Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A svajci nemetekben sosem...

A svajci nemetekben sosem fordult meg hogy egyesuljenek "Nagy Nemetorszagban"?

Figyelt kérdés
Tudom hogy Svajc orok semlegesseget fogadott, dee Ausztria egeszesem akart a Nemet birodalom resze lenni,de sokan akartak es tamogattak az egyesulest. Biztos volt azert olyan svajci nemet, vagy nemet ajku, akinek megfordult a fejeben esetleg politikus, es hangot is adott neki. Vagy orultek hogy ki harcoltak a fuggetlenseget, es eszug agaban sem volt ujra egyesulni a nemet csaszarsaggal de foleg nem a 3.birodalommal?!
2018. jún. 17. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Svájci "német" lassan már külön nyelv Alemann néven.
2018. jún. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen? Nem tudtam.

De az aleman, ha jol tudom spanyol ajkuaknal az egyenlo a nemettel. Vagy rosszul tudom?

2018. jún. 17. 22:01
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Svájc azért van meghagyva semleges országnak, hogy a sok európai szemét biztonságban dugdosgathassa a vagyonkáját, amíg máshol öl, rombol, rabol, pusztít... A svájciak meg ebből kiválóan megalapozták magukat, különben lenne ott egy ilyen Tádzsikisztán színvonalú isten háta mögötti hegyvidék. Ez így érdeke mindkét félnek.
2018. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azt vagom en... De sosem erzodott naluk hogy huu csatlakozzunk a nagy nemet birodalomhoz??

Pl mint az osztrakok

2018. jún. 17. 22:11
 5/13 anonim ***** válasza:

2#


Ez olyan, mint ahogy mi hollandoknak hívjuk az összes hollandot. Pedig "Holland" csak egy része "Netherlands"-nek, vagyis Hollandiának.

Magyar példa: mintha egy idegen nyelvben "borsodi"-nak hívnának minden magyart.


Annyi különbséggel, hogy az "aleman" nyelv előtt is így hívták a németeket az újlatin ajkúak. Talán pont innen ered a nyelv neve, hiszen olaszok is élnek Svájcban - bár nem tudom, ők alemannoknak hívják-e a németeket.

2018. jún. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jav.: az olaszok nem, de a franciák igen.
2018. jún. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha Svájcban minden jobb, mint Németországban akkor miért akarnának egyesülni?
2018. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az alemannok egy germán törzs volt, akik a mai Svájc és Baden-Württemberg területén éltek. Az itteni német dialektust ezért róluk nevezték el. Például Luxemburgban és Elzászban is ezt beszélik. A franciák az egész német népet hasonlóan nevezik, nyilván mert ők voltak hozzájuk földrajzilag a legközelebb.
2018. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az alemann az nem sörembert jelent? XD
2018. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hat a nemetek tobb german torzsbol tevodik ossze nem? Eszakon szaszok, nyugaton frankok, delen svabok- alemannok, es bajorok. Nem tudom a türingiak is kulon torzs volt e,vahy szaszok azok is?
2018. jún. 18. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!