Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz az, hogy a kelet-németekn...

Igaz az, hogy a kelet-németeknek az álláspontjuk közelebb áll a magyar-lengyel állásponthoz menekültügyben, mint a nyugat-németekhez?

Figyelt kérdés
2017. máj. 13. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Simán, ca. 100 millió emberről beszélünk, kb egy véleményen van mindenki.
2017. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ùgy gondolom, hogy igen, habár Nyugati részen lakom, de a férjem szülei kelet németek.


A nyugati részt a világháború után nagyban arra tanították generációkon keresztül az iskolában is, hogy fogadják el a más embereket. Ez érzödik is a nyugati részen, senkit nem érdekel honnan jöttél, mindenki elfogad úgy ahogy van, dolgozz és élj normál életet.(persze vannak kivételek, de a nagytöbbség így gondolja)


De a keleti részen ez kimaradt. Eleve szegényebb az az országrész, és az emberek ott eléggé féltékenyek is a nyugati részre. Mindig csak zat hallani föleg az idöesebb korosztálytól, hogy bezzeg a nyugati rész... Miért nem tesz az állam többet a keleti részért...


A régi keleti blokk országainak lakói másoktól várják mindig a segítséget, mindig kell valakit okolni, és mindig valakinek kell rajtuk segíteni... Ez jellemzö Mo-ra , Csehekre, Lengyelekre, és a keletnémetekre is.


ìgy idegen iránt ellenérezetük is hasonló mint a magyarokénak.


DE amit megfigyeltem már az életem során(éltem 1-1 évet angliában és amerikában is), hogy olyan nincsen, hogy az x nemzetiséget nem szeretem de a többit igen. AZ aki nem fogad el valakit a vallása vagy a nemzetisége miatt, az nem fogadja el a másik vallásut sem és a másik nemezetiségüt sem. Vagy is akinek baja van a cigányokkal annak baja van a menekületekkel, a feketékkel, a nyugati országokból valókkal... Az ilyen emberenek csak saját maga jó, még általában a barátaim ismerösei között sem szeret ezt vagy azt...

2017. máj. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!