Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti őszíntén tudtok még tisztel...

Ti őszíntén tudtok még tiszteltegni ezen dal előtt, azon tekintetben, hogy Európa mára mivé lett Merkel, és a Brüsszeli Bürokraták miatt? Szerintetek mi vár a Kontinensre?


2018. júl. 20. 06:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Még mindig, akárhogy vergődtök, nem lesz Armageddon Európában. Sem most, sem pedig a jövőben. A technikai fejlődés viszont akkorát fog ugrani 20-30 év alatt, hogy beköszönt az általános jólét. Persze, ez rátok nyilván nem fog vonatkozni, mivel ti szemlátomást nem igénylitek a jólétet.
2018. júl. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

1.


Kis naiv. A technikai fejlődés miatt általános jólét.

2018. júl. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ez az a föld, melyen apáid vére folyt,

Melyhez minden szent nevet egy ezredév csatolt.

Itt csaptak le először Samurai Jack kardjai,

Itt törtek össze gépeket Neo és Trinity géppuskái.

S az iskola s a tornaterme, melyhez annyi emlék csatolt,

itt szexeltél először, s gondolkoztál el életútjodon.


S annyi viszály, és megpróbáltatás után,

Megfogyva bár de törve nem, él nemzet a hazán!

S osztrák, német, amcsi, hozzád bátran kiált,

Egy magyar tini lelke kér éltet vagy halált!


Az nem lehet, hogy annyi szellem szakadt meg a honért,

hogy annyi órányi Heroes, Mohaa, és Piromán-bolt veszett el semmiért.


Az nem lehet, hogy ész, erő, és oly szent akarat,

hiába szenvedjen egy EU-s bürokrácia alatt.


Szánd meg Odin, Isten a magyart, kit vészek hányának,

nyújts feléje cheat-et és credit-et tengerén kínjának,

Balsors akit régen tép, hozz rá új opportunity-t,

Adj neki szexi Switch-et, és Trinity-t."

2018. júl. 20. 06:49
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Sosem tisztelegtem e dal előtt. Meg amúgy mi köze a kérdéshez? Relevánsabb az Örömóda.


Amúgy mivé lett Európa? Én azt látom, hogy továbbra is a világ egyik legélhetőbb helye.

2018. júl. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
4: Az ilyeneknek az a bajuk, hogy már nem fehérekkel van tele, mert mit képzel a Londonban született fekete bőrű ember, hogy angolnak meri hívni magát, stb, ez meg milyen rossz, ez fogja elhozni Európa vesztét, stb. Logikát ne keress benne.
2018. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Sosem "tisztelegtem" ezen dal előtt, hanem átéreztem.

Még soha nem volt annyira aktuális, mint most.

"Ezért értsd meg, szeretem őt, a vén Európát, a büszke nőt!

Ezért kérlek, becsüld meg őt, a vén Európát, a gyönyörű nőt!"

Volt már sok rossz az európai türténelemben. A kérdés mindig is az volt, hogy milyen lesz utána, kiknek az Európája lesz utána. Meg kellene becsülni és nem odaadni másoknak, hogy a saját képükre formálják és helyettünk ők éljenek benne.

2018. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

#5

"Ezeknek" nem az a baja, hogy nem fehérekkel van tele, hanem hogy bármilyen színű emberek is, már nem európaiak, nem angolok akarnak lenni, hanem azt akarják, hogy azok az emberek, akiké az az ország, az a kontinens, azok váljanak olyanokká, mint amilyenek ők, akik most jöttek ide.

A nagy elfogadósdi, meg multikulti addig lehetett volna sikeres, amíg a bejövők integrálódnak és formálódnak olyanokká, amilyen az a nép, ország, ahová bejöttek. Onnantól, hogy ezt már nem várták el tőlük, nem követelték meg, hanem "tiszteletben tartották" a bejövők értékeit, kultúráját akkor is ha szöges ellentétben állt az ottani szokásokkal, sőt, törvényekkel, az egésznek befellegzett.

Ha egy tiszta vizű tóba folyamatosan engeded a tegervizet, akkor pár csepp, néhány liter nem okoz bajt. De ha anélkül engedsz bele egyre többet, hogy ugyanplyan tiszta édesvízzé alakítanád, sómentesítenéd, akkor pillanatokon belül ihatatlanná lesz. Akkor is jó lesz halaknak, növényeknek - csak azok, amik addig ott éltek, azok kihalnak, mert számukra élhetetlen lesz.

Ez folyik most Európával is. Miért gondolod hogy bárkinek is erősebb joga van ahhoz, hogy megváltoztassa, mint amennyire joga van az itt élőknek ahhoz, hogy megtartsák olyannak, amilyen volt és amiben ők élni akarnak ezután is?

2018. júl. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%
Takács: magyarul azt mondod eddig bárki vándorolt be Európába az nem tudott integrálódni az adott országba, stb. Kivétel nélkül. Értem. Inkább nem fárasztom magam azzal, hogy megpróbálok értelmes vitát kezdeményezni veled.
2018. júl. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Nem ezt mondtam. Olvasd el amit leírtam. Azt mondtam és nem mást.
2018. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
58%

De, ezt írtad, hiába akarod körül magyarázni. Azt írtad legyen bármilyen színű, bárhonnan jön, nem akarnak integrálódni, sőt ők várják el, hogy alkalmazkodjanak hozzájuk. Kivétel nélkül mindegyik, aki bevándorolt vagy bevándoroltak az ősei.

Azt a magaslabdát meg már le se csapom, hogy külföldi magyarokra jellemző pont, hogy nem akarnak integrálódni, nem akarják megtanulni az adott ország nyelvét, mert inkább az adott ország emberei tanulják meg a magyart, hogy értsék mit akar mondani.

2018. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!