeomlott, óriási volt a munkanélküliség, és egy bizonyos bajszos osztrák kirobbantott egy háborút.
De ne rohanjunk ennyire előre: a britek minden szempontból rosszul járnak: a közös piacra egyszerűen szükségük van, nem léphetnek abból ki (ezt még Nigel Farage is megmondta). Ha viszont bent akarnak maradni, az azt jelenti, hogy továbbra is fizetniük kell a velejáró összes tagsági költséget (tehát amit az EU tagoknak is kell), és továbbra is követniük kell az EU előírásait.
A különbség tulajdonképpen az, hogy ezelőtt befizettek egy összeget, abból az EU egy részt visszaadott (főleg olyan helyekre, amit Westminster teljesen leszart, pl. Wales, Cornwall, Northumberland, Skócia, Észak-Írország, tehát tulajdonképpen Délkelet-Anglián kívül mindenhol), és Anglia részt vehetett a döntéshozásban az EU-n belül.
Most viszont, ha kilépnek az EU-ból, de a közös piacot megtartják, akkor továbbra is be kell fizetniük az EU-ba (mint Norvégia), cserébe viszont nem kapnak SEMMIT vissza, és a döntéshozásban sem vehetnek részt. Ja, és ezen felül persze ugyanúgy megmarad az EU-n belüli szabad mozgás, tehát a bevándorlást ez se fogja megállítani.
Egyszerűen a Leave szavazók konkrétan azt se tudták, mire szavaznak. Eddig az volt a bajuk, hogy túl sokat fizettek be, és alig volt beleszólásuk Brüsszelben. Most pedig továbbra is ugyanannyit fognak befizetni, viszont semennyi beleszólásuk nem lesz Brüsszelben.
Britannia gazdasága lassult mióta az EU tagja. 60%-át kell fizeti ha társult tagállami státuszt kapna mint Svájc (amit kétlek)
Az EU a planéta leglassabban növekedő gazdasága évtizedek óta, egy beteg test.
A Brit gazdaság a legkevésbé kapcsolódik az Európai gazdaságokhoz, (nézzetek utána a kereskedelmének és exportjának)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!