Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kelet-európai vezetők miért...

A kelet-európai vezetők miért erőltetik a szakmunkásképzést ennyire?

Figyelt kérdés

[link]


A probléma, hogy sem Orbán, sem Fico nem éri meg, hogy hiába képeznek több szakmunkást,hogyha az összes kimegy külföldre.Ergo, most több szakmunkást fognak kitanítani Svájcnak meg Ausztriának.


Ezért, az egész pénzkidobás.



A másik, Fico is jön ezzel a "3-as" átlag dologgal.És, akkor mi van?

Nyugat-Európában nincsen érettségi eredményhez kötve az egyetem,hanem kell motivációs levél, felvételi elbeszélgetés, ennyi.

Ha nem vagy alkalmas úgyis kibuksz az első,max második félévben.

Ez sokkal hatékonyabb szelekció, mivel, aki tényleg lusta, nem oda való azt kiszelektálja, akinek meg "megjött az esze" és gimnáziumban rossz tanuló volt, de most ráhajt,ő megkapja az esélyt.

Emiatt is hülyeség a magyar felvételi rendszer.



Másrészt,azt is kellene nézni,hogy a népesség körében nincs akkora igény szakmunkásképzésre.



2018. jan. 21. 20:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

Ja, ahogy azt móricka elképzeli, hogy a külföldön csak motivációs levél kell az egyetemre... Honnan szedsz ilyen hülyeségeket? Egyébként Magyarországon sem kell az érettségire hagyatkozni, lehet felvételizni is. Aki nem teljesített a középiskolában, az ne kerüljön be a főiskolára anélkül, hogy összeszedné magát. Különben mi értelme lenne hajtani a gimiben? Vagy küldjük a félanalfabéta lusta gyerekeket az orvosira, hogy hátha megjön az esze? Hát inkább ne.


Egyébként, hogy a kérdésedre válaszoljak:

1. A '90-es évek közepétől súlyos hanyatlás a főiskolai képzéseken, rengeteg olyan szak volt, amiről lehetett tudni, hogy csak a fejpénz miatt indul.

2. Minél gyengébb az oktatás, annál gyengébbek a kikerülő gyerekek. És nyilván a hülyéken lényegesen könnyebb uralkodni, mint az okosakon.

2018. jan. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%

"Másrészt,azt is kellene nézni,hogy a népesség körében nincs akkora igény szakmunkásképzésre."

Az lehet, hogy a képzése nincs igény, de jó szakmunkásra nagy az igény!


Leírtad, hogy car az egész várjuk a megoldási javaslatokat!


"Nyugat-Európában nincsen érettségi eredményhez kötve az egyetem,hanem kell motivációs levél, felvételi elbeszélgetés, ennyi. "

Hát persze! Művész szakon lehet ilyen, de ott ahol matek, fizika kell ott van felvételi!

2018. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ne akarj oktatási miniszter lenni!
2018. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%
Mert van eszük.
2018. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Az unokatestvérem tavaly óta jár osztrák főiskolára,gazdasági képzésre.


Volt felvételi elbeszélgetés, motivációs levél és egy egyszerű teszt.

A német baromira megy neki, de azonkívül sohasem volt kitűnő tanuló.

2018. jan. 21. 20:22
 6/27 anonim ***** válasza:
82%
Talán azért, mert sok helyen hiány van belőle. Azt még soem olvastam, hogy hiány lenne modjuk filozófusból vagy politológusból. Az oktatásnak a gazdaság igényeihez kell alkalamzkodni, ezt egyre több helyen ismerik fel, így Magyarországon is.
2018. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
29%
Pedig a kérdezőnek igaza van, a legtöbb nyugati országban tényleg nem nagyon nézik az érettségit. De már itthon is van 1-2 egyetem, ahol másként is lehet felvételizni.
2018. jan. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%

"Pedig a kérdezőnek igaza van, a legtöbb nyugati országban tényleg nem nagyon nézik az érettségit. De már itthon is van 1-2 egyetem, ahol másként is lehet felvételizni."

Szakot nevezz meg légyszíves!

2018. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
29%
Egyrészt mert hiány van belőlük, másrészt pedig mert egy szakmunkásnak nem kell annyit fizetni, mint egy diplomásnak. És szó szerint azt látjuk, hogy idehaza szaréhugyé' dolgoznak a szakmunkások, mert normális bért fizetni nem esik jól, alapjövedelemről meg persze ne is álmodozzunk, mert az a Sátán műve. Így aztán a szakmunkás ráun az itthoni krumplievésre vagy a pőre éhezésre, és kimegy Németbe, ahol euróban keres annyit, mint idehaza forintban. Ettől persze továbbra is marad a hiány.
2018. jan. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%

"Pedig a kérdezőnek igaza van, a legtöbb nyugati országban tényleg nem nagyon nézik az érettségit. De már itthon is van 1-2 egyetem, ahol másként is lehet felvételizni."


Persze, nyugaton nemhogy az érettségit nem nézik, de még az általános iskolát sem. Ha sikerült piros ponttal befejezned az óvodát, már mehetsz is egyetemre, melynek kerítése természetesen kolbászból van.

2018. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!