Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért ilyen jók a korábbi...

Miért ilyen jók a korábbi Jugoszláv államok mindenféle sportban?

Figyelt kérdés
Pl ha Szerbiát vesszük akkor vízilabdában gyakorlatilag verhetetlenek rengedtek világklasszisuk van, kosárban Európában szintén nagyon jók nem kevés NBA játékosuk van, Kézilabdában van pár klasszisuk csapatszinten nem olyan jók, fociban pedig azért vannak német, angol, spanyol, olasz bajnokságban játszó játékosaik és van egy Djokovicuk teniszben valamint minden sportban találunk egy kiemelkedő embert. Horvátoknál szintén jó kosár, vízilabda játékosok, kéziben kiemelkedő válogatott fociban is egész jók főleg hogy van egy Modricuk meg egy Rakitic is.Szlovénia kosárban kéziben jók fociban Jan Oblak kiemelkedő.Igaz hogy a többi ország nincs ott ennyi sportban de vannak egy-egy sportban vannak elsimert sportolóik. De miért? Mert ezek elég szegény országok.

2018. febr. 24. 21:16
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

A délszlávoknak vagy jugoszlávoknak elég jó labdaérzékük van én úgy gondolom. Tornatanárom mesélte hogy voltak náluk talán macedónok és más délszlávok játszani kézilabdát és kegyetlen jól bántak a labdával, úgy mint nem sok nemzet.

Ez szerintem hasonló tulajdonság, mint a magyaroknál a vizessportok, svédeknél-finneknél a jégkorong, norvégoknál és a többi északi országnál a téli sportok, etc.

2018. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Ezen már én is gondolkodtam. Egyrészt náluk elég gyakori az Y kromoszóma I haplotípusa, ami az átlagosnál magasabb termetet eredményez, ami sok sportnál nagy előny (kosárlabdában tuti, de vizilabdában, kéziladbában is). Másrészt ezek a délszlávok olyan kemény, vagány csávók maszkulin kultúrával, nem olyan "puhányok", mint sok eltunyult nyugat-európai kultúra. Tán a délszáv háborúk is megkeményítették az embereket.
2018. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A tehetséget és a képzettséget agresszióval pótolják, és ez a legtöbb sporthoz elég is.
2018. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy az átlagnál magasabbak de a mai labdás sportokban egyre inkább gyorsul a játék. A keménység megkérdőjelezhetetlen náluk. De attól hogy jó a labdaérzékük nem lesznek világklasszisok. Csak azt nem értem hogy miből képzik őket ilyen szegény országokban. A magyar utánpótlásban meg rengeteg de ez sem segít.
2018. febr. 24. 23:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Kosárban azért manapság a magasság nem annyira számít az atletikusság nagyon előre lépett valamint a dobás. Most már elég ha 210 centi magas vagy. Kéziben amibhez még értek ott is dettó atletikusság valamint gyorsaság.
2018. febr. 25. 00:04
 6/13 anonim ***** válasza:
55%
#3: Azért ez magyarázatnak elég gyenge. Vannak ott tehetségek is, szép számmal.
2018. febr. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most már nem elég ha 210 centi magas vagy. Azt akartam.
2018. febr. 25. 00:16
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Talán mert ott a sportra költött pénz a sportra megy, nem pénzmosoda meg haverok kifizetőhelye. Meg talán a szemlélet. Ott a tizenévesek szemében nem vagy senki, ha nem kártyázol, nincs zenekarod és nem sportolsz (ezt egy ottani magyar edző mondta).
2018. febr. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nyolcas akkor mindent értek. Sajnos ez az ami itthon soha nem lesz meg.
2018. febr. 25. 11:20
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

#6

Persze akad, mert aki agresszivitásban nincs ott annak kell a tehetség. De alapvetően ott még mindig ez a felrúgom, lekönyökölöm, fejbe térdelem dolog megy minden sportágban míg a világ ezen már túlhaladt.

2018. febr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!