Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Európában miért ragaszkodnak...

Európában miért ragaszkodnak görcsösen a tömegközlekedéshez?

Figyelt kérdés

Politikai szempontból.

A tengerentúlon azért másként van.

Volt, amikor tömegközlekedtem, mivel nem származom annyira jómódú családból, nem kaptam diplomaosztóra autót.


Nem vagyok antiszociális, de én utálom a tömeget, bár nem is a tömeg a jó megfogalmazás, hanem inkább az igénytelen emberek.

Amikor tömegközlekedéssel jártam, rengeteg ilyet láttam.Az igénytelenség alatt nem a rosszul öltözöttségre gondolok,hanem koszos ruhák, az orr tartalmának "falatozásra"...stb, sok kisebbségi....stb


Az autóban az embernek van egyfajta biztonságérzete.Tömegközlekedés használat után úgy éreztem,hogy piszkos lettem.

Autó esetében úgy érezem tisztán szállok ki belőle.



Egyébként laktam Németországban is, ott sem rajongtam a tömegközlekedésért.

Ott is sajnos az állam eléggé a tömegközlekedést pártolja, hasonlóan, mint Magyarországon.

Persze a németeket nem érdekli, csak azért is kocsival mennek, de van is rá elég lóvé.


Én úgy gondolom,hogy az állam nem támogatja, legalább ne ellenezze.Ne legyenek ekkora adók az üzemanyagon, ne kelljen sokat adózni egy jármű után.



A tömegközlekedés csak azoknak való akik:

-baromira ráérnek

-nincs pénzük autóra

-nem tudnak vezetni

-eltudják viselni a koszt és az igénytelenséget



Én autóiparban dolgozom, itt a cég elég komoly térítést ad az autóval közlekedőknek, a 90 százalékát fizeti kb.

Viszont a tömegközlekedést választókat is támogatja, de csak azért, mert nem akar 10 emeletes parkolóházat csináltatni a szomszédba.



2017. júl. 28. 21:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
33%

Egyébként igaza van, jó dolog lenne a tömegközlekedés, de mocskos és igénytelen.

Mielőtt elkezdődne a sírás... Németben is!!

2017. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__7..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__8..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__8..

Nem tudom, az itt leírtakhoz hozzá lehet-e még tenni valamit, de úgy gondolom, felesleges volt még egyszer kiírni a kérdést.

2017. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás: nem az a gazdag ország ahol a legszegényebb is autóval jár, hanem az ahol a leggazdagabb is a közösségi közlekedést veszi igénybe. Amúgy három indok miatt fontos, hogy a közösségi közlekedés minél versenyképesebb legyen az egyéni közlekedéssel:

1. környezetszennyezés

2. ha mindenki autóba ülne, akkor nem jutnál el sehova, állnál egy forgalmi torlódásban. Például Budapest lakosságának megközelítőleg 40-50%-a használja napi szinten a BKK járatokat. Gondold csak végig, hogy most mi van a csúcsidőszakokban a fővárosban, ha meg van, akkor duplázd meg.

3. Ahogy már említetted, vannak olyan embertársaink, akik valamilyen ok miatt nem tudnak személygépkocsival közlekedni. Számukra biztosítani kell azt, hogy eljussanak az úti céljukig.

2017. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%

Egyébként egy pszichológussal nézesd meg magad.


Tömegközlekedés használat után úgy éreztem,hogy piszkos lettem.

Autó esetében úgy érezem tisztán szállok ki belőle.


-itt valami nem oké nálad. Ez egyfajta fóbia.

2017. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább felszállok a metróra, minthogy dugóban araszolgassak órákig. Az ott utazók egyébként pont ugyanazok, mint akiknek a társaságában sorban állsz a postán, a boltban, a hivatalban, ha nem tetszik, költözz lakatlan szigetre, ott kizárólag önmagad igényes társaságát élvezheted. Jártam olyan ázsiai országban, ahol a 17-18 éves gyereknek automatikusan autót vesznek, még a kevésbé tehetős családok is, mindenki mindenhová kocsival jár, tömegközlekedést jószerivel csak a turisták használnak. Elviselhetetlen dugók, a város közepén is 8 sávos utak, szmog, bűz, köszi, de ezt inkább nem.
2017. júl. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A tömegközlekedéshez? Menj már ki egy európai autópályára te szerencsétlen!
2017. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ülj fel a hármas metróra és a 4-6-os villamosra pár körre. Ugye milyen k..szott sok ember van rajta? Egymás tarkóját lehelgetik. Na most ha ezek az emberek mind saját autóval járnának akkor elesne a város.
2017. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Nézz már körül mondjuk Budapesten. Autó autó s**gében, már egymás torkának ugranak az emberek, hogy kié legyen a parkolóhely, mert nem férnek el. Átlagosan 2 autó jut egy családra, de sok helyen 3, plusz motor meg teherautó. Lassan sz**ni is autóval jár, aki megteheti, mert undorodik a tömegközlekedéstől, mint te.

Csak pár évtized, és ba**hatja mindenki az autóját, mert akkora nyomor lesz az utakon, hogy kénytelen lesz mindenki gyalogolni. Nagyobb városokban így sem lehet már mozdulni egy forgalmasabb napon.

Nem beszélve a károsanyag-kibocsátásról. De ugye inkább legyen mindenkinek kényelmes az utazás, a Föld meg pusztuljon a pi**ába. Minek is az. Majd eléldegél mindenki az autójában, amikor már nem lesz oxigén, se fű, se fák, se friss víz...

2017. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyáltalán nem mocskosak a buszok!

2. Nem mindenkinek van pénze kocsira!

3. Valaki éppen nem tudja használni a kocsiját!

4. Az autók iszonyat környezetszennyezőek! Akkor már inkább busszal járok!

2017. júl. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, jól teszik. Már így is sokkal több az autó, mint kellene. Az okok : környezetszennyezés, dugók, stb., stb.
2017. júl. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!