Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az alábbi országok közül...

Az alábbi országok közül melyikben a legnagyobb a magyarság elvándorlása? (Románia, Szerbia, Szlovákia, Ukrajna)?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nem a legjobb kategóriába tettem, de nem találtam jobbat...

Szóval, tudjuk hogy igen magas az elvándorlás ezekben az országokban.. de mégis egy sorrendre volnék kíváncsi.. :)

köszönöm előre is!



2016. okt. 28. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

A magyar onnan vándorol el ahol nehéz a megélhetése illetve ahol a legkevésbé hagyják élni.


Mivel mind a négy országban ütik-vágják a magyart egyformán menekülnek onnan! Az hogy most évente Ukrajnából 15 234 magyar menekül el míg Szerbiából 15 963 az ugyanaz!

2016. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom hogy mi miatt vándorolnak el..

Én csak arra volnék kiváncsi hogy melyik országban van a legnagyobb arányú elvándorlás. (pl. egyikben 0,2% a másikban 2,1% a másikban 6,6%):)

2016. okt. 28. 12:06
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Az alabbi orszagokban szerintem Szerbiaban bannak a legjobban a magyarokkal, a Vajdasag meg autonomiat is kapott. Szlovakiaban javult a helyzet miota Fico es Viktor nagy haverok lettek, ugy tudom Fico probalja korlatozni a magyarellenesseget. Romaorszagban meg a legrosszabb a helyzet...
2016. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Ukrajna 2014 után. Második Románia, harmadik Szlovákia, végzős Szerbia.
2016. okt. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Ukrajna,ez egyértelmű.Nem csak a magyarok menekülnek most onnan,hanem mindenki,aki teheti
2016. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Romániából arányosan annyi magyar menekül el mint román. Szóval az ország százalékos összetétele az utóbbi 10 évben nem igen változott.

Szerintem nincsenek nagy különbségek. Ugyan akkora az elvándorlási arány. Aki jobb életet akar az mind megindul nyugatra függetlenül attól hogy hol van.

2016. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Quatermain ***** válasza:
Romániából is elég sok magyar elmenekül, de ez így megy elég régóta egészen napjainkig. Többnyire ide jönnek Magyarországra, mert itt azt gondolják hamarabb beilleszkednek a nyelv miatt, csak a probléma az, hogy itt elég sokan lerománozzák őket meg féltik tőlük a munkahelyüket. 2014-től meg Ukrajnából jönnek el egyre többen, de a pénzt hazaviszik, mert ott jól megtudnak élni belőle és ezután jön Szerbia.
2016. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jellemzően a gazdasági helyzet miatt "menekülnek" a magyarok, nem a politikai helyzet, üldöztetés, diszkrimináció miatt.

Ukrajnában főleg a 2014-es politikai, gazdasági összeomlás, háború óta gyorsult fel az elvándorlás. Szerbiában már a '90-es évek óta folyamatosan nagy az elvándorlás és a születésszám is itt a legalacsonyabb, így valószínűleg itt fogy leggyorsabban a magyar népesség.

Romániában is nagy az elvándorlás a magyarok körében, de nem nagyobb, mint a románoknál. Szlovákiában van a legkisebb elvándorlás, ott már magasabb az életszínvonal, mint Magyarországon, így nem is errefelé irányul a magyarok vándorlása, hanem Nyugat-Európába. Ez egyébként már igaz a többi országra is, ott is már sokan inkább Nyugatra mennek a jobb megélhetést keresők, nem Magyarországra.

2016. okt. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ukrániaputriland és románisztán a legrosszabb. Ezekből nem csak a magyarok vándorolnak el nagy számban.
2016. okt. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!