Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elmondaná valaki, hogy Oroszor...

Elmondaná valaki, hogy Oroszország mire fel "izmozik" ennyire?

Figyelt kérdés
Eddig azt gondoltam, hogy a nagy európai hatalmakat követően Oo.-nak van a legnagyobb gazdasága, de megnéztem a wiki-n és a spanyolok, ausztrálok és mexikóiak között kullog, amin ledöbbentem. Azt hittem, hogy GDP-t tekintve sokkal nagyobb ez az ország és ugye háború/hatalom=pénz, pénz és pénz. De akkor az oroszok miért játsszák ezt a sértődött, agresszív hülye gyerek viselkedést? Komolyan azt hiszik, hogy atomhatalom lévén (aminek a használata a totális pusztulásukat jelentené) bármit megtehetnek? Nekem úgy tűnik, hogy Oo. olyan, mint Észak-Korea csak nagyban. Csórók vagyunk? Nem baj! De van atomfegyverünk, szóval miénk az utolsó szó. Arra nem gondolnak, hogy az amerikai hagyományos fegyvernemekből álló haderő olyan fejlett (főleg a THAAD atomfegyverek elleni rakétarendszer), hogy talán a nukleáris fegyvereik sem nyújtanak számukra biztonságot? Miért nem lehet nemzetközi szinten összefogva agyon szankcionálni őket, hogy belássák, az diktál, akinél a pénz van? Ha egy nagyon komoly gazdasági armageddon szabadulna rájuk, csak nem lennének olyan ostobák, hogy kilőjék a rakétáikat, vagy mégis?

2016. okt. 10. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Erről inkább Napóleont és Hitlert kérdezd. Ők tudnák a leghitelesebben elmondani mennyire jó ötlet ujjat húzni az oroszokkal.
2016. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Miért verjük szét őket, ha hasznot is húzhatunk belőle. Egy 140 milliós országban sok mindenre van igény.


Amúgy Szaúd-Arábia már megmutatta nekik, hogy az olajárakkal simán oda lehet verni nekik.

2016. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A legböszmébb Feri ***** válasza:
62%
A medve nem játék!
2016. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%

Azért a szaudiak magukat is jól megszívatták ezzel az olajárcsökkentéssel...


Egyrészt, 140 milliós ország, másrészt hatalmas készletek vannak az orosz földben, amit a GDP nem mér...

2016. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
30%
példákat írhattál volna az agresszív viselkedésre.honnan tudod hogy a thaad hatékony orosz rakéták ellen,van erről valamiféle hiteles infó?putyin éppen csak bekebelezte krímet,máris összecsinálta magát komplett európa.é-korea atomcsapással szokott fenyegetőzni,tett ilyen kijelentést Putyin-elvtárs valamikor is?inkább vegyél vörös csillagos ruházatot és viseld büszkén a gyűlölködés helyett.
2016. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Semmire, az orosz gazdaság romokban, elég megnézni egy két statisztikai adatok. Devizatartalékaikat napról napra élik fel. Talán az utolsó negyedévre sikerül nekik némi javulást felmutatni.


Oroszország a hidegháborús technikákkal tud csak nyomást gyakorolni, értsd, kémkedés, katonai fenyegetőzés (ezt is főleg az atomok miatt). Gazdaságilag fényévekkel le van maradva a többi naggyal szemben. Esetleg még az olaj tartalékok, de egyben ez jelenti vesztüket is.

2016. okt. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem meg inkább a NATO, és az USA izmozik. Mért telepít rakétákat romániába, lengyelországba? Ez kb. olyan mintha az oroszok aggatnák tele kanadát, vagy kubát rakétákkal.

Az USA ,és az EU átlépett egy határt,(ukrajna) amit az oroszok már nem nézhetnek tétlenül, a saját biztonságuk, és gazdasági érdekeik miatt. Mostanában egyre sűrűbben hallani az új hidegháborúról. mindegyik fél a másikra mutogat. persze mindig amerika a jófiú, és az oroszok a csúnya agresszorok...

2016. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
#7 Ebből akár világháború is lehet.
2016. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az USA felrúgta a SZU felbomlásakor kötöttt megállapodást, miszerint nem telepít NATO rakétákat az orosz határra.

A hab a tortán az ukrán puccs volt.

Putyin úgy érzi, ezekre válaszolni kell.

2016. okt. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Egy elég korrekt összefoglalás:


"Kész helyzetet teremtene Aszad és Putyin, hogy Clinton ne tudjon háborút indítani. Ehhez idén muszáj Aleppó keleti felét bevenniük.


Az egész konfliktus ezekben a hetekben dől el Aleppóban, amelynek iszlamista (és kevésbé iszlamista) felkelő csoportok által uralt keleti felét a szír hadsereg szoros ostromzár alá vette, és megpróbálja a várost elfoglalni. Adunk néhány szempontot a helyzet értelmezéséhez, mert ennél kevés fontosabb dolog történik most a Közel-Keleten.


Aleppó Szíria második legnagyobb városa, egykor jelentős gazdasági, kulturális központ, amelyet a háború rettenetesen tönkretett. Nyugat-Aleppó mindvégig hűséges maradt a kormányhoz, itt 1,5 millió ember él viszonylag rendezett körülmények között, de azért állandóan szenvedve a fejükre hulló rakétáktól. Az ottani áldozatokról a nyugati sajtóban nem olvashat.

Kelet-Aleppó és az óváros egy része 2012 augusztusában a felkelők kezére került, akik négy évig állóháborút vívtak a kormányerőkkel. Ebben és a vele járó bombázásokban az érintett városrészek nagyon tönkrementek, a lakosság jelentős része elmenekült, de még mindig van a romok között 250 ezer ember. Ők tényleg iszonyatos szenvedéseken mennek keresztül, amiről az ott dolgozó önkéntesek tudósításaiból a nyugati média részletesen beszámol.

Kelet-Aleppót az intenzív orosz légi támogatással támadó kormányerők idén szeptemberre teljesen körülzárták, és elvágták a bevezető utánpótlási vonalakat. Ez nem ment könnyen, az al-Kaidához köthető Nuszra Front és kapcsolt részei nyár végén a déli városrészekben heves ellentámadást indítottak, de ezt végül a kormányerők kivédték. A cél most a város teljes pacifikálása. Az enklávéban ragadt civileket a szír hadsereg kiengedné humanitárius korridorokon keresztül, de a felkelők nem hagyják őket távozni, mert élő pajzsként tudják őket felhasználni. Staffan de Mistura, az ENSZ szíriai megbízottja szabályosan könyörgött a Nuszra fegyvereseinek, hogy hagyják el Kelet-Aleppót, békésen távozhatnak, és azt mondta, biztonságuk garanciájaként személyesen velük tart, felszáll a buszokra. Hasonló evakuációkra a szír hadsereg már lehetőséget adott más területeken, rendben lezajlottak – a nuszrások azonban elutasították Mistura ajánlatát. Mindez azt jelenti, hogy a fegyveresek kitartanak a végsőkig, még ha ez Kelet-Aleppó teljes pusztulásával, és több százezer civil halálával jár is.

A város elfoglalásának nincs olyan módja, ami nem jár borzasztó rombolással és gyilkolással. Az ostromzár bezárása óta a szír hadsereg fokozatosan halad előre, már elfoglalták a handarati volt palesztin negyedet, és több más városrészt is. Ha ez így megy tovább, az év végére egész Kelet-Aleppó a kormány ellenőrzése alá kerülhet. Közben a szír hadsereg a Damaszkusz körüli agglomerációban is jelentős győzelmeket aratott. Daraya városát – a „forradalom” egyik szülőhelyét – sikerült teljesen elfoglalni, a szaúdiak pénzelte Jaish al-Islam gerillaszervezet által uralt terület mind szűkebbre szorul.

Az amerikaiak minderre nagyon idegesen reagálnak, mert Aleppó elfoglalása esetén a háború egyértelműen Aszad és Putyin javára dől el. Szíria orosz kliensállam lesz, ahol épp most kötöttek megállapodást két állandó orosz támaszpont létrehozásáról. Az oroszok korszerű légvédelmi rendszereket is adnak a szíreknek, ami megnehezíti az ország későbbi lebombázását, amennyiben az amerikaiak erre rászánják magukat.

Folyamatosan vannak tárgyalások az oroszok és az amerikaiak között, de a legutóbbi fegyverszünet pár nap után csődöt mondott, mert alapvetően összeegyeztethetetlenek az érdekek. A kelet-aleppói offenzíva miatt a feszültség ijesztően magas fokú kezd lenni, legutóbb megszakadt a két nagyhatalom közötti kommunikáció, az oroszok otthon atomháborús gyakorlatokat tartanak, az amerikaiak az oroszokat háborús bűnökkel, az oroszok az amerikaiakat az iszlamista terror támogatásával vádolják. Rosszabb napokon olyan érzés a híreket olvasni, mintha 1914 feszült nyarán lennénk. Az oroszok célja, hogy a konfliktus idén visszafordíthatatlanul eldőljön Aszad javára, mert Barack Obama elnökségéből már csak két hónap van hátra. A „béna kacsa” elnök már biztos, hogy nem indít háborút Szíria ellen.

Hillary Clinton – aki már-már biztosan Amerika következő elnöke lesz – általános vélekedés szerint háborút indíthat Aszad ellen a kelet-aleppói lakosság szenvedéseire hivatkozva. Ez „humanitárius” katonai beavatkozás lenne, egy repülési tilalmi zóna deklarálása után. A gyakorlatban az amerikai intervenció az al-Nuszra front iszlamista gerilláit segítené a kormány ellenében."

2016. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!