Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elmagyarázná valaki a közel-ke...

Elmagyarázná valaki a közel-keleti helyzetet?

Figyelt kérdés
Abszolút nem vagyok jártas a témában. Nem tudom hogy kik a kurdok, vagy a szuniták, és azt sem, hogy ki áll szemben kivel, vagy hogy melyik nagyhatalom kit támogat és miért. Nagyon szépen megköszönném, ha valaki hosszabban leírná nekem érthetően, hogy miről is van itt szó. Köszönöm szépen előre is! Hálás vagyok!

2018. febr. 23. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Ez itt a Mindentudás Egyeteme!
2018. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, csak nem itt és nem mi, most azt várod, hogy butítsuk le az iszlám, az arab világ, a zsidóság és úgy általában a közel-kelet történelmét pár sorba, amikor erről több kötetes könyvsorozatok szólnak?
2018. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Röviden: bazi bonyolult, mindenki utál mindenkit és lő mindenkire.
2018. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as:))) ez jó! tegyük hozzá hogy 5000 éves konfliktusról van szó, egy tál lencséből indult ki...
2018. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kellenek az ironikus válaszok, a mostani helyzetre vagyok kiváncsi, mert nem vagyok jártas benne és még tudatlan vagyok etéren. Aki segít azzal hogy leírja annak hálás vagyok, de aki nem akarja azt inkább ne írjon semmit! :) azzal többet segít!
2018. febr. 23. 15:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit értesz pontosan "mostani helyzet" alatt, de ha az igazi "hot spot" érdekel, akkor

[link]


(amúgy skacok az a lencsés sztori egy generációval későbbi, az "örökösödési per" most nem Izsák gyerekei, Jákob és Ézsau hanem Ábrahám fiai Izmael kontra Izsák között volt)

2018. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igaz, 6-os
2018. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A dolog tenyleg bonyolult, de mivel emlitetted a szunnita szot, erre roviden is lehet valaszolni:

Az iszlamnak is, mint a legtobb vallasnak tobb aga van. Az iszlam ket legfontosabb iranyzata a szunnita es a siita vallasok. Abban nem ertenek egyet, hogy ki az igazi orokose Mohamednek, az iszlam megalapitojanak.

A vallasi kulonbseg azonban orszagokra is oszlik. Vannak olyan iszlam allamok, amelyekben a DONTO tobbseg siita, es vannak olyanok, amelyekben a DONTO tobbseg szunnita. A siita allamok kozul a legerosebb Iran, a szunnitak tobb allamot is kezben tartanak, de a legszelsosegesebb Szaud Arabia.

Iran es Szaud Arabia azonban nem csak vallasilag, hanem politikailag is ellentetes taborhoz tartozik. Szaud Arabia az USA szovetsegese, Iran, ha nem is szovetsegese az oroszoknak, de veluk elegge szoros a kapcsolata.


(Igyekeztem objektiv lenni, de en nem vagyok az, azt gondolom, hogy Iran viaghatalomra tor, es ezert atombombat igyekszik szerezni, es penzzel tamogatja a terrorizmust. Belpolitikailag Szaud Arabia is nagyon szelsoseges, de o legalabb nem akar engem is muszlimma tenni)

2018. febr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"az "örökösödési per" most nem Izsák gyerekei, Jákob és Ézsau hanem Ábrahám fiai Izmael kontra Izsák között volt"


Sot ELSORORBAN Izmael leszarmazottai kozott. Jakob gyerekei igyekeztek kimaradni a bulibol, amennyire csak lehet.

2018. febr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!