Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon mi lesz a vége a Katar-i...

Vajon mi lesz a vége a Katar-i válságnak? Mit akarnak elérni?

Figyelt kérdés
Katart elszigetelte Bahrein, Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek és Egyiptom, mert Katar szélsőséges iszlamista személyeket, szervezeteket és terrorcsoportokat támogat.

2017. aug. 3. 18:53
 1/3 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!

Lehet támogatnak(de szerintem a többi országból is kapnak pénzt, pl: Szaúd-Arábiából biztos vagyok benne), de nem ez az oka a blokádnak. Sokkal valószínűbb, hogy azt nem nézik jó szemmel, hogy Katar jóban van Iránnal! S a síta Irán örök ellensége a szunnita Szaúd-Arábiának(és szövetségeseinek)! Szerintem csak erről szól az egész!


Akár fegyveres konfliktust sem tartok szenély szerint kizártnak tekintve, hogy Erdoğan csapatokat küldött Katar védelmére.

2017. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%

"Katart elszigetelte Bahrein, Szaúd-Arábia, az Egyesült Arab Emírségek és Egyiptom, mert Katar szélsőséges iszlamista személyeket, szervezeteket és terrorcsoportokat támogat."


Ez az USA által kiadott hivatalos magyarázat ami vicc kategória :) Katar nem akart fegyvert vásárolni az USA-tól, erre jöttek a szankciók. Aztán mégis vettek, de biztos van még más a háttérben.

2017. aug. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az ország egyetlen a térségből, amely az orosz-iráni koalícióhoz húz.
2017. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!