Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az összes Európán kívüli...

Az összes Európán kívüli országhatáron szigorúbb ellenőrzés van, mint a nem EU-s európai határokon?

Figyelt kérdés
(bocs ha rossz kategória)

2017. máj. 15. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
A határokat már rég le kellett volna zárni és valami komolyabb beléptető rendszert bevezetni.
2017. máj. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés egyetlen oka, hogy "komolyan sehol máshol a világon nincs olyan egyszerű átlépés mint EU-n belül" (akkor így írtam volna ki), hanem arra irányult a kérdés, hogy egyáltalán milyen a határ más földrészeken. Eddig csak európai utaim voltak, azokból is a legtöbb uniós, azon kívül volt horvát (akkor még nem uniós volt, de tudom, hogy most már az), bosnyák és ukrán.

Azt már így láttam, hogy pl az ukrán határon mennyire megnéznek mindent (odafelé is vánszorgott az idő, de inkább visszafelé álltunk még többet = 2 órát), de arról csak hallani szoktam, ami mondjuk USA-Mexikó vagy épp zsidó-"arab" határokon szokott történni. Arról pedig nem is hallani semmit a tv-ben, hogy mondjuk olyan egzotikusabb helyeken hogyan működik mint pl maláj-indonéz határ vagy maláj-thai, vagy éppen két fekete-afrikai ország között, stb.

2017. máj. 15. 11:32
 3/7 A kérdező kommentje:

Vagy USA-Kanada?

...és még akármeddig lehetne sorolni a példákat mind2 határtípusra, azaz ahol van bevándorlási (amcsi-mexikói) vagy háborús probléma (arab-izraeli), és ahol semmi ilyen nincsen, csak két ország találkozik és ennyi (tudtommal nincs semmilyen kanadai-amcsi konfliktushelyzet, de határ nyilván ott is van)

2017. máj. 15. 12:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem. Egymással jószomszédi viszonyban lévő demokratikus államok között általában virtuális a határ.

Az EU Schengeni határain relatíve szigorú ellenőrzés van más normális országhatárokhoz képest.

Másrészt nagyon sok afrikai államhatár van ahol egyáltalán nincs még jelzés sem a határon, csak GPS segítségével tudod megmondani, hogy melyik országban vagy.

2017. jún. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

6/15-i, köszi :)

Afrikáról akkor azt kérdezem, hogy amennyiben valóban kb meg se tudnám útközben, hogy átérek egyik országból a másikba, akkor mondjuk a következő országban ha igazoltat a rendőr, ő nem kérheti számon, hogy oda hogyan jutottam be? Meg ha repülővel érkezek A-ba és B-ből felszállva jönnék haza (A és B két olyan képzeletbeli szomszédország, amelyek között nincs igazi határ, csak térképvonal oszt kész jóvanazúgy), akkor B-ből nem utasítanak ki, ha az útlevelemben nincs B-be belépés (de A-ba persze van)?

2017. jún. 22. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát... Én nem tudom, de az általam tapasztalt határellenőrzésnél még a kocsit se nézték át, csak elkérték az útlevelem, valamit ellenőriztek rajta, és már mehettem is. Schengeni országból volt nem schengeni országba és fordítva is!
2017. jún. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utsót is köszi :) és mielőtt ez is félre lenne értve, az ukrán úton sem azért nézték át a buszt, mert éppen cigit csempésztünk volna xD a 2010-es (horvátokon keresztüli) bosnyák úton nekem is csak elkérték a papírt és kész mind2 határon, pedig HU akkor már rég schengeni volt, míg HR akkor még EU-s se :) tehát legtöbbször csak papírt mutattam és ennyi, egyszerűen csak volt már példa komolyabb átkutatásra is 2012-ben Záhonynál (UA-ból hazafelé)
2017. jún. 23. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!