Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európában sokan miért nem...

Európában sokan miért nem szeretik az iszlámot, muszlimokat vagy legalább miért nem toleránsak?

Figyelt kérdés

Legutóbb Korzikán volt súlyosabb konfliktus, összecsapás:

[link]


Egyre több konfliktusról hallani Nyugaton és Magyarországon is érzékelni a közhangulatban ezt az irányt.



2016. aug. 16. 21:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Két nagyobb oka van:


- Az iszlám azon vallások egyike amely nincs megreformálva mint mondjuk a kereszténység, így a szó szerinti értelmezés az arab országokban több mint elfogadott. Ezért nagyon sok radikális muzulmán van, ők pedig nem félnek terrorcselekményt végrehajtani 72 szűz és a menny reményében, mellette sajnos több is mint nem, (Nem nyugaton) az emberek pedig nagyon szeretnek kevés tapasztalat alapján itélni meg úgy alapból utálni az újat/mást.


- A politika megköveteli a "gyűlöletkampányt", hogy az embereket hatásosan meg lehessen győzni és mozgatni egy-egy cél érdekében. Pl Magyarország jogosan mondja a határnál hogy itt állj, ne tovább, de hogy a népesség is támogassa a kormányt, el kell hitetni velük hogy minden migráns haszontalan, muszlim, illegális bevándorló.


Ez biztos hogy nem teljesen igaz, de nem hiszem hogy bárki is felmérést fog csinálni hány százaléknak van egyetemi végzettsége.

2016. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
A terroristáknak a merényletekkel a a céljuk, hogy a társadalom féljen a muzulmánoktól, így azok érezzék magukat kiközösítve, és hajlamosabbak legyenek radikalizálódni, közéjük állni.
2016. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%

Miért is kéne toleránsnak lenni egy túlnyomórészt beilleszkedni nem akaró, vagy képtelen népséggel szemben? Már bocs, de a minap elmentünk a családommal egy aquaparkba, ahol a belépőkkel és az ebédünkkel, üdítőkkel közel 30 ezer forintot hagytunk ott. Az egyik medencét ellepték a talpig ruhába öltözött muszlimok és senki nem szólt rájuk, csak megdöbbenten jöttek ki az emberek a medencéből. Jártunk már párszor itt, de láss csodát, most a kisebbik lányom elég durva gombás fertőzést kapott. Na ezt csak azért írtam le, mert a tolerancia nem működik oda-vissza, ezt remélem tudod. Merne egy európai nő bikiniben fürödni valami muszlimoknak fenntartott strandon, agyon is vernék egyből. Merne bármelyik európai náluk hőbörögni a jogaiért...

Azért nem szeretik őket sokan, mert erőszakos népség, a nőket semmibe veszik, ordítva beszélnek, egyszerűen minden téren nagyon távol állnak az európai kultúrától.

2016. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
Mert a muszlimoknak aki nem muszlim az hitetlen, az ő földjüket pedig meg kell hódítani. Nem alkalmazkodnak a mi életformánkhoz, még ők várják, hogy mi nyaljuk a feneküket. Ha bezzeg én egy muszlim országban mernék nem alkalmazkodni, akkor le is fejeznének ott.
2016. aug. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%
Az iszlám vallásban szereplő dzsihád fogalma aggodalomra ad okot, különösebben akkor, amikor radikálisabb csoportok a maguk szája íze szerint értelmezik.
2016. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

"A terroristáknak a merényletekkel a a céljuk, hogy a társadalom féljen a muzulmánoktól, így azok érezzék magukat kiközösítve, és hajlamosabbak legyenek radikalizálódni, közéjük állni."


Azt ugye tudod hogy kb 2 évvel ezelőttig nem voltak muszlimok által elkövetett merényletek Európában, viszont a muszlimok akkor sem az európaiak közé integrálódva éltek. Azaz rohadtul nem a mostani merényletek miatt vannak "kiközösítve", hanem ez az ő döntésük hogy a vallásuk az első, a többi csak utána jön.

2016. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Mert már láttak muszlimokat. Ezeknek eszük ágában sincs beilleszkedni, csak a saját törvényeik és "kultúrájuk" szerint hajlandók élni itt is, és ezt akarják rákényszeríteni a civilizált emberekre.
2016. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem miért kéne szeretni őket.

Mindkét értelmében a miértnek:

pld a franciákat, angolokat, magyarokat... sem kell szeretni;

mi az a különleges tulajdonságuk, amiért szeretni kéne őket?

2016. aug. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
Kiváncsi vagyok hogy az előttem válaszolók ismernek-e személyesen muszlimokat vagy csak az M1 hireiben láttak és az alapján irnak hülyeségeket.
2016. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Én a munkám miatt nagyon sok mohamedán embert ismerek, és nem is csak felületesen. Azt mondhatom, hogy kb. a háromnegyedük olyan, mint bármely más nemzet normativ emberei. Kb a negyedük viszont... pld. jogosnak és természetesnek tartja, hogy hazudjon nekem, atért is, hogy igy kedvezményekhez jusson, és azért is, mert nem vagyok mohamedán.(Ráadásul még hülyének is néz.)
2016. aug. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!