Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németek miért gondolják...

A németek miért gondolják úgy, hogy az úgy korrekt ha kimegyek dolgozni mérnökként, akkor ott is maradok élni?

Figyelt kérdés

Amikor az újdonsült német ismerőseimnek mesélem, hogy 1 év múlva ha végzek az egyetemen én is ide fogok költözni Németországba, akkor rendszeresen megkérdezik, hogy idejössz dolgozni aztán ide is fogsz költözni? Mondom, igen. És ilyenkor mindig mondják, hogy ez így helyes.


Miért mondják ezt? Nem szeretik ha az éhenkórász kelet-Európai csak elvinni akarja a tőkét és nem ott elkölteni, vagy van más egyéb oka szerintetek?


2016. júl. 21. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem a kérdést.
2016. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hangsúlyozott különbséget tesznek aközött, ha csak oda mész dolgozni, aztán hazajössz, vagy ha oda is költözöl végleg.
2016. júl. 21. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

#2


Ettől még mindig nem értem a kérdést.

Szerinted nincs különbség vagy mi?

2016. júl. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk odaköltözés nélkül nehéz ott dolgozni. A szó amit te keresel az a letelepedés.
2016. júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igy van, az odakoltozes, es a letelepedes 2 kulon dolog. Nyilvan, ha mernokkent mesz, akkor oda is koltozol, de nem biztos, hogy letelepedsz ott. Masreszt, igen, nem szeretik, ha csak bekoltozol es segelyeken tengesz-lengesz, legyen ertelme annak, amiert ott vagy. Magyarul termelj es dolgozz.
2016. júl. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező arra gondol hogy azt várják a németek hogy ott helyben költse el a megkeresett pénzét és ne utalja Magyarországra.
2016. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!