Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért fegyverkezik európa,...

Miért fegyverkezik európa, mondván hogy félni kell az oroszoktól? Miért támogatják az Ukránokat akik legyilkolták a civil orosz lakosságot Donyeckban?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre, én bejártam ukrainát és oroszországot magyarként, közepes orosz nyelvtudassal, beszélgetve a helyiekkel, ukrainában majdnem megvertek mert oroszul szólaltam meg Lembergben, Donyecban meg senki sem tud ukránul csak oroszul, és nagyon kedvesek voltak velem, főleg donyeckban( 4 éve).

2016. szept. 30. 12:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2016. szept. 30. 12:04
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Biztos rémlik neked is olyan, hogy 50 évig oroszok szállták meg egész kelet és Közép-Európát, lehet nem akarnak még egy ilyen bulit.
2016. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jelenleg nekem úgy tűnik mintha europa akarná elfoglalni ukrainát és oroszországot....az amcsik hoztak atombombát németországba 3 hete és nem az oroszok....a nácik is elfoglalták európát mégis őket éltetik..amikor csernobil felrobbant, s Ukraina segítséget kért senki sem segített nekik, csak a Japánok, ingyen!!! Az europai unio ugyanúgy nem működik sőt, már úgy tűnik hogy darabokra hullik a szuperjó összetartás miatt...Civil emberekre lőni mocskos dolog, Oroszban bárhol telefonáltam nyilvános helyen magyarul anyuval, s senki sem nézett rám csúnyán, Gorbacsóv visza akarta adni kárpátalját Magyarországnak, Kádár János elutasította...erről ennyit, Intelligens emberek véleménye érdekel akik nem csak egyoldalúan gondolkoznak, és nem támogatják az egypólusú világrend kualakulását!
2016. szept. 30. 13:22
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

"Jelenleg nekem úgy tűnik mintha europa akarná elfoglalni ukrainát és oroszországot...."


Alá is támasztod majd valamivel ezt a butaságot?


"az amcsik hoztak atombombát németországba 3 hete és nem az oroszok...."


A NATO szerződései megengedik a tagállamoknak, hogy egymás területein állomásoztassanak fegyvereket, akár atombombát is. Az oroszok nem NATO tagok.


"a nácik is elfoglalták európát mégis őket éltetik.."


Kik?


"amikor csernobil felrobbant, s Ukraina segítséget kért senki sem segített nekik, csak a Japánok, ingyen!!!"


A Szovjetunió (vagyis a drága oroszaid) nem hagyta hogy bárki segítsen, sőt minden erejével azon volt hogy eltussolja az esetet. A japán segítséget is nem tudom honnan szoptad, Fehéroroszország volt a fő segítő. [link]


" Az europai unio ugyanúgy nem működik sőt, már úgy tűnik hogy darabokra hullik a szuperjó összetartás miatt..."


És mely országok fúrják legjobban az uniót, hmmm? Kinek származna a legnagyobb előnye, ha széthullana? Bizony hogy Oroszországnak.


"Civil emberekre lőni mocskos dolog,"


Jó, és? Ki lövöldöz és hol?


" Oroszban bárhol telefonáltam nyilvános helyen magyarul anyuval, s senki sem nézett rám csúnyán,"


Jó, és? Máshol talán csúnyán néznek rád, ha magyarul beszélsz?"


"Gorbacsóv visza akarta adni kárpátalját Magyarországnak, Kádár János elutasította...erről ennyit,"


Nem Gorbacsov hanem Hruscsov, nem egész Kárpátalját hanem csak Beregszászt. Ennyit a történelmi tudásodról. [link]


" Intelligens emberek véleménye érdekel akik nem csak egyoldalúan gondolkoznak, és nem támogatják az egypólusú világrend kualakulását!"


Vagyis mindenki hülye akinek más a véleménye mint a tied. Minek írsz akkor ki kérdést, ha csak arra vágysz hogy simogassák a buksidat?

2016. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem húzol ki az oroszokhoz, ha ott annyira príma?

Ja, hogy annyira azért nem?

2016. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, Gorbacsov nem akart visszaadni semmit, nem is tehette volna, ezért Kádár nem is utasíthatott volna vissza semmit.

Az ukránok nem gyilkolnak civil orosz lakosságot, a szakadárokról ez kevéssé mondható el. És akárhogy nézzük, nem az ukránok akarták elzavarni Donyecket, hanem ők akartak elszakadni.

Ami az USA-t illeti, hagyjuk, ők a világ zsandárai szeretnének lenni.

Ami Európát illeti, nem beszélhetünk egységről, sokan sokféleképpen gondolkodnak erről. A dolog ott kezdődött, hogy az európai orosz szembenállás régi dolog. Mindkettő úgy érzi, a másik nem adja meg neki a kellő tiszteletet, mert ő (saját maga) többre hivatott.

A szembenállás már 100 éves. Ennyi időt nem egyszerű lenullázni. Európa rovásán sok van, de azért mégse diktatúra (a legtöbb ország). Az orosz egyéniséget viszont ennyire lenézni, az ottani tudást ennyire semmibe venni, viszont szintén sértő, és nem segíti a békét. Itt is igaz a mondás: kettőn áll a vásár. Mindkettő megéri a pénzét.

Gesztusokat kell tenni. A mai viszonyok nem ezt segítik elő.

2016. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2016. okt. 3. 07:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tényleg nem gyilkoltak az ukránok....és hol néznek rám csúnyán ha magyarul beszélek? Svédország, Anglia. A Japánok nem segítettek csernobilnál, elég szomorú hogy nem emlékszel rá...Miért nem megyek az oroszokhoz? Itt vagyok csak kíváncsi voltam hány intelligens és hány primitív lesz a válaszadók között, ha valódi privát válaszadók....🤔
2016. okt. 3. 07:59
 9/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadónak köszönöm, intelligens vagy nem bunkó,egyébként az elmúlt 20 évben már teljesen jól mentek a gazdasági kapcsolatok Europa és Oroszország között, csak Angela Merker a gazdasági szerződés felajánlásával összeugrasztotta az ukránokat és az oroszokat, ezt nem kelett volna, Ukraina tönb milliárd dollár gázszámlával tartozik oroszországnak, és most hátat akar fordítani nekik, az összes atomerőmű a szovjet korszakból származik és 2015 ben mindegyiknek lejárt a rendeltetése, mi lesz a a Zaporizsjai erőműben történik valami? Az 10x akkora mint csernobil!!! Még a Paksi balesetnél sem tudtak a franciák semmit segíteni kishíjján felrobbant paks, az orosz mérnökök 3 nap alatt megoldották a sérült fűtőelem problémát....
2016. okt. 3. 08:17
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként csak azért tettem fel a kérdést, hogy lássam mennyi bunko fordul meg itt illetve hány normális...
2016. okt. 3. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!