Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire lenne arányos bünteté...

Mennyire lenne arányos büntetés 30 évre börtönbe zárni a volt katalán elnököt?

Figyelt kérdés
Még Breivik is csak 21 évet kapott a gyerek lemészárlásáért.

2018. ápr. 2. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem arányos lenne.
2018. ápr. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez csekély büntetés számára.
2018. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Még Breivik is csak 21 évet kapott a gyerek lemészárlásáért."


Norvégiában 21 év a legmagasabb kiszabható büntetés. Ez nem azt jelenti, hogy 21 év múlva szabad lesz, hanem azt, hogy 21 év múlva megvizsgálják újra az ügyet, és nagy eséllyel (Breiviknél 100%) újabb 21 évvel meghosszabbítják a büntetést.

2018. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De ha arányos lenne, akkor Junckert mennyire lenne arányos sittre vágni?
2018. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4: No igen, de szerintem a vén trógert még le fogják egyszer sittelni, ha nem lesz már mentelmi joga. (Ha csak el nem patkol előtte valami szív- vagy májbetegségben...)


Amúgy Puigdemont UPDATE: Ha a németek kiadják Spanyolországnak, akkor otthon nem ítélhetik el lázadásért, csak hűtlen kezelésért, ami a legsúlyosabb esetben is csak pár év dutyi, aztán a szabadulása után újrakezdheti majd a sz@rkavarást. Paradox alakulása lehet ez a dolgoknak hiszen így a főkolompos meg fogja úszni a hosszabb büntetést, ellentétben a beosztottjaival és minisztereivel, akik gerincesen nem menekültek el Katalóniából, hanem vállalták a letartóztatást és bírósági eljárást.

2018. ápr. 8. 11:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát remélem, egyszer ezt is megérjük, a hasonszőrű társaival együtt, pár év dutyi - mondjuk a szegedi csillagban - jót tenne nekik.
2018. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Arányos-e?

Nem.

Túl kevés.

Egy ország szétszakítását szervezte meg legfelső szinten.

És tudta, hogy mit tesz.

A 30 évnél sokkal súlyosabbat érdemelne és jó pár ember mehetne még mellé a börtönbe. Nem pár évre.

2020. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!