Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sokan miért tartják fontosnak,...

Sokan miért tartják fontosnak, hogy Magyarország egy nagy birodalom, szuperhatalom része legyen? Ez valóban olyan fontos, szükséges cél számunkra?

Figyelt kérdés

Interneten egyre többször találkozok olyan véleményekkel, hogy Magyarország és az ilyen kisebb országok függetlenségének nincs értelme, jövője, ez egy elhibázott, bukásra ítélt koncepció.

Vannak olyanok, akik Moszkva felé néznek és egy mély eurázsiai integrációt szeretnének és akár a csatlakozást a nagy Oroszországi Föderációhoz.

Mások meg Brüsszel központú Európai Egyesült Államokat akarnak és ebben látják a magyarok jövőjét, így vennék fel a harcot az Amerikai Egyesült Államokkal vagy Kínával a világ vezető szuperhatalma pózícióért.



2018. júl. 22. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

El kell különíteni azt, aki felismeri, hogy a világtérképen mi egy igen kis pont vagyunk, tehát szövetségesekre van szükségünk a megmaradáshoz és sikeres működéshez is - meg azokat, akik szeretnék ha szövetségesek helyett egy felsőbb hatalom, egy az országunkon felül álló döntéshozó szervezet részeivé válnánk.

Tényleg szükség van arra, hoyg gazdasági közösségek vagy egyéb szervezetek létrejöjjenek, ezért van az EU, a NATO vagy az ENSZ, de hasonlóképpen fontosak a Greenpeace, Vöröskereszt és más nemzetközi szervezetek is. Ezekben Magyarország partnereket találhat olyan célok érdekében amihez egyedül túl kicsi lenne akár gazdasági, akár népesség értelmében. Hiába szeretnénk mondjuk ha Európa katonailag védett lenne egy külső támadással szemben, ehhez a magyar hadsereg igencsak picurka lenne, viszont egy katonai szövetség már megfelelő védelmet adhat. Vagy az EU, mint az eredeti gazdasági célú közösség, segítheti a magyar vállalkozásokat olyan versenypartnerek között is, amik sokkal hatalmasabbak.

A baj akkor van, ha ezt nem egy szövetség tagságának, hanem alárendelt részének szeretné valaki. Ha a jelenlegi csatlakozási szerződéssel szemben az EU egyenjogú tagállamok szövetségét egy Európai Egyesült Államokká akarnák lecserélni, ahol már nem szuverén tagállam lenne Magyarország, hanem egy korlátozott autonómiájú terület. Mintha megint a Szovjetúnió részévé akarnának tenni minket.

2018. júl. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Mart Magyarország mindig is nagyhatalom volt. És jogtalanul tették kis hatalommá. De ezt mindenki tudja aki nem hülye teljesen.
2018. júl. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

*2

Nagy Lajos és I. Mátyás korára ez igaz, utána már kevésbé.

2018. júl. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

3# azért ne hazudjunk már, ott volt a kiegyezés után a Monarchia is. Az első világháború előtt Európa 4. legnagyobb gazdasága a brit, a német és a francia után.

Persze ez nem változtat azon a tényen, hogy 1000 év alatt kb 3-szor voltunk nagyhatalmi tényező.


A kérdésre: Magyarország egy kicsi és gyenge ország. Nincsenek erőforrásaink, önálló fejlesztéseink ( tessék az elmúlt 30 év politikáját hibáztatni hogy mi összeszerelő üzem lettünk, nem pedig a kutatás fejlesztésre helyeztük a hangsúlyt mint pl: Írország vagy a balti államok, de hogy még összeszerelő üzemből is a rosszabbak vagyunk, nem mint Szlovénia vagy Szlovákia ), nincsen fejlett iparunk, nincs jól kiépített kereskedelmi hallhatunk ( ami azért elég ciki, tekintve hogy Európa közepén vagyunk... Egy fejlett infrastruktúra, fejlett közút és vasúthálózat elférne az országban ), stb.

Ez azt eredményezi, hogy jobban járunk ha összefogunk olyan országokkal, amik rendelkeznek erőforrásokkal és fejlett iparral. Persze nem szabadna hagyni hogy kihasználjanak minket, a lényeg hogy egyenlő felek legyünk. Az EU-ban ez megvalósulhatna, ha az elmúlt 3 évtized kormányai* nem csak a saját zsebüket tömték volna, hanem tesznek is valamit az országért.


*Az első hiba '90-es években korrupt módon privatizáltak mindent és szétverték a magyar gazdaságot, a második hogy a 2000-es években nem ezért senki nem lett felelősségre vonva, a harmadik pedig hogy az elmúlt 1,5 évtizedben mióta EU tagok vagyunk, nem megfelelően használták fel a támogatásokat a forrásokat.

2018. júl. 23. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos, tetszik vagy sem, a kisebb nemzeteknek két útjuk létezik: az összefogás vagy a behódolás.

Harmadik út nincsen.


Egy nagy népességű, nagy területű országgal rendelkező, erős gazdaságú nemzet számára létezik önálló jövő, a kisebb nemzetek vagy szövetségbe tömörülnek, vagy a nagyok szolgái, gyarmatai lesznek - más út nincsen, ez történelmi tény.


A háborús veszedelmek idején összefogásra kényszerülő görög városállamoktól kezdve az Árpád által egyesített magyar törzsek összefogásán keresztül a Dzsingisz Kán által egyesített tatár törzseken vagy a Mohammed által egyesített arab törzseken át az Osztrák-Magyar Monarchia, az Amerikai Egyesült Államok vagy az EU történetén át minden "egyesülés" alternatívája a megszűnés, megsemmisülés, vagy a rabszolgasors, vazallusi pozíció lett volna a történelemben: ha nem te uralkodsz, mások uralkodnak fölötted. De a törpe függetlenségedet senki sem fogja tiszteletben tartani.


A magyar történelem is pont ezt bizonyítja: ameddig a térség egyik legnagyobb állama volt Magyarország, erős helyzetben volt (igaz, ez az erős helyzet is gyakorta vazallusi helyzet volt azért, valamely császársághoz képest).


Abban a pillanatban, hogy jóval nagyobb birodalmak terjeszkedési politikájának a kereszttüzébe került Magyarország (Habsburg Birodalom, Oszmán Birodalom, Cári Oroszország), MEGSZŰNT MINDEN HATALMA.


Magyarország fölött az elmúlt 500 évben mindig Bécsben, Isztambulban, Berlinben, Moszkvában döntöttek, a magyar fél bevonása nélkül (a kiegyezés utáni dualizmus 70 évét leszámítva, amikor "csak" külpolitikai, pénzügyi és militáris ügyekben döntöttek a fejünk fölött Bécsben).


Még rosszabb időkben Trianonban vagy Párizsban döntöttek ugyancsak a fejünk fölött...


Mohács óta az Európai Unió az egyetlen nagyhatalom, amelyben a magyaroknak azonos szavuk van a döntések meghozatalánál, mint a franciáknak, angoloknak, osztrákoknak, németeknek, spanyoloknak.


Az EU-nak két döntéshozó szerve van:


1. A TANÁCS (az Európai Unió Tanácsa, más néven Miniszterek Tanácsa), amelyben a magyar kormány képviselőjének AZONOS SZAVAZATI JOGA VAN a hatszor akkora lakosságú Franciaországéval vagy a nyolc-kilencszer akkora Németországéval.

Sok esetben egyenesen VÉTÓJOGA VAN Magyarországnak, az adott kérdés jellegétől függően.


2. Az Európai Parlamentben Magyarország a valós számarányához képest felülreprezentált (a kis országok mindenike felülreprezentált a nagyok rovására).


Az EU végrehajtó szerve az Európai Bizottság, amely a Tanács által meghozott rendeletek és a Parlament által meghozott törvények betartását felügyeli.

A Bizottságban, akárcsak a Tanácsban, Magyarország EGYENLŐ HATALOMMAL BÍR, mint Németország, Franciaország, stb. Minden állam egy darab biztost delegálhat, a magyar biztos a fideszes Navracsics Tibor.


Ilyen történelmi helyzetben Magyarország soha nem volt és soha nem is lesz, ha egyszer szétesik az EU (amin keményen dolgozunk).


Abban a pillanatban, hogy megszűnünk egy erős államszövetség egyenjogú tagjának lenni, visszaesünk a saját valós méretünk és népességünk szerinti helyre: más államok egyoldalú és teljhatalmú befolyása alá kerülve.


Az EU-n kívül pillanatnyilag nincs más nagyhatalom, amelyben a döntések ilyen demokratikusan, minden tagállam beleszólásával szüetnének.


Az Eurázsiai Uniónak Moszkva DIKTÁL, a tagállamoknak nincs közös Parlamentjük, Tanácsuk, Bizottságuk, és a kirgiz, fehérorosz, moldáv, stb. fél véleménye soha nem esik azonos szavazati súllyal a latba az oroszokéval.


Szóval nincs olyan, hogy Putyint mondjuk leszavazza Szargszjan, Rahmon, Nazarbajev és Zseenbekov és akkor Oroszország meghátrál, hogy "nah, hát sajnos ez van, sajnos leszavaztak a kazahok, kirgizek, örmények és fehéroroszok".


Ez a vicc kategóriája az Eurázsiai Unióban. Ott Putyin diktál, a többiek végrehajtanak.


Ott nem történhet olyan, mint amit Magyarország például az EU - Afrika Csúcson megtehetett: egy sz..ros tízmilliós kis ország MEGVÉTÓZOTT EGY EU-AFRIKA MEGÁLLAPODÁST, mert egész egyszerűen JOGA VOLT HOZZÁ, és ezt a többi 27 tagállam tudomásul kellett vegye!


Az EU 440 millió állampolgárát tömörítő 27 tagállam megszavazott valamit, és a 10 milliós Magyarország vétózott!


FEL TUDJÁTOK EZT FOGNI?


Magyarország ilyen helyzetben sosem volt, a kommunizmus idején Moszkva, a második világháború alatt Berlin, az első alatt és előtt Bécs, azelőtt meg Isztambul (és Bécs) diktált nekünk fél évezreden keresztül!


Trianonban a magyar külügyminiszter ítéletre váró alárendelt senkiként ült le a francia külügyminiszterrel egy asztalhoz.


Ma, Trianon századik évfordulóján egy valódi senki a magyar külügyminiszter, de ennek a futszal-huszárnak mégis joga van EGYENLŐ FÉLKÉNT, AZONOS JOGOKKAL, UGYANOLYAN ÉRTÉKŰ SZAVAZATTAL, sőt, sok esetben VÉTÓJOGGAL felruházva leülni egy asztalhoz, mint amivel a francia kollégája ül le oda!


A hazug állami propaganda által átmosott agyú fidesz-birkák nem is bírják ezt felfogni igazából, mert képtelenek történelmi léptékekben gondolkodni.


Tulajdonképpen nem fogjuk fel, hogy olyan történelmi pillanatban élünk, mintha 100 évvel ezelőtt a magyar külügyminiszternek joga lett volna MEGVÉTÓZNI TRIANONT!


Szét lehet barmolni ezt az egész EU-t, persze, csak azzal ne áltassa magát senki, hogy az EU szétverése után egy Szijjártó Péternek vagy bármely utódjának valaha is újra ugyanolyan szava lehet Brüsszelben, Berlinben, Párizsban, Moszkvában, Washingtonban, mint most van.


Majd megnézhetitek, milyen vétójoga lesz Magyarországnak egy Moszkva által uralt térségben, vagy milyen súlya, döntéshozatali ereje lesz független, "erős", tízmilliós kis országként a globális politikában és gazdaságban!


Az EU azért jött létre, hogy egy politikai, gazdasági, pénzügyi nagyhatalmi pólussá tudjanak válni KÖZÖSEN a kicsi európai országok a globális szinten nagyhatalmak (USA, Kína, Oroszország) által uralt világtérképen, ahelyett, hogy egyenként vazallusokká, gyarmatokká süllyedjenek.


Ma olyan szuperhatalmak uralják a geopolitikát és a globális piacot, amelyekkel szemben egész Európából összesen csak három ország tudna függetlenként megállni: Németország, mint a világ negyedik legnagyobb gazdasági hatalma, Franciaország, a volt gyarmatbirodalmának és a frankofóniának köszönhetően, illetve Nagy-Britannia, a Brit Nemzetközösség legerősebb hatalmaként, tengeren túli kereskedelmi kapcsolatainak, pénzügyi erejének köszönhetően.


De már a spanyolok vagy olaszok sem tudnának valódi tényezőként fellépni a világpiacon, nemhogy a magyarok, szlovákok, románok stb...


Sajnos az a baj, hogy miközben nekünk, a kis államoknak és a posztkommunista közép-európai államocskáknak a legerősebb érdekünk az EU, újabban, orosz befolyás alatt, épp ezek az államok kezdik el szétverni belülről.


Részben pont azért is, mert történelmi okokból nem vagyunk hozzászokva a demokráciához, ami pár évtizedes "találmány" a mi országainkban, és alkalmatlanok vagyunk egy demokratikus államszövetség szabályainak betartására.


Úgy szólván történelmileg arra vagyunk kondicionálva, hogy valaki diktáljon nekünk, míg egy valóban demokratikus rendszerben visszaélünk a helyzetünkkel, posztkommunista reflexeinkből adódóan kiskapukat keresünk, ügyeskedünk, azt lessük, hol lehet meghackelni a rendszert és átverni saját szövetségeseinket.


Ezek a kis posztkommunista államocskák pl. sokszor nem bírják elviselni, hogy a KÖZÖSEN HOZOTT DÖNTÉSEK kötelező érvényűek rájuk nézve.


Ott van pl. a Tanács határozata a kvótáról, amit NÉGYÖTÖDÖS TÖBBSÉGGEL HOZOTT MEG, négy ellenszavazat, egy tartózkodás mellett HUSZONHÁROM IGENNEL.


Ez egy teljesen demokratikus döntés, amiben minden tagállam egyenlő szavazati joggal vett részt, és minden tagállam a csatlakozási szerződésében aláírta, hogy betartja az ilyen, közösen hozott demokratikus döntéseket.


Két posztkommunista kis szemétdomb, Magyarország és Szlovákia viszont a mai napig nem tartotta be, holott jogerősen pert is vesztettek ezügyben.


Ennyi: alkalmatlanok vagyunk rá, hogy világpolitikai szereplők legyünk egy államszövetségben, mivel fél évezred alatt szolgaságra voltunk nevelve, a szép szó nem is működik nálunk.


Szolganépek és csatlósállamok nem egykönnyen nőnek fel a demokráciához, ez a szomorú történelmi tapasztalat.


Mi tulajdonképpen a saját aranytojást tojó tyúkunkat akarjuk levágni egy húsleves öröméért, amikor az EU-t próbáljuk belülről bomlasztani.


Ennek persze nem az EU szétesése lesz a következménye, csak a kétsebességes EU kiépítése.


Szükségszerűnek tűnik, hogy Brüsszel elengedje a posztkommunista renitensek kezét, és létrehozzon egy erős belső magot, amely még így is világpolitikai tényező lesz, a posztkommunisták nélkül is:


1. az USA és Oroszország népességét is messze meghaladó, 400 millió körüli lakossággal!


2. a világ egyik legerősebb pénznemével (EURÓ), amely a dollárt is maga mögé utasítja, nem beszélve a toalettpapír értékkategóriájába tartozó rubelről (egyedül a font erősebb nála).


3. a világ egyik legerősebb, egyesített gazdaságával (a G4-be tartozó Németországgal az élen!)


4. a világ egyik legerősebb iparával (különösen a német és francia ipar erejével)


5. a világ egyik legütőképesebb egyesített hadseregével (a francia, spanyol, olasz, német, holland, belga stb haderő egyesítve bizony már nem kismiska!)



Ehhez semmi szükség Magyarországra, Lengyelországra, Szlovákiára, Romániára és Bulgáriára.


Ezek szolganépek, akik, ha nem akarnak együttműködni, csak nyelik az EU-finanszírozást, jobb is, ha kívül maradnak egy ilyen gazdasági-politikai-pénzügyi-katonai szuperhatalom határain.


Amúgy is hasznosabbak külső piacként, ráadásul jó kis pufferzónát képeznének az EU és az Eurázsiai Gazdasági Unió között.


Örüljenek a magyarok, románok, lengyelek a fantasztikus forintjuknak, lejüknek, zlotyjuknak, no meg a bivalyerős bolgár levának, a "hatalmas" gazdaságaiknak és éljenek boldog, korrupt illiberális kleptokráciában, ha tetszik nekik.


Ha nem tetszett Brüsszelben KÖZÖS döntéseket hozni és azokat betartani, majd tetszik nekik Brüsszelben, Moszkvában, Londonban, Washingtonban, Pekingben vagy Tokióban a fejük fölött meghozott egyoldalú döntéseket kötelezően betartani...

2018. júl. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

"Vagy az EU, mint az eredeti gazdasági célú közösség..."


Félre vagytok tájékoztatva, az EU eredetileg sem pusztán gazdasági célú közösség volt, hanem politikai, pénzügyi közösség is, és egészében véve egy ÉRTÉKKÖZÖSSÉG.


Az EU létrehozásában a kőkemény gazdasági szempontok mellett kőkemény politikai, biztonságpolitikai, monetáris, pénzügyi szempontok is voltak. Mióta a Schengeni övezet az Európai Unió intézményi részévé vált, azóta határrendészeti közösségről is beszélhetünk.


Az EU alapokmánya már évtizedekkel Magyarország belépése előtt rögzítette az Európai Unió ÁLTALÁNOS ALAPELVEIT, amelyek révén ÉRTÉKKÖZÖSSÉG az Európai Unió.


Aki ezeket az alapelveket nem tartja be, eleve nem is csatlakozhat az EU-hoz, mindenki aláírta a csatlakozási szerződésében ezek betartását a később csatlakozók közül is!!!


Az, hogy ti gazdasági buliként tekintetek rá, az más tál tészta.


Tény és való, hogy a posztkommunista országok, köztük Magyarország is, javarészt már a belépésük pillanatában is üres maszlagnak gondolták az európai alapelveket, az európai szolidaritást és az európai ÉRTÉKKÖZÖSSÉGET, és már akkor is inkább a leszívható források, a közös piachoz való vámmentes hozzáférés, a Schengen-övezeten belüli szabad mozgás, a tanulás, munkaerőáramlás szabadsága érdekelték, ezeket is szajkózták kizárólag a csatlakozási népszavazások kammpányaiban.


A posztkommunisták egy jól megfejhető tehenet, vagy aranytojást tojó tyúkot láttak az EU-ban, és boldogan írták alá a szolidaritási passzusokat, mert szívesen szolidarizáltak a jólétben élő Nyugattal.


Amikor a gazdasági válságban vagy a menekültválságban kellett volna szolidarizálni, azonnal kiderült, hogy a posztkomcsik mit értenek "szolidaritás" alatt: Szolidarizáljon velük a Nyugat, küldjön jó sok pénzt a felzárkóztatási alapokba, biztosítson nekik vámmentességet, közös piacot, szabad munkaerőáramlást és európai felsőoktatási uniót, de amikor a görögökön és az olaszokon kellett volna ÁTMENETILEG segíteni, akkor a posztkomcsik ellene szavaztak, és közülük egyedül Magyarország egyetlenegy Olaszországban vagy Görögországban regisztrált menedékkérő ideiglenes befogadására sem volt hajlandó...


A kvóta ugyanis a kormányzati hazugságipar állításaival ellentétben nem Németországból osztott volna vissza menekülteket, nem a Magyarországon átvonultakat küldte volna "vissza", hanem csak és kizárólag Görögországon és Olaszországon akart segíteni, mivel a tengerjog miatt olyan mennyiségű menedékkérő gyűlt össze náluk, amivel nem bírtak megbirkózni, és az összeomlás szélére sodródott a menekültügyi és határrendészeti rendszerük.


Mindezt az EU alapokmányában rögzített SZOIDARITÁSI PASSZUS jegyében döntötte el a Tanács, négyötödös többséggel, négy ellenszavazat és egy tartózkodás mellett (23 igennel)!


"A bajban ismerszik meg az igazi barát" - tartja a régi mondás, és hát ez igaznak is bizonyult: az EU anyagi, pozicionális, pénzügyi hasznának leszívásában élenjáró posztkommunisták a bajban azonnal hátat fordítottak az európai szolidaritásnak.


Mindegy, ez már történelem.


De az EU bizony ÉRTÉKKÖZÖSSÉG is, létrejöttének okai jóval túlmutatnak a puszta gazdasági tényezőkön.


Ehhez elég elolvasni az EU alapszerződésének preambulumát:


"PREAMBULUM


ŐFELSÉGE A BELGÁK KIRÁLYA, ŐFELSÉGE DÁNIA KIRÁLYNŐJE, A NÉMETORSZÁGI SZÖVETSÉGI KÖZTÁRSASÁG ELNÖKE, A GÖRÖG KÖZTÁRSASÁG ELNÖKE, ŐFELSÉGE SPANYOLORSZÁG KIRÁLYA, A FRANCIA KÖZTÁRSASÁG ELNÖKE, ÍRORSZÁG ELNÖKE, AZ OLASZ KÖZTÁRSASÁG ELNÖKE, Ő KIRÁLYI FENSÉGE A LUXEMBURGI NAGYHERCEG, ŐFELSÉGE HOLLANDIA KIRÁLYNŐJE, A PORTUGÁL KÖZTÁRSASÁG ELNÖKE, ŐFELSÉGE NAGYBRITANNIA ÉS ÉSZAK-ÍRORSZÁG EGYESÜLT KIRÁLYSÁGÁNAK KIRÁLYNŐJE


AZZAL AZ ELHATÁROZÁSSAL, hogy az Európai Közösségek megalapításával felvállalt európai integrációs

folyamat egy új szakaszába lépjenek,


ÖSZTÖNZÉST MERÍTVE Európa kulturális, vallási és humanista örökségéből, amelyből az ember sérthetetlen

és elidegeníthetetlen jogai, a szabadság, a demokrácia, az egyenlőség, valamint a jogállamiság egyetemes értékei kibontakoztak,


EMLÉKEZTETVE az európai kontinens megosztottsága megszüntetésének történelmi fontosságára és

annak szükségességére, hogy a jövő Európájának kialakításához szilárd alapokat teremtsenek,


MEGERŐSÍTVE elkötelezettségüket a szabadság, a demokrácia, az emberi jogok és alapvető szabadságok

tiszteletben tartása és a jogállamiság elvei mellett,


MEGERŐSÍTVE az 1961. október 18-án Torinóban aláírt Európai szociális chartában, valamint

a munkavállalók alapvető szociális jogairól szóló 1989. évi közösségi chartában meghatározott

alapvető szociális jogok melletti elkötelezettségüket,


AZZAL AZ ÓHAJJAL, hogy elmélyítsék a népeik közötti szolidaritást, miközben történelmüket, kultúrájukat

és hagyományaikat tiszteletben tartják,


AZZAL AZ ÓHAJJAL, hogy tovább javítsák az intézmények demokratikus és hatékony működését, és így

azok a rájuk ruházott feladatokat egy egységes intézményi kereten belül jobban elláthassák,


AZZAL AZ ELHATÁROZÁSSAL, hogy megerősítik és közelítik egymáshoz gazdaságaikat, valamint hogy

gazdasági és monetáris uniót hoznak létre, amely e szerződés és az Európai Unió működéséről szóló

szerződés rendelkezéseivel összhangban egy közös és stabil valutát foglal magában,


AZZAL A SZÁNDÉKKAL, hogy a fenntartható fejlődés alapelvének figyelembevételével és a belső piac

megvalósításának, a megerősített kohéziónak és a környezetvédelemnek a keretében előmozdítsák

népeik gazdasági és társadalmi fejlődését, továbbá hogy olyan politikákat hajtsanak végre, amelyek

biztosítják, hogy a gazdasági integráció előrehaladása más területek párhuzamos fejlődésével járjon

együtt,


AZZAL AZ ELHATÁROZÁSSAL, hogy országaik állampolgárai számára közös uniós polgárságot hoznak

létre,


AZZAL AZ ELHATÁROZÁSSAL, hogy közös kül- és biztonságpolitikát valósítanak meg, beleértve

a 42. cikk rendelkezéseivel összhangban egy közös védelmi politika fokozatos kialakítását, amely

közös védelemhez vezethet, megerősítve ezáltal Európa identitását és függetlenségét Európa és a világ

békéjének, biztonságának és fejlődésének előmozdítása érdekében,


AZZAL AZ ELHATÁROZÁSSAL, hogy — miközben biztosítják népeik védelmét és biztonságát —

megkönnyítik a személyek szabad mozgását azáltal, hogy e szerződés és az Európai Unió működéséről

szóló szerződés rendelkezéseinek megfelelően létrehoznak egy, a szabadságon, a biztonságon

és a jog érvényesülésén alapuló térséget,


AZZAL AZ ELHATÁROZÁSSAL, hogy tovább viszik az Európa népei közötti egyre szorosabb egység

létrehozásának folyamatát, ahol a szubszidiaritás elvének megfelelően a döntéseket az állampolgárokhoz

a lehető legközelebb eső szinten hozzák meg,


SZEM ELŐTT TARTVA az európai integráció előrehaladása érdekében teendő további lépéseket,


ÚGY HATÁROZTAK, hogy létrehozzák az Európai Uniót, és e célból meghatalmazottjaikként jelölték ki:


(a meghatalmazottak felsorolása nem kerül kiadásra)


AKIK kicserélve jó és kellő alakban talált meghatalmazásaikat a következőkben állapodtak meg:"


és itt indul a 400 oldalas alapszerződés, melynek első fejezete épp a közös döntéshozatal mikéntjéről és a közös döntéseknek a tagállamokra nézve KÖTELEZŐ hatályáról szól.


Érdemes akár az egészet végiglapozni: [link]


Mi EHHEZ CSATLAKOZTUNK, ezeket az alapértékeket írtuk alá a csatlakozási szerződésben, népszavazással megerősítve.


ha nem tetszik, ki lehet lépni, de tényleg!

2018. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"azért ne hazudjunk már, ott volt a kiegyezés után a Monarchia is."


Jaja, az a Monarchia, amelynek külpolitikájába, külgazdaságába, pénzügyeibe és katonai kérdéseibe TÍZEDANNYI BELESZÓLÁSUNK SEM VOLT, MINT MOST AZ EU-ban.


A közös hadügy, pénzügy és hadügy Bécsből volt irányítva, mi csak a nagyszerű döntések KÖVETKEZMÉNYEIBEN osztoztunk testvériesen, Trianonban például.

Nem mintha bármi beleszólása lett volna a magyar félnek a hadügybe, de a büntetést szépen, egyenlően osztották el az osztrák és a magyar országrész között...

2018. júl. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3%

"Európai Unió az egyetlen nagyhatalom, amelyben a magyaroknak azonos szavuk van a döntések meghozatalánál, mint a franciáknak, angoloknak, osztrákoknak, németeknek, spanyoloknak."


Bla bla bla ez nem igaz : egy kis létszámú lobby hozza a döntéseket most is, úgy mint a kommunizmus idején a Központi Bizottság, csak most nem így hívják.


Csak akkor érne valamit az EU, ha a Nemzetek Európája lenne és jobboldaliak vezetnék és NEM a mostani

- európai egyesült államokat és

- kevert barna bőrű népességet óhajtó és

- őshonos fehér embereket eltüntetni kívánó

liberális lefizetett banda.

2018. júl. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Én pl bírom az oroszokat, de Magyarországot legyenek szívesek békénhagyni. Bárkivel "szövetkezik" Magyarország, az el fogja nyelni. (A múltból Pl: Osztrák-Magyar Monarhia- Ausztria, több "szövetséget" nem tudok, "csak" leigázást... kis hazánk sokat szenvedett és ha így folytatódik akkor fog is még...)
2018. okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

# 8 Bla-bla-bla. Hazudsz.


Ha igaz lenne egyetlen szó vagy szótag is abbó a fideszes hazugságmantrából, amit idebüfögsz emésztetlenül a pártállami hazugságipar előgyártott posztkádárista propagandájából, akkor Magyarország nem tudta volna EGYEDÜL MEGVÉTÓZNI az EU-Afrika csúcs megállapodásait.


28 tagállamból 27 megszavazta, a mi haza- és nemzetáruló, ma már Európát is eláruló maffiakormányunk volt az egyetlen, amelyik vétóval élt, az orosz érdekeknek megfelelően, moszkvai kenyéradóik parancsára.


Sajnos az EU a fideszes hazugságipar állításaival ellentétben olyannyira - talán túlzottan is - demokratikus, hogy ilyen stratégiai jelentőségű megállapodásokat is elkaszálhat akár egyetlen, hangyaherényi tagállam vétója is.


Magyarország az EU lakosságának 2%-át képviseli, és el tudott kaszálni egy megállapodást, amiben az EU lakosságának 98%-át képviselő tagállamok mind egyetértettek.


A tanácsban a diplomáciához semmit sem értő idióta futsal-huszárunknak, akit külügyminiszternek szokás gúnyolni egyenlő szavazati joga van (sajnos) a valódi diplomata kollégáival, minden más tagállam külügyminiszterével.


Mielőtt a hazugságaitokat bárki is túl komolyan venné, tisztázzuk a TÉNYEKET:


Az EU-nak két döntéshozó és egy javaslattevő szerve van.


A két döntéshozó szerv:


1.) Az Európai Unió Tanácsa (más néven a Miniszterek Tanácsa), amelyben minden külügyminiszternek azonos szavazati joga van, még az idióta Szijjártó Péternek is. Tehát TELJESEN EGYENLŐ szavazati joga van Magyarországnak mindenki máséval, függetlenül attól, mekkora tagállamról beszélünk (a tíz milliós Magyarország azonos szavazati joggal bír mint a nyolcvan milliós Németország).

Ez a testület kétharmaddal dönthet és rendeleteket ad ki.


2.) Az Európai Parlamentben a kisebb tagállamok a felülreprezentáltak a nagyobbak rovására, tehát a lakossági arányunkhoz viszonyítva erősebb a képviseletünk mint a nagyoké. Ebben közvetlenül választott magyar képviselők ülnek, ELSÖPRŐ TÖBBSÉGÜK FIDESZES maffiózó.

Ez a testület egyszerű vagy minősített többséggel dönt és törvényeket alkot.



3). Az EU-nak van egy javaslattevő szerve is, amely NEM DÖNT soha semmiről, legfennebb beterjeszthet javaslatokat az előző két döntéshozatali szerv elé.


Ez a szervezet az Európai Bizottság, amelyben szintén MINDEN TAGÁLLAM EGYENLŐ, azaz egy darab EU-biztost jelölhet.


Magyarországnak ugyanúgy egy darab EU-biztosa, ezáltal egy darab szavazata van, mint akármelyik másik tagállamnak, beleértve Franciaországot vagy Németországot.


A magyar EU-biztos a Bizottságban a SZINTÉN FIDESZES Navracsöcs Tibor, az állampárt korábbi frakcióvezetője a magyar Országgyűlésben.



Szóval hazudhattok ti reggel, éjjel meg este, Gyurcsány Fletót is már rég megszégyenítő módon, az igazság attól még igazság marad.

2018. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!