Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen új megválasztási...

Milyen új megválasztási módszerről van szó az Európai Bizottság elnökével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ahogy olvastam a mai Brüsszeli csúcson Juncker valami új módszert akar bevezetni jövőre. Hogy is van ez most? Eddig hogy választották meg az EB elnökét?

2018. febr. 23. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Most van egy Tusk (akit a legtöbb európai szerintem nem is nagyon ismer) meg egy Juncker, a jövőben csak egy csúcsvezető lenne, mint az USÁ-ban. Ezt az ötletét a vén iszákosnak támogatnám én is.
2018. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, hogy össze akarnák vonni a Bizottság és a Tanács elnökségét, de most nem erre gondolok én. A jövő évi bizottság elnökének megválasztásáról van szó. :) és valami változtatásról a megválasztásának menetében. De köszönöm a kommentet!
2018. febr. 23. 19:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán az, hogy a pártok már az elején nyilvánoságra hoznák az (elnök)jelöltjeieket, és ennek tudatában szavazhatnak a polgárok az egyes pártszövetségekre.
2018. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az intézményi reformra vonatkozó egyik napirendi pont szerint változtatnának a jelenlegi úgynevezett csúcsjelölt -Spitzenkandidat- állításának mechanizmusán: az Európai Bizottság elnökének választását demokratikusabbá tennék.
2018. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mármint úgy, hogy visszatérnének a régi módszerre, miszerint a Tanács tesz javaslatot és a Parlamenti többség szükséges?
2018. febr. 23. 20:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Előbb a régit kellene lecsukni, majd a bizottságot megszüntetni és helyre állítani a parlamentet, hogy soha ne mehessenek szembe az emberek akaratával.
2018. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!