Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A hitleri Németországban...

A hitleri Németországban mennyire volt emberséges, vagy épp embertelen a társadalom?

Figyelt kérdés
Pl. ha akkoriban (pl. 1935, Berlin) valaki összeesett az utcán, vagy ordított valami fájdalomtól, akkor az emberek segítettek neki?

2018. jan. 18. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Minden valószínűség szerint igen.
2018. jan. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Persze, bár lehet, hogy a többi etnikumba tartozó emberek nem ugyan azt a bánásmódot kapták, mint a német néphez tartozóak.
2018. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%

Miért segítettek volna?

Aki gyenge, az pusztuljon.

2018. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
82%
Szerintem akkor sokkal összetartóbbak is voltak az emberek (a német nép legalábbis). És természetesen, minden bizonnyal segítettek volna neki.
2018. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Régen alap volt, hogy segítünk a másiknak, mert mi is elvártuk, hogy segítsenek rajtunk, ma meg elvárunk mindent de nem adunk semmit
2018. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%

Nézd meg a Napolát.

Az rendesen visszaadja a nácik gondolatvilágát.

2018. jan. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

A Napola tényleg jó film, érdemes megnézni. De én azért nem vonnék párhuzamot a német hentesfiú, varrónő, a fronton harcoló sorkatona, meg himmler között.


Amúgy valószínűleg igen, az emberek segítőkészebbek voltak. Például a hóban arcon fekvő öregről nem egyből az jutott eszükbe, hogy egy részeg csöves...

2018. jan. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem emberségesebb volt az árják esetében, mint egy liberális társadalom. És igazságosabb. Ott nem tűrték volna el ezt a lopást, ami itt van, nem házi őrizetben lenne az, aki két embert megöl az autójával, nem engednének be terroristákat a liberalizmus jegyében, nem tűrnének meg uzsorásokat, szélhámosokat, etc.
2018. jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

'Szerintem emberségesebb volt az árják esetében, mint egy liberális társadalom.'


Németországban -meg úgy Európa-szerte- léteztek egyáltalán árják?

2018. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Mennyire lettek volna emberségesek, hogy egy bűzlő kabátos csöves, egy nagyorrú kaftános, vagy egy néger ordít a fájdalomtól, vagy esik össze? Szerintem nem nagyon. :(
2018. jan. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!