Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet hogy nem tudjuk...

Hogy lehet hogy nem tudjuk felvenni a harcot a szárazsággal pl: Afrikában?

Figyelt kérdés

Az ember évtizedek óta tud sós vízből iható, édes vizet előállítani, amely alkalmas földművelésre, állatok itatására, fürdésre és ivásra.

Olyan eszközeink is vannak, amellyel koszos vízből lesz iható víz ( már néhány ezer forintért lehet vásárolni ilyen eszközöket ).

Ezt tudnánk nagyüzemben is tenni, amivel kb meg lehetne állítani az elsivatagosodást és a szomjúságot.

Akkor hogy lehet hogy mégse tudjuk felvenni a harcot a szárazsággal?


2018. aug. 12. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Konkrétan kik azok a többesszám első személyben megfogalmazottak ?? A grönlandi eszkimók ?
2018. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom, sok pénzbe kerülne, és nem fűződik hozzá érdekük a gazdag országoknak.
2018. aug. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

A világ egyik legnagyobb tengervízből ivóvizet előállító telepének a kapacitása 8000 m3/óra. A Duna átlagos vízhozama ennél alig kevesebb, csak másodpercenként (6500m3/s). Ki lehet számolni, mennyi telepet kellene üzembe helyezni.

Arról nem beszélve, hogy egy ilyen telep a tisztítás után a sót visszaengedi a tengerbe, ezzel tönkreteszi a környék élővilágát. Nem utolsó sorban rengeteg energiát fogyaszt az eljárás.

2018. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

afrikában az a gond hogy az ott élők tanulatlanok, nincs pénzük, és motiváltságuk arra hogy megoldjanak ilyen kaliberű gondokat mint az ivó víz ellátás vagy az öntözéses mezőgazdaság.


például ott van ausztrália, ott érdekes mód az afrikainál keményebb körülmények ellenére is jól élnek

igaz hogy nem annyian mint afrikában.

2018. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Mert nagyon költséges tengervízből iható vizet előállítani. A kontinens belsejében pedig se sós, se koszos víz sincs, és pénz se, úgyhogy a semmiből lehetetlen.

Líbiában ezer méteres kutakból tudnak fosszilis vizet "bányászni". Az érdekessége az, hogy ezt a vizet a sivatagból, több ezer km-ről szállítják a tengerparti városokba.

A tehetősebb országok jéghegyeket fognak vontatni a sarkkörökről.

Kis mennyiségben gondolkodva megoldható probléma, de 1-2 milliárd embert ellátni iható vízzel, plusz még a mezőgazdasághoz elegendő vizet biztosítani, sok millió km2-t öntözni lehetetlen.

2018. aug. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

"Hogy lehet hogy nem tudjuk felvenni a harcot a szárazsággal pl: Afrikában?"


NEKÜNK kellene felvenni a harcot?

Nem azoknak akik ott élnek, vagy a gyarmatok hasznát húzták?

Talán ott is van 70-es IQ-nál nagyobb szintű, ha meg nem, akkor az (lenne) a természet rendje, hogy kihalnak, mert életképtelenek.

De egyelőre csak szaporodnak agyba-főbe még így is, mi lenne, ha még vizük is lenne?

[link]

2018. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Harcoljanak az Afrikában élő emberek a szárazság ellen. A világ többi része nem jótékonysági szervezet, így is tele van Európa bevándorlókkal akiknek az integrálása rengeteg pénzbe kerül. Vagy ha ilyen szamaritánusnak kell lennie Európának, akkor döntsük el, hogy mi legyen: afrikai bevándorlók támogatása Európában, vagy az afrikaiak maradjanak Afrikában és Európa fizet, hogy megoldja az Ő problémájukat?
2018. aug. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Több misszionárius, több segélyszervezet, több ellenőrzés, lehetőleg állandó jelenléttel. Hogy frissen fúrt kutak megmaradjanak és a betanított karbantartók ne szeleljenek el.

Plusz a franciákat nemzetközi joggal, nyomással kötelezni a volt gyarmataikból még ma is elszívott pénz visszaadására ottani felhasználásra.

És ahol nemzetközi segítséget kapnak, ott szerződésben lefektetni a sterilizálási szabályokat és a szerződésszegés következményeit.


Afrikát felügyelet alá kell helyezni.

2018. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fura, mert van egypár olyan része, ahol valóban rengeteg víz van, csak a föld mélyén, ahhoz meg eszköz kellene, pénz, és segítség, hogy kezdeni tudjanak vele valamit.
2018. aug. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Azért azt se kell elfelejteni, hogy az ipari országok okolhatók a klímaváltozásért. Kína és USA a két legnagyobb szennyező. Nem a nomád afrikai törzsek, mint a maszájok vagy a himbák tehetnek arról, évek óta alig van csapadék, elmaradnak a folyók éves áradásai, kiszáradnak fél magyarországnyi tavak, nincs hol legeltetniük a jószágjaikat, mert az országuk elsivatagosodik. Nagyon jól elvoltak ők pár ezer évig.

Akik meg úgy gondolják, hogy ők milyen okosak, mert itt a Kárpát-medencében van víz, hát elárulom, nem az IQ-n múlt ez. És örüljön mindenki, hogy itt még a WC-t is tiszta ivóvízzel öblítheti, de ti is születhettetek volna Namíbiába, és ahogy ti se, ők se dönthették el, hogy hova születnek. Itt könnyen beszéltek, mert bárhol lefúrtok 5 méterre, és már van is víz, Afrika nagy részén több száz méteres mélységben sincs. Ettől se nem majmok, se nem buták, és nem életképtelenek, csak rossz helyre születtek.

Amúgy USA-ban is vannak vízhiányos államok, és szellemvárosok is vannak, mert nincs víz, úgyhogy nem csak a szegény országokat sújtja ez a probléma. Januárban Fokvárosban is korlátozták a vízfogyasztást.

2018. aug. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!