Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A románok migránsok voltak...

A románok migránsok voltak Erdélyben?

Figyelt kérdés

Köztudott, hogy a románok a 13 században települtek be Erdélybe.

Vlach-nak nevezték magukat a magyarok Oláhnak hívták őket. Dél-Albániából vándoroltak ide és elárasztották Erdélyt és vendégmunkásként engedték őket.


Érdekes egybe esés, hogy manapság az olaszokhoz ment 1 millió migráns romám. Ha eltelik 200 év akkor Rómára fogják azt mondani "ősi román" föld. Érdemes ebből az esetből is tanulni, hogy nem érdemes migránsokat engedni az országba!



2018. aug. 8. 08:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Kevert nép a magyarhoz hasonlóan.
2018. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%

Azt a mindeni!

30 perces limittel sikerült kiírni a napi 4. Románia kérdést! Köszönjük! Most már tényleg irány a strand.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

2018. aug. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 belapus ***** válasza:
27%
Ha már ilyen nagy időtávlatokban gondolkozol, amennyiben a magyarokat nem engedték volna a Kárpát-medencébe "emigrálni", lehet, még mindig az Ural környékén robotolnánk.
2018. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

Én már csak azért jövök fel gyakorira, hogy meg nézzem van-e új romános kérdés.

Most sem csalódtam :D

És akkor mi van, hogyha vendégmunkásként jöttek be a kárpát medencébe.

Magyarok tudod hogy jöttek be ide? Hódítva. Leigázták népcsoportokat, falvakat, városokat.

az maradt életben, aki magyarnak vallotta magát. Innen veszik, hogy már magyarok itt voltak honfoglalás előtt.

2018. aug. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Hódítva. Leigázták népcsoportokat, falvakat, városokat.


az maradt életben, aki magyarnak vallotta magát. Innen veszik, hogy már magyarok itt voltak honfoglalás előtt."


Hazudni nem kéne

2018. aug. 8. 09:38
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Innen is látszik, hogy Romániának jól egy a szekere, mert másként nem lenne ennyi irigye..:D


Amúgy én Romániai magyar vagyok is innen nézve ti egyre szánalmasabb kis zsugorodó ország vagytok.. Lehet ezért gyűlölködni, de ahelyett tenni kéne valamit inkább, mert ha így haladtok pár év múlva lehúzhatjátok a rolót..

2018. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

"Magyarok tudod hogy jöttek be ide? Hódítva. Leigázták népcsoportokat, falvakat, városokat."


Kár hogy ez nem igaz. Gondolom egy darab csatát sem tudsz mondani a Honfoglalás korából.


"az maradt életben, aki magyarnak vallotta magát."


Nem, mert a Középkorban senkit nem érdekeltek a nemzetiségek, voltak a parasztok, nemesek, földesurak és ennyi, az államok nem nemzetiségi alapon szerveződtek. Pont letojta mindenki milyen nyelven beszélsz, az volt a lényeg hogy robotolj és kapáld a földet, a magyarokhoz viszonyítva meg hogy tudjon harcolni lóhátról.


"Innen veszik, hogy már magyarok itt voltak honfoglalás előtt."


Lehetett több lépcsős Honfoglalás.


"Amúgy én Romániai magyar vagyok is innen nézve ti egyre szánalmasabb kis zsugorodó ország vagytok.."


Először is te egy életképtelen primitiv cigány vagy, nem magyar, nem román, aki a magyarok iránti gyűlöletében találja meg az élete kis értelmét. De ha már zsugorodó országok, Románia lakossága 4 év alatt 3 millió fővel csökkent mert annyian vándoroltak ki:

[link]

Ez a legdurvább elvándorlási statisztika az EU-ban. Te is nyugodtan elmehetsz kolompárka vissza se nézzél, vár téged a Nyugat: Ibiza, napfény, segélyke.

2018. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vedd már észre hogy senki nem válaszol már érdemben mert nem érdemes. Nem is érdekel a válasz, csak trollkodás céljából írod ki a román kérdéseidet.
2018. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
De most komolyan... Ezt az albán eredetet honnan veszitek?
2018. aug. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"De most komolyan... Ezt az albán eredetet honnan veszitek?"


Onnan hogy a románok a latin pásztornép a vlachok leszármazottai:

[link]

A vlachok őshazája Albánia:

[link]

2018. aug. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!