Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történik a világban, hogy...

Mi történik a világban, hogy egyre több helyen ilyen emberek kerülnek/maradnak vezető pozicióban, mint Donald Trump, vagy épp Orbán Viktor?

Figyelt kérdés
Miért lettek ennyire népszerűek az elmúlt években az ilyen diktátor hajlamú személyek? Mi történt a világgal? Demagóg jobboldali válaszokra nem vagyok kiváncsi, hanem észérvekre.

2017. nov. 19. 13:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
23%
A libsik a gaztetteik miatt kezdik elveszíteni a hitelüket, és az emberek keresik azokat a vezetőket, akik - a libsikkel ellentétben - az ő érdekeiket képviselik.
2017. nov. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem érzem, hogy az én érdekeimet Orbán Viktor képviselné... Meg sokan mások sem érzik igy...
2017. nov. 19. 13:33
 3/28 anonim ***** válasza:
52%

Ez egyfajta elitellenes lázadás.

Bár, én Orbánt kivenném a listából,mivel ő nem meggyőződésből,elvi alapon ilyen,hanem csak "úszott az árral".


Továbbá, sokan felismerik,hogy a liberalizmus bizony nem fenékig tejfel,hanem vannak destruktív hatásai is.

2017. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
A konzervatimvizmus sem fenékig tejfel... Ez a rendszer a kisembernek, a csórónak még rosszabb, mint a liberalizmus... Ez a rendszer csak a tehetősek érdekeit nézi.
2017. nov. 19. 13:40
 5/28 anonim ***** válasza:
41%

"Nem érzem, hogy az én érdekeimet Orbán Viktor képviselné... Meg sokan mások sem érzik igy..."


Te nem érzed, sokan mások nem érzik, sokan mások meg igen. Ezzel nem magyarázunk meg semmit. Akárki fog 2018-ban nyernimindig lesz, akinek az érdekeit nem fogják képviselni, sok másét sem, sok másét pedig igen.


Amúgy meg azt írtam, hogy "az emberek keresik azokat a vezetőket, akik...". Nem azt írtam, hogy Orbánnal megtalálták.

2017. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A jó édes ***** válasza:
64%
Akkor beszélhetnél "rendszerről", ha bármelyik személy rendszert váltott volna, de ez nem történt meg. Mindketten meghagyták saját országuk demokratikus rendszerét, csak más ideológiát pakolnak mögé. Bár Trumpnál még ez sem igazán mondható, mert egy tök átlagos republikánus kormányzást folytat - csak eddig nem volt olyan, hogy Twitter.
2017. nov. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 meszike91 ***** válasza:
34%

A liberalizmus elment abba az irányba, hogy nem az átlag emberek problémáival foglalkozik, hanem mindenféle jelentéktelen csoportok nevetséges problémáival. PL: Külön wc a transzneműeknek, safe space, gernder baromság stb...


Az emberek többségének nem ez kell. Hanem normális munkalehetőség, lakhatás, közbiztonság stb...


Trump meg még páran meglovagolták az emberek elégedetlenségét és csalódottságát, de ők is csak a saját érdeküket nézik. Legfeljebb a szavak szintjén próbáltak megfelelni a többségnek.

2017. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%

Teret nyert az alacsony intelligencia + nagy ego kombó.

Ilyenkor jön például az, hogy valaki nagy igazságként elhiszi, hogy az illuminátii zsidók repülőgépekről permeteznek minket és képes ezt hatalmas pofával terjeszteni, mert ő a Mindent Tudó, aki belát a színfalak mögé és mindenki más hülye rajta kívül.

2017. nov. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
25%
Mitől "diktátor hajlamú" Orbán? Érdekelne, mert én is utálom a demagógiát. A kérdésekben is.:-)
2017. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
43%

Amit Trumpban láttak a választói:


1) Soha nem tartozott a politikai elithez, a kampányát saját pénzből építette fel. (Amerikában ugyanis támogatásokból szokás kampányolni, és lobbisták szeretnek kampányokba fektetni, hogy később meg őket támogassa a megválasztott kormány. Pl. baloldali lobbista Soros, jobboldali lobbista Adelson).


2) Amerikában kicsit elharapódzott a liberalizmus. Az emberek 99%-a elmebajnak tartja az olyan kampányt hogy magát lánynak érző fiúk a női wc-be akarnak járni. Vagy hogy Hillary egyik fő érve hogy "nő vagyok, és nem volt még női elnök". Vagy amikor volt a "black lives matter" féle mozgalom, ami többnyire autók borogatásába, és bolti kirakatok betörésébe torkollott. Vagy a mozgalom békés támogatói megelégedtek abban hogy ülve maradnak a himnusz alatt.


3) Tulajdonképpen az egyetlen téma amiben Trump kampánya radikális volt, az a bevándorlás kérdése. Amerikában tényleg rengetegen szöknek át a határon illegálisan, ez nem volt titok, csak Trump hozta szóba. A többi dologban nem volt radikális, pl. republikánus párti létére azt mondta hogy felőle maradhat a melegházasság, illetve a szintén republikánus Bushnak a háborúzásait is mélyen elítélte.


----------


Orbán teljesen más. Az egyetlen közös benne meg Trumpban hogy mindkettő elutasítja a bevándorlást.

2017. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!