Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Hitlert mondjuk meg 1939ben...

Ha Hitlert mondjuk meg 1939ben Lengyelorszag megtamadasa elott likvidaltak volna akkor is lett volna haboru?

Figyelt kérdés
Kesz volt az akkori nemet, szovjet, brit, vezetes Hitler nelkul is egy haborura? Nah most tudom hogy "ha" kerdes, es ugy gondolom tudom mi erre a valasz tehat trollok ne irjanak, csupan csak a ti velemenyetekre vagyok kivancsi. Plusz hatha meg tudok valani uj infot. Elore is koszi :)
2018. jan. 1. 11:47
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
73%
mar hianyoztak a hitleres kerdesek amiket naponta 3x irnak ki
2018. jan. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
9%
Történelemben nincsen "ha" és "volna".
2018. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
86%
2-es a legmodorosabb mondások egyike :D miért nincs? másban miért van?
2018. jan. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Ahh gondoltam hogy ilyen valaszt kapok csak pedig direkt oda irtam b.sszatok hogy a velemenyetekre vagyok kivancsi.
2018. jan. 1. 12:21
 5/37 anonim ***** válasza:
0%

Ezek nem voltak troll válaszok.

De tudok olyat is, hogy összehasonlítsd.


Igen lett volna, mert a reptiliánok már akkor is vezető szerepet kaptak a nemzetközi politikában, az emberek és országok csak bábuk voltak, hogy a titkos háttérhatalomról eltereljék a figyelmet.

Meg így könnyen lehetett likvidálni a rendszerre veszélyes elemeket.

2018. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
55%
Hogy a kérdésre válasz is legyen: ha Hitlert merénylettel kiiktatják még a lengyelek megtámadása előtt, sanszos, hogy elkerülik az újabb világháborút. A hadüzenet a lengyeleknek nyújtott garanciák miatt történt.
2018. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem igen. Ha mondjuk 1933-ban, a megválasztása tájékán ölik meg akkor talán nem.
2018. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
46%

Úgy gondolom igen, mert minden adott volt a villámháborúra.

Több éve készültek rá, haditechnikával, emberrel és a megalázó I.VH döntéseit, területvesztést akarta Hitler megbosszulni.

És ebben partner volt a nép, a tábornokok a felső vezetés.

Hogy a továbbiak a lengyelek lerohanása után hogyan alakulnak, az már nehezen jósólható.

2018. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
Lett volna, mert a gazdasági vállság hatalmas volt, és nem volt ilyen modern pénzmanipuláló, gazdaságmanipuláló rendszer (Nemzeti bank, tőzsdék, Bankok láncolata) mint manapság. Manapság még a 0 Ft.-t is elköltetik az állampolgárokkal vagy ötször. Az anyagi javak fel voltak halmozva egyes rétegeknél, és azokat erőszakkal el kellett venni. És kik vették vetették el? Azok akiknek egyébként is volt(ma is kik ezek), csak beparáztak a gazdasági válság hatásától. Azaz, hogy oda lesznek a hatalmas birtokok kastélyok gyáraik stb. Többek között ezért is lett volna Hitler nélkül is második világháború. A másik meg az, hogy az emberi berendezkedés valameddig fejlődik, aztán hihetetlen pusztítással elpusztítja az addigiakat és megújul. Griff madár effektus. Az más kérdés, hogy most már nem igazán fogunk megújulni hanem csak lassan fövünk a bográcsban. (felforralt béka-észre se veszi, hogy mikor döglik meg az egyre csak meleged víztől maga körül)
2018. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
40%
A brit vezetés nemigen volt kész a háborúra, ezért is próbálták elkerülni. Viszont a német annál inkább, szóval ha Hitler helyett jön egy másik vezető (akkor valószínűleg Göring jött volna, aki szintén katonamúlttal rendelkezett), és az is képes megegyezni a szovjetekkel, akkor Lengyelországnak ugyanúgy nekimentek volna. A versailles-i béke nem csak Hitlert ittiritála, hanem egész Németországot. És addig minden ment, mint a karikacsapás, pedig Németország a Rajna-vidékre bevonulásnál vagy az Anschluss idejn még jóval gyengébb volt. Miért állt volna le 1939-ben, amikor jóval erősebb volt? Ehhez valami extra óvatos vezetőnek kellett volna jönnie.
2018. jan. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!